Plik .reg - jak dodać do rejestru

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Witam, mam następujący problem: mam kilka wpisów rejestru (plików z rozszerzeniem .reg) i chciałabym je dodać do rejestru, jednak po dwukrotnym kliknięciu w nie myszką otwiera się notatnik. Co trzeba zrobić, żeby zamiast tego zostały dodane do rejestru? Z góry dziękuję za odp.
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
Jak klikniesz prawym jest Scal, u mnie przynajmniej tak to działa :)
 

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Jest polecenie Scal, ale gdy je nacisnę otwiera się notatnik i nic więcej się nie dzieje. Otworzyłam właściwości tego pliku, jest tam napisane (w zakładce ogólne), że otwierany za pomocą notatnika, i właśnie to chciałabym zmienić, ale nie wiem jak. Jaka aplikacja dodaje wpis do rejestru?
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
słuchaj a czy plik jest na pewno .reg ? może zmieniłeś mu tylko samą nazwę ?
jeśli nie zaznaczyłeś pokazuj rozszerzenie pliku to zmieniłeś samą nazwę i nie zrobił się poprawny plik .reg
 

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Temat do zamknięcia, przepraszam za zawracanie głowy :? - plik jest z rozszerzeniem .reg, ale w ustawieniach miał, żeby go otwierać za pomocą notatnika, ale problem już rozwiązałam. Dla zainteresowanych, wyjaśniam: we właściwościach pliku zmieniłam program domyślny, za pomocą którego jest otwierany - wybrałam regedit.exe z lokalizacji (w Windows Vista) C:\Windows. I po sprawie :)
 
Do góry