Problem z DNS-ami Yandex

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Witam serdecznie forumowiczów. Mam pewien problem z DNS-ami Yandex i nie wiem jak się go pozbyć. Chodzi o to, że gdy sprawdzam na specjalistycznych stronach wycieki DNS, to zawsze pokazuje mi kilkanaście DNS-ów Yandexa, mimo że korzystam z 3 płatych VPN-ów,które mają własne DNS-y. Mam usawione na kompie DNS-y Cloudflare. Zawsze pokazuje te rosyjskie DNS-y. Jak kasuje Cloudflare też. Użyłam programu Clean DNS i nic to nie dało. Czy ktoś może mi coś poradzić, bo to chyba nie jest normalna sytuacja.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
Witam serdecznie forumowiczów. Mam pewien problem z DNS-ami Yandex i nie wiem jak się go pozbyć. Chodzi o to, że gdy sprawdzam na specjalistycznych stronach wycieki DNS, to zawsze pokazuje mi kilkanaście DNS-ów Yandexa, mimo że korzystam z 3 płatych VPN-ów,które mają własne DNS-y. Mam usawione na kompie DNS-y Cloudflare. Zawsze pokazuje te rosyjskie DNS-y. Jak kasuje Cloudflare też. Użyłam programu Clean DNS i nic to nie dało. Czy ktoś może mi coś poradzić, bo to chyba nie jest normalna sytuacja.
Masz router :?? problem występuje na tym jednym kompie czy może na innych również (oczywiście o ile posiadasz dodatkowy sprzęt) :??
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Router to livebox /orange/. Oprócz mojego laptopa jest podłączonych parę smartfonów pod wi-fi. Sprawdzałam na livebox i tam ustawione są DNS-y Orange. Wiersz polecenia ipconfig /all pokazuje prawidłowo DNS-y Cloudflare.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
korzystam z 3 płatych VPN-ów,które mają własne DNS-y.
Czy bez włączonego VPN też jest tak samo? Celowo napisałem "włączonego", bo chyba nie uruchamiasz trzech naraz :)

Poza tym, mogłabyś podać, jakie to VPN'y
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Najczęściej korzystam z Cyberghost i Windsribe. Te Yandexy są zawsze, czy używam VPN-y, czy nie.
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Strach korzystać z bankowości internetowej,bo serwery yandexa są ciągle,a ja nigdy ich nie ustawiałam.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35910
Reakcje/Polubienia
25000
Miasto
Trololololo
DNS'y w Windows ustawiane były z uprawnieniami admina :?? , jakiego programu antywirusowego używasz :??
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
1. Jak wchodzisz na VPN (openVPN, apka);
2. Jakim protokolem sie laczysz (Ovpn-> TCP/UDP, IKE, stealth...?)
3. Co masz ustawione jako domyslne (uruchom ncpa.cpl -> properties/wlasciwosci -> TCP IPv4/ IPv6, cokolwiek masz ustawione-> properties/wlasciwosci: czy masz "uzyskaj DNS automatycznie") ?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Prawdopodobnie po prostu ma yandexa ustawionego na sztywno przez cokolwiek w hardwareowym adapterze sieciowym. Na wirtualnym, np Windscribe (jesli sie laczy przez apke) ma VPN'owy, ale browserleaks.com pokaze oba :jaranko
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
spamtrash, korzystam z protokołu IPv4 i mam ustawione DNS-y CloudFlare, gdy nie korzystam z VPN. Po włączeniu VPN pojawia się DNS tego VPN-a,ale w obu przypadkach na stronie dnsleaktest są te yandexy. Jak to zmienić w adapterze sieciowym ? Grandalf, jak uruchomić ten sysmon ?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
Jak to zmienić w adapterze sieciowym ? Grandalf, jak uruchomić ten sysmon ?
Jeśli chodzi o adapter sieciowy (czyt. karta sieciowa) to masz to wytłumaczone tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Sprawdź, czy nie masz wpisanego DNS Yandexa na sztywno, jak pisał spamtrash:

6aEeimb.png

Jeśli natomiast chodzi o Sysmon, to jest to narzędzie do pracy z lini poleceń, a jego opis jest tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Natomiast jak go użyć aby monitorować DNS, opisano w prosty sposób tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

anka-m

Świeżak
Dołączył
22 Październik 2019
Posty
16
Reakcje/Polubienia
2
Grandalf, tu gdzie zaznaczyłeś mam ustawione DNS-y Cloudflare. To jest to na sztywno ?
 
Do góry