Poszukuje komputera dla synów dla tzw. graczy w przedziale cenowym 2000 - 3000 zł

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Witam.
Odnawiam trochę pytanie jak w temacie.
Poszukuje komputera dla synów dla tzw. graczy w przedziale cenowym 2000 - 3000 zł.
Czy obecni użytkownicy forum mający jakieś w tym doświadczenie mogą coś polecić?
Trochę wyleciałem z obecnych trendów technologicznych. Nie chce kupić "badziewia" ani bez sensu przepłacić?
Co polecacie?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Mogę podpisać się pod tym co napisał @spamtrash . Jeżeli to mają być najnowsze tytuły na wyższych detalach to masz już pieniądze na solidną kartę graficzną (ale nie wybitną) + dysk. :klawik

Jeśli to jednak będą kilkuletnie tytuły (np. GTA V) na w miarę dobrych detalach, 60FPS to da się zrobić :)
 

Mikelonsky

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
152
Reakcje/Polubienia
5
Zgadzam się z przedmówcami.
Najpierw trzeba wiedzieć w co chcą grać, później trzeba "dostosować" sprzęt.
Przy tych cenach kart graficznych, RAM-u oraz procesorów INTEL-a to trzeba będzie iść na kompromisy.
Mam nadzieje że nie chodzi o komputer w sensie komputer+monitor?
Można kupić używaną kartę graficzną, byle na trafić na jakąś "skatowaną".
Można czekać na spadek cen kart czy RAM-u...
Nie chce umniejszać wiedzy ludzi z tego forum ale jeśli chodzi o sprzęt pod konkretne gry to są fora gdzie ludzi piszą o tym do znudzenia od rana do wieczora.
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1050
Reakcje/Polubienia
1433
Jeśli chodzi tylko o gry to zerknij na ten film:
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Roblox; Scrap Mechanic; Wart Thder; Just Cause 3 - ta chyba jest najbardziej wymagająca (tak zameldowały dzieci), The Escapise;
Rozrzut jest ogromny
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Just Cause 3 - ta chyba jest najbardziej wymagająca (tak zameldowały dzieci),
Wymagania rekomendowane tej gry to:
  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz | AMD FX-8350 4.0 GHz;
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) | AMD R9 290 (4 GB);
  • Pamięć: 8 GB RAM.
Na obecną chwilę nie są to wygórowane parametry. Aby się nie wykosztować, proponowałbym ci kupić zestaw oparty o Ryzena. Intel ma problemy z przejściem na nową litografię 10nm, w wyniku czego mają mniejsze możliwości produkcyjne dla obecnych procesorów. Klepią więc tą starą architekturę i zawyżają ceny, aby nie stracić. Ponadto w prockach intela co chwilę wynajdowane są jakieś luki (może po przejściu na 10nm będzie lepiej) i wydawane łatki odbijają się na wydajności.

W mojej opinii Intel nic nowego w tym roku już nie wymyśli. Ponieważ AMD na nich napiera i tracą udziały w rynku to tworzą nowe jednostki podwyższając zegar, dodając dwa rdzenie, ale ze względu na starą architekturę żadnej innowacji tam nie ma.

Ryzen nie odbiega wydajnościowo zbyt wiele od Intela, a w niektórych wypadkach nawet go przewyższa, więc będzie dobry wyborem.
Tu masz trzy propozycje zestawu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jeśli ci się nie spieszy i jeszcze chciałbyś zaoszczędzić, to niedługo (=/- lipiec) mają się pojawić nowe Ryzeny Zen2 w litografi 7nm. Skutkować to będzie oczywiście obniżeniem ceny procesorów proponowanych w wyżej wymienionych zestawach.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Gandalf - dzięki za informacje. Z zakupem nie muszę się spieszyć. Powiedziałem dzieciom że najwcześniej na wakacje.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
W zasadzie bez różnicy. Jestem gotów rozważyć obie opcje.
Lepszą opcją i tańszą będzie złożenie go samemu. Tylko kup w miarę dobrą płytę główną, to w przyszłości będziesz mógł go ulepszyć.
Wraz z nową wersją ryżego pojawią się nowe płyty z PCI Express 4.0 i taką powinieneś kupić. AMD nie zmienia często podstawek, więc za jakiś czas będziesz mógł wymienić np. procesor (jeśli będziesz chciał). Intel zaś ma taką politykę, że jak kupujesz procka nowszej generacji to musisz wymienić płytę gł (dodatkowe koszty), bo albo zmienią podstawkę, albo "sztucznie" zablokują kompatybilność.
 
Do góry