Pomoc w wyborze laptopa

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
moje typy :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Proszę o pomoc w wyborze z tej czwórki.
Jeśli ma to być do prostych gier i mało wymagających programów, to niezły jest Dell Inspiron 3585. Jednak ma jeden mankament, którym jest LAN 10/100 Mbps.

Inne z podanych też mają mankamenty:
Acer Aspire 3 Ryzen 5 - ma tylko jedno gniazdo USB 3.0 i dwa archaiczne USB 2.0
Acer Aspire 3 i3-8130U - to samo co powyżej

Lepiej wypada Acer Aspire 5, bo choć podobnie jak wyżej ma 1xUSB 3.0, to jednak dodali USB typ C, gdzie można podpiąć Huba i mieć dodatkowe porty USB 3.1. Ten lapek ma również dedykowaną grafikę NVIDIA GeForce MX130, na której się zbytnio nie zaszaleje, ale będzie trochę wydajniesza, jak AMD Radeon Vega 8 w Dellu.

P.S. Na twoim miejscu wstrzymałbym się z zakupem i poczekał na nowe propozycje laptopów opartych o Ryzeny 3 Gen.
 

vortexx

Świeżak
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
38
Reakcje/Polubienia
16
Jeśli ma to być do prostych gier i mało wymagających programów, to niezły jest Dell Inspiron 3585. Jednak ma jeden mankament, którym jest LAN 10/100 Mbps.

Inne z podanych też mają mankamenty:
Acer Aspire 3 Ryzen 5 - ma tylko jedno gniazdo USB 3.0 i dwa archaiczne USB 2.0
Acer Aspire 3 i3-8130U - to samo co powyżej

Lepiej wypada Acer Aspire 5, bo choć podobnie jak wyżej ma 1xUSB 3.0, to jednak dodali USB typ C, gdzie można podpiąć Huba i mieć dodatkowe porty USB 3.1. Ten lapek ma również dedykowaną grafikę NVIDIA GeForce MX130, na której się zbytnio nie zaszaleje, ale będzie trochę wydajniesza, jak AMD Radeon Vega 8 w Dellu.

P.S. Na twoim miejscu wstrzymałbym się z zakupem i poczekał na nowe propozycje laptopów opartych o Ryzeny 3 Gen.

Nie mogę się wstrzymywać bo zakup muszę zrobić w tym tygodniu.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
czyli: dysk p[odstawowy lata na PCIe, a wolny slot SATA pozostaje, gdzie mozna wsadzic potem pod smaczek: HDD lub SDD, na co wskazuje strona 16 dokumentu, gdzie czesc 8 to SDD, a czesc 19/20 to HDD).
Przypuszczałem, że ma dodatkowe gniazdo na HDD, ale już nie chciało mi się ściągać manuala :)
Szkoda ze te 16Gb to max co obsluguje chipset :(

16GB, przy założeniu wymagań opisanych przez vortexxa powinno wystarczyć na dość długi czas.
 
Do góry