Program Problem z instalacją aktualizacji Macrium Reflect 8.0.6353

decimus

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
665
Reakcje/Polubienia
89
Witam,
chciałem dokonać aktualizacji Macrium Reflect do wersji 8.0.6353. Niestety wyrzuca mi błąd:
Schowek01.md.jpg

Mój system to Windows 7 32bit. Czy jest sposób, żeby zaktualizować Macrium?
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1661
Reakcje/Polubienia
1752
Raczej nie zaktualizujesz. Wersja 8.x jest zoptymalizowana dla Windows 11. U mnie 11 chodzi lepiej od 7 nawet na starym lapku z CoreDuo.
 

decimus

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
665
Reakcje/Polubienia
89
Ja nie mogę zaktualizować do Win 10 bo to leciwy PC i podczas próby aktualizacji wyskakuje mi błąd:
Schowek02.jpg
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1661
Reakcje/Polubienia
1752
Jaki procesor?
Instalator na pendrive zrobiłeś programem Rufus?
 

decimus

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
665
Reakcje/Polubienia
89
Intel Core Duo E 8200. Próbowałem użyć automatycznej aktualizacji z Win 7 do Win 10.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1661
Reakcje/Polubienia
1752
Zrób pendrive instalacyjny za pomocą Rufus i pójdzie. Masz coś skopane w systemie skoro nie chce zaktualizować.
Skoro masz zrobiony backup w Macrium, to wgraj na czysto nowszy system z pendrive (najlepiej z formatowaniem) i przywrócisz sobie dane użytkownika po wszystkim.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19182
Reakcje/Polubienia
55810
Ja nie mogę zaktualizować do Win 10 bo to leciwy PC i podczas próby aktualizacji wyskakuje mi błąd:
Schowek02.jpg

Zacznijmy jednak od błędu. W sieci piszą, że błąd dotyczy sterowników firm trzecich.

I np. tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
problem został rozwiązany poprzez odinstalowanie tune up utilities i antywirusa.

Natomiast tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
jest szerszy opis

Możesz również wykonać sprawdzenie kompatybilności z systemem Windows 10 za pomocą polecenia (w trybie administratora):

schtasks.exe /Run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

Tu jest opis:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
W opisie Macrium ver.8 dla starszych systemów w tym Windows 7_32bit-stoi"
These OSs do not support SHA-2 by default, however due to lack of driver signature checks,
but you will receive an in the Reflect will continue to work unknown publisher warning
UAC prompt for Windows Vista and later. This can be resolved by applying a patch or updating
to the latest release to gain user mode SHA-2 support." W komunikacie jaki Ci się wyświetla o tym SHA-2 też to pisze.Szacun dla Windows 7(!) osobiście też byłem z niego zadowolony ale "polityka M$" zmusza (jeśli nadal chcemy-musimy korzystać z programów wymagających Windows) jak też pozostali dostawcy piszą drivery-itp, tylko pod nowsze OS. Tak jak doradzał @Nitrogene zrób za pomocą Rufusa instaler do nowszego Windows i po "kłopocie".Można nadal korzystać z Win7 bo są "obejścia" co do niektórych problemów ale tych "niezgodnych" funkcji i programów jest i będzie coraz więcej.
 
Do góry