Program Problem z menu kontekstowym "Uruchom w PowerShell 7" po najechaniu na plik .ps1 w Win 11

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2553
Miasto
Kraków
Usiłuję dodać do menu kontekstowego "Uruchom w PowerShell 7" po najechaniu na plik .ps1 ale niestety na Win 11 jakoś nie mogę tego zrobić, komuś się to udało?
PowerShell 7 zainstalowany, zmienna PATH została dodana automatycznie podczas instalacji. Przerobiłem wszystko co znalazłem w necie ale dalej lipa. :scratch

2023-05-18-09-27-14.png


Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19191
Reakcje/Polubienia
55818
Usiłuję dodać do menu kontekstowego "Uruchom w PowerShell 7" po najechaniu na plik .ps1 ale niestety na Win 11 jakoś nie mogę tego zrobić, komuś się to udało?

A jak go instalowałeś bo widzę że instalator .msi sam to robi podczas instalacji, jeśli zaznaczysz

install-powershell-core-on-windows.png.webp
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2553
Miasto
Kraków
A jak go instalowałeś bo widzę że instalator .msi sam to robi podczas instalacji, jeśli zaznaczysz

install-powershell-core-on-windows.png.webp

Tak, to zawsze zaznaczam przy instalacji ale ta opcja dodaje tylko "Uruchom tutaj" a nie odnosi się do uruchomienia pliku .ps1

2023-05-18-10-31-09.png
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2553
Miasto
Kraków

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19191
Reakcje/Polubienia
55818
Podobno w windows 11 "niestety" jest inaczej jak w np. w Win 10. Tu jest opisane na przykładzie dodawania "Nowy" w menu kontekstowym. To u mnie zadziałało, inne poprzednie 'tricksy' u mnie nie działały.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Może masz problem z powiązaniem Notepada?

Zobacz ten wątek na GitHub
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A szczególnie ten wpis odnoszący się do Win 11
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2553
Miasto
Kraków
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19191
Reakcje/Polubienia
55818
Tak dokładnie, .ps1 jest powiązany z Notepadem. Widziałem ten wpis ale jakoś po nim 'przeleciałem'. Przetestuję to.
EDIT
U mnie nie działa.

Sprawdziłem u siebie i u mnie działa ten reg

Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A ponieważ do testów użyłem wersję nieinstalowaną
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to nawet podmieniłem ścieżkę C:\\Program Files\\PowerShell\\7\\ na swoją, czyli: jakiś _dysk:\\Moje Programy\Windows PowerShell Portable\
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2553
Miasto
Kraków
Sprawdziłem u siebie i u mnie działa ten reg

Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A ponieważ do testów użyłem wersję nieinstalowaną
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to nawet podmieniłem ścieżkę C:\\Program Files\\PowerShell\\7\\ na swoją, czyli: jakiś _dysk:\\Moje Programy\Windows PowerShell Portable\
Ach, ech, bardzo przepraszam za zamieszanie :zawsty kurde, sprawdzałem działanie na pliku .psd1 (testowe skrypty zapisywałem w tym formacie). Skopiowałem pierwszy plik z brzegu, a że ikonka jest taka sama, to nie sprawdziłem. Tak, ten reg już działa :kwiczy2 Sorry @Grandalf :piwek :piwko

2023-05-18-16-26-25.png
 
Do góry