Problem z klawiszem Fn po aktualizacji

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
Dzień dobry! :)

Wczoraj robiłam aktualizację Windowsa, najprawdopodobniej była to Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 2004. Wydaje mi się, że od tego czasu klawisz Fn działa mi tylko częściowo - nie mogę rozjaśniać ani ściemniać ekranu (Fn+F6, Fn+F7), ale bez problemu robię screenshoty (Fn+END). Mogę dostosowywać jasność ekranu paskiem w ustawieniach. Wszystkie sterowniki są aktualne. Przywrócenie wcześniejszej kompilacji nie pomogło. Pobrałam plik thotkey, jednak nie wiem, gdzie go zainstalować. Nie mam też folderu C:\Program Files\TOSHIBA. Nie mam już pomysłu, co mogę zrobić. Najdziwniejsze wydaje mi się to, że klawisz Fn nie przestał funkcjonować całkowicie, więc nie wiem, czy to jest kwestia thotkey.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35818
Reakcje/Polubienia
24868
Miasto
Trololololo
Dzień dobry! :)

Wczoraj robiłam aktualizację Windowsa, najprawdopodobniej była to Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 2004. Wydaje mi się, że od tego czasu klawisz Fn działa mi tylko częściowo - nie mogę rozjaśniać ani ściemniać ekranu (Fn+F6, Fn+F7), ale bez problemu robię screenshoty (Fn+END). Mogę dostosowywać jasność ekranu paskiem w ustawieniach. Wszystkie sterowniki są aktualne. Przywrócenie wcześniejszej kompilacji nie pomogło. Pobrałam plik thotkey, jednak nie wiem, gdzie go zainstalować. Nie mam też folderu C:\Program Files\TOSHIBA. Nie mam już pomysłu, co mogę zrobić. Najdziwniejsze wydaje mi się to, że klawisz Fn nie przestał funkcjonować całkowicie, więc nie wiem, czy to jest kwestia thotkey.
Sprawdzałeś czy rozjaśnianie/ przyciemnianie działa zanim się windows uruchomi :??
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Zainstaluj Toshiba Value Added Package (w niej między innymi jest obsługa OSD skrótów klawiszowych).
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35818
Reakcje/Polubienia
24868
Miasto
Trololololo

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
Google podpowiada że to dosyć popularny problem
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Rozwiązanie jest podane
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zainstaluj Toshiba Value Added Package (w niej między innymi jest obsługa OSD skrótów klawiszowych).

Strony typu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
nigdy nie widzą mojego modelu laptopa (Satellite P770-120). Udało mi się rozwiązać problem przez zainstalowanie Toshiba Value Added Package (wcześniej też próbowałam i wtedy nie działało, może pobierałam złą wersję), ale mam kolejny problem - nie potrafię wyłączyć podświetlenia napisu Satellite oraz górnego paska z klawiszami. Ten sposób nie działa:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, bo jak pobieram HW Setup Utility, to nie ma w nim zakładki Illumination.
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
"C:\Program Files\TOSHIBA\" jest katalog TBS, jeśli tak to w nim powinien być plik dimmer.exe który włącza podświetlenie
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
"C:\Program Files\TOSHIBA\" jest katalog TBS, jeśli tak to w nim powinien być plik dimmer.exe który włącza podświetlenie

Folder Toshiba powstał mi dopiero przy instalacji Toshiba Value Added Package. Mam w nim tylko folder PCDiag. Czy wiesz skąd mogłabym pobrać brakujące foldery? Nie wiem, dlaczego w ogóle nie miałam folderu Toshiba.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55829
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

albo tu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
wszystkie stery Toshiba , tylko dobrze wybierz
Trzeba wejść na polski support, bo tam jest ten model:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


1ORM5Aq.jpg


DdtAjZb.jpg

Windows 10 nie ma więc trzeba pobierać pod windows 7 lub 8
 
Do góry