Problem z kartą graficzną

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Chciałem zmienić domyślny procesor graficzny i pokazało się to:
AFO0jxF.png

... wtedy zauważyłem że z zasobnika zniknęła mi ikonka "Ustawienia NVIDIA"... uruchomiłem ją ręcznie...
po jej kliknięciu ten sam (powyższy) komunikat.

...a przy próbie zainstalowania najnowszego sterownika to:
siDCD18.png


Wcześniej nigdy nie miałem tego typu problemu, dopiero po aktualizacji Win 10 do 1803.

Czy to może oznaczać uszkodzenie karty graficznej?.... czy raczej aktualizacja Win 10 to powoduje?


PS Problem rozwiązany...przywróciłem do stanu po zainstalowaniu 1803, nie aktualizowałem sterownika, jest taki jaki zainstalował Win Update (359.46, najnowszy 397.31) i wszystko gra i buczy... do tego mały plusik, brak telemetrii w tej wersji sterownika :)
Co ciekawe, jak sprawdzam aktualizacje w panelu sterowania NVIDIA, to pokazuje ze jest do pobrania wersją 381.65 z 6go kwietnia 2017 roku...
Chcecie wiedzieć jak zainstalowałem przedostatnią wersję sterownika (sprzed 397.31)?....
Ano za pomocą TinyNvidiaUpdateChecker.v1.12.0... widocznie to maleństwo potrafi zainstalować nawet niekompatybilna wersję (uruchomiłem instalator po przywróceniu systemu, pokazał to samo co najnowszy... a Tiny wcześniej uwziął się i zainstalował go na siłę :D )
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Dzięki za poradę :)
Ja zablokowałem aktualizację Win tym: Windows Update Blocker.... oprócz tego odhaczyłem automatyczne sprawdzanie aktualizacji sterów Nvidii... i poczekam z aktualizacjami przez jakiś czas...niech dalej gra i buczy :)

PS A tu mały przykład na to że w przyrodzie nic nie ginie...
Ewolucja sterowników Nvidii:

lxO9Sxo.png


PNsk9Cr.png


...nie ma pliku NvUpdt.dll ... za to jest katalog NvTelemetry... cbdu
(nie chciało mi się robić zrzutu z tym katalogiem)... :dziękuę:szydera
 
Do góry