Orange Energia

Status
Zamknięty.

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Wiem że nie dotyczy to oprogramowania, ale tu najlepiej pasuje to pytanie.

A chciałbym zapytać czy ktoś posiada usługę Orange Energia i poznać opinię na jej temat. Moja mama dostała ofertę, ale że ja od lat nie mieszkam w PL to nie mam nijakiego rozeznania. Opinie w sieci są bardzo rozbieżne :wariat
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Około 2 lat temu Orange zaproponowało mi taką usługę. miało być taniej niż u dostawcy który dostarczał i energię.
Zadzwoniłem najpierw do mojego dostawcy jak to będzie wyglądać jeśli skorzystam z konkurencji. Wówczas oni spytali się ile proponuje konkurencja a następnie zaproponowali takie same warunki. Warunek - podpisze umowę że przez 2 lata nie zmiennie dostawcy a oni zapewnia w tym okresie stała cenę za kWh. Niestety opłata mocowa i tak podwyższyła rachunek.
Zachęcam więc zadzwonić do obecnego operatora i "zagaić" że konkurencja ma coś lepszego co oni na to. Może dział utrzymania klient zadziała.

I jeszcze jedni moja teściowa chyba ma tą opcję. Dopytam jej ale wygląda to chyba tak że za same kWh płaci Orange a pozostałe przesyłowe itp. swojemu macierzystemu dostawcy. Jest to chyba nadal na jednym rachunku.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24897
Miasto
Trololololo
Wiem że nie dotyczy to oprogramowania, ale tu najlepiej pasuje to pytanie.

A chciałbym zapytać czy ktoś posiada usługę Orange Energia i poznać opinię na jej temat. Moja mama dostała ofertę, ale że ja od lat nie mieszkam w PL to nie mam nijakiego rozeznania. Opinie w sieci są bardzo rozbieżne :wariat
Kiedyś (2-3 lata wstecz) do mnie dzwonili w tej sprawie, podobno dają jakąś gwarancję stałej ceny, po wywiadzie okazało się że jest po równo więc olałem.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Około 2 lat temu .......

I jeszcze jedni moja teściowa chyba ma tą opcję. Dopytam jej ale wygląda to chyba tak że za same kWh płaci Orange a pozostałe przesyłowe itp. swojemu macierzystemu dostawcy. Jest to chyba nadal na jednym rachunku.

Przez dwa lata mogło się coś zmienić, więc byłbym zobowiązany jeśli jak najszybciej dopytałbyś o szczegóły teściową.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24897
Miasto
Trololololo
Orange ma też czat z konsultantem więc to chyba jest najszybsza metoda :)
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
Od chyba 4 lat jestem abonentem orangowej energii. Oczywiście Orange nie produkuje jej a jest tylko dystrybutorem. Bezpośrednim powodem zmiany operatora było to, że od Energii tej głównej dostawałem non stop jakieś wyrównania tzn. dopłaty. Bywało tak, ze rozliczając się co miesiąc płaciłem po 180 - 200 pln i jeszcze jakieś dopłaty. zaryzykowałem zmianę zwłaszcza, że szczegółowe wyliczenia z konsultantem były korzystniejsze. Nawet gdyby była to ukryta reklama to tak sobie powiedziałem że 2 lata lojalki i ewentualnie wrócę do Energii. Po dwóch latach przedłużyłem lojalkę. Dlaczego? Dlatego, że nigdy nie zapłaciłem więcej za energię niż 160 pln, a przeważnie jest to 130-140 miesięcznie. Tu jeszcze jedna uwaga - rozliczam się na podstawie prognoz (można to robić realnie co miesiąc - tylko do 2 trzeba podać odczyt licznika na dedykowanej stronie) Co 6 miesięcy dostaję zatem jakąś korektę i jeżeli nawet podzielę to przez 6 miesięcy to do rachunku dojdzie jak ostatnio 15 zeta miesięcznie. Nie wiem czy Orange dopłaca do mnie czy nie :) , ale tak mam i nie sądzę, abym po podpisaniu lojalki z nimi nagle zużywał tej energii mniej. Oczywiście nigdy nie powiem ze Energa mnie jakoś naciągała. Orange kupuje hurtem miliony megawatów i zapewne dostaje upusty, może dolicza mniejsze marże. nie wiem. Realnie jest mniej. Dodatkowo dostałem przy podpisaniu lojalki ubezpieczenie na 4 lata na awarię sprzętu AGD RTV. Ubezpieczenie no nazwijmy takie trochę pic na wodę bo dotyczy sprzętu do 5 lat, natomiast większość ma taką gwarancję, a w umowie jest tak, że najpierw gwarancja potem ich ubezpieczenie. Na ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Reasumując - musisz policzyć sobie sam czy się to opłaca czy nie. Ja napisałem jak to wygląda u mnie. I jeszcze jedno - ile zużywam energii to nie wiem. Rzadko analizuję te dane. Dostaje rachunek i tylko patrzę ile jest na końcu i płacę. Na pewno jest trochę mniej. jak wspomniałem nikogo nie namawiam, to jest tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena. ps. mam kilka innych usług w Orange w tym kilka abonamentów telefonicznych, jakieś 2 Internety mobilne i stacjonarne, tv. Możliwe, że z tego tytułu tj. łączenia usług dostaję też jakiś bonus. Plus na pewno jest taki, ze wszystkie faktury przychodzą regularnie w granicach 20 każdego miesiąca z opcją płatności do 8 następnego i żadnych korekt poza tą jedną po 6 miesiącach tak jak sobie sam to określiłem.
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Pamiętaj tylko żeby razem z prądem nie podpisać umowy na jakiś dodatkowy pakiet bo to częsta sytuacja że coś masz taniej ale trochę sobie odbijają w czymś innym np. naprawy czy ubeplzpeiczenie z którego nie będzie się korzystać.
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5607
Reakcje/Polubienia
4111
Miasto
Polska
paradoksalnie w EO może być drożej, bowiem na ten moment tak jest, bynajmniej jeśli chodzi o porównanie z Energą…

cena 1 kWh jest taka sama, opłaty dystrybucyjne takie same, ale w OE dopłacasz za tzw. opłatę handlową: 13,99 lub 19,99 zł, co może Ci zrekompensować gratisowy 300-złotowy bon na smartfon lub akcesoria…

EO gwarantuje najniższą stawkę spośród stawek 5 największych graczy na rynku energii elektrycznej przez 12 miesięcy, co nie oznacza utrzymania ceny na dotychczasowym poziomie 0,3697 zł/kWh…

to tyle tak na chybcika…
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Jak chcesz mało płacić i stabilnie to patrz kto jest właścicielem sieci przesyłowych, reszta dzierżawi to i musisz więcej płacić. Na początku spuszczą ci marżę o 5% (za to masz dwie faktury, energia i dystrybucja, przesył - co pewnie też kosztuje) reszta to marketing.
 
Status
Zamknięty.
Do góry