Problem z instalacją aktualizacji-Windows 10

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Mam problem z instalacją skomulowanej aktualizacji marcowej. Pobrałem pełny plik ze strony microsoftu i nadal to samo. Mianowicie instalacja w trybie desktopu przechodzi pomyślnie. Potem muszę zrestartować system. Pierwsza część instalacji ( do 30 % ) przechodzi pomyslnie, po restarcie w drugiej części instalacji aktualizacja zatrzymuje się na ok. 1 minutę na 64% i potem z niewiadomego powodu komputer się restartuje. Po nagłym restarcie pokazuje mi się wiadomosć na ekranie: "Nie można zainstalowac aktualizacji. Trwa wycofywanie zmian." Skorzystałem z pliku naprawczego Windows Update pobranego ze strony microsoftu, jednak to nie pomogło. Nie pamiętam kodu błędu, bo system przywróciłem do ostatniej migawki programem Rollback Rx Pro.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9957
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Czy przed aktualizacją system działał normalnie i czy po przywróceniu systemu też działa normalnie :??
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Czy przed aktualizacją system działał normalnie i czy po przywróceniu systemu też działa normalnie :??
Tak. Dziwne, bo razem z aktualizacją KB4013429 udostępniono w Windows Update aktualizacje KB4014329 i KB4013418 i one zainstalowały się pomyślnie, choć nie wymagały restartu systemu w celu ich zainstalowania.

EDIT: Dodam, że mam Windows 10 1607
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9957
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
To skoro wszystko działało dobrze to po co w ogóle brałeś się za aktualizacje. Jak działa to nie aktualizuj :guma
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
To skoro wszystko działało dobrze to po co w ogóle brałeś się za aktualizacje. Jak działa to nie aktualizuj :guma
Wiesz, wolę mieć bierzące aktualizacje zainstalowane, tak jak to robię w zainstalowanych programach. Ciekaw jestem, czy podobny problem będę miał z zaktuazlizowaniem potężnej aktualizacji kwietniowej, jaką microsoft zapowiada.
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Wczoraj miałem tą aktualizację dłuuugo się restartował ale poszło.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9957
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wiesz, wolę mieć bierzące aktualizacje zainstalowane, tak jak to robię w zainstalowanych programach. Ciekaw jestem, czy podobny problem będę miał z zaktuazlizowaniem potężnej aktualizacji kwietniowej, jaką microsoft zapowiada.
Tylko teraz aktualizujesz a niedługo będziesz narzekał, że masz reklamy i będziesz je chciał usunąć.
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Wczoraj miałem tą aktualizację dłuuugo się restartował ale poszło.
Restartował się długo, bo jeśli masz 64-bitową wersje to aktualizacja miała 1.1 GB. U mnie niestety po 64% restartuje mi się system i trwa wycofywanie zmian. Nie wiem, co jest powodem. Dziwne, że nawet narzędzie naprawcze microsoftu nie pomogło, a znalazł podobno uszkodzony katalog windows update, naprawa nic nie pomogła.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nie ma co gadać - duża aktualizacja, łata kilka dziur i trzeba zaktualizować system. System może długo mielić zanim dociągnie jej instalację do końca. Nie masz przypadkiem zainstalowanych jakiś programów do ochrony z wczesnym ładowaniem usług przed startem systemu, szyfrowania partycji systemowej, może konsola Rolbbacka (o ile masz włączoną) blokuje? Spróbuj może to powyłączać. Nie masz w managerze urządzeń jakiś wykrzykników?
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Tu masz odpowiedź co poszło nie tak:lupa
Jak wynika z doniesień użytkowników, ostatnia wtorkowa aktualizacja dla systemu Windows 10 zamiast oczekiwanych ulepszeń, przyniosła niektórym wiele kłopotów. W części przypadków, system okazuje się wykazywać problemy już przy uruchamianiu. Usterki dotyczyć mogą także Menu Start, niektórych funkcji systemowych, a wreszcie zainstalowanych programów. Co więcej, zmian na chwilę obecną nie da się cofnąć, ani w łatwy sposób naprawić. Wszystkiemu może być winna łatka KB4013418, która teoretycznie miała tylko zwiększyć stabilność Windowsa.
Doniesienia z tym związane zaczęły pojawiać się w Sieci zaraz po tym, jak wtorkowa aktualizacja dotarła do większości użytkowników. Jednym ze źródeł jest
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, w której użytkownicy Windowsa 10 zwracają uwagę na powtarzające się problemy z funkcjonowaniem systemu, których nie są w stanie naprawić w żaden sposób (wliczając w to próby przywracania systemu do stanu początkowego).
Również reinstalacja systemu, jako, że łączy się z Internetem, aby pobrać najnowsze aktualizacje, nie okazuje się w każdym przypadku skutecznym rozwiązaniem. Co ciekawe, niektórzy zwracają uwagę, że problemy zniknęły, po tym jak założyli nowe konto użytkownika przenosząc na nie swoje dane, zaś „zepsute” poprzednie – usunęli. Ktoś inny donosi, że kłopoty zniknęły po odinstalowaniu najnowszej wersji komunikatora Skype.
Jak widać, sytuacja jest niestabilna i trudno w tym momencie szukać jednego i ostatecznego rozwiązania dla wszystkich. Możliwe, że najlepszym wyjściem będzie uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na reakcję Microsoftu, który (miejmy nadzieję), widząc wymiar usterek, jakie przyniosły najnowsze łatki, szybko wyda ich kolejne aktualizacje pozbawione już błędów.
info dobreprogamy.pl
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Nie ma co gadać - duża aktualizacja, łata kilka dziur i trzeba zaktualizować system. System może długo mielić zanim dociągnie jej instalację do końca. Nie masz przypadkiem zainstalowanych jakiś programów do ochrony z wczesnym ładowaniem usług przed startem systemu, szyfrowania partycji systemowej, może konsola Rolbbacka (o ile masz włączoną) blokuje? Spróbuj może to powyłączać. Nie masz w managerze urządzeń jakiś wykrzykników?
Jesli ci chodzi o konsole odzyskiwania Rollback Rx, to uruchamiana jest przed ładowaniem loadera systemu, a jesli chodzi o usługi to trudno mi stwierdzić. może MBAM, może WinPatrol WAR. Trudno mi powiedzieć. Poczekam do kwietnia. Jeśli kwietniowa aktualizacja tak samo będzie, to coś spartoliło się w systemie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Jesli ci chodzi o konsole odzyskiwania Rollback Rx, to uruchamiana jest przed ładowaniem loadera systemu, a jesli chodzi o usługi to trudno mi stwierdzić. może MBAM, może WinPatrol WAR. Trudno mi powiedzieć. Poczekam do kwietnia. Jeśli kwietniowa aktualizacja tak samo będzie, to coś spartoliło się w systemie.
To i tak bez znaczenia. Skoro u innych błędy powoduje łata KB4013418, to wystarczy ją odhaczyć i reszta powinna pójść.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
1.Uruchamiasz stary Internet Explorer
2.Wklejasz link :



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


3.Wpisujesz w Wyszukaj np... :KB3201845
i wszystkie poprawki dodajesz do koszyka
4.Teraz przechodzisz do aktualizacji.

Snap1.jpg
Snap2.jpg
 
Do góry