Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

fresta

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
379
Reakcje/Polubienia
411
Wystąpił problem polegający na tym, iż nie mogę przenieść żadnego pliku do określonego miejsca czy też usunąć go za pomocą myszy. Wygląda dla mnie, że jest jakaś blokada. Mam zainstalowany Windows 10 Home. Komputer został przeskanowany programami antywirusowymi - czysty.
Może ktoś pomóc w usunięciu tego problemu. Bardzo proszę.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Możesz spróbować przenieść te pliki na inny dysk za pomocą dystrybucji typu live np. Linuksa. Możesz też przeskanować ten dysk czy dyski jakimś Rescue CD/Rescue Disk czyli programem antywirusowym w wersji live np. Bitdefender Rescue CD. Instalujesz (nagrywasz) takie live na pendrive i uruchamiasz komputer startując z niego. Skanujesz to co trzeba (programy takie muszą mieć dostęp do internetu i niestety nie współpracują z każdym rodzajem łącz internetowych), jak coś znajdzie i naprawi to dobrze, jak nie to podejmujesz próbę przeniesienia ważnych plików na działający nośnik.

Bitdefender Rescue CD -
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Program dzięki któremu pobierzesz i/lub nagrasz Rescue CD na palucha -
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Więcej na ten temat:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jak nie będziesz mógł tym sposobem przekopiować tych plików, to raczej nie jest to problem samego Windowsa.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Na mój gust, coś Ci się posypało z ustawieniami windows explorera lub jakiś błąd UAC, który blokuje explorerowi dostępu do plików. Spróbowałbym na początek przenieść pliki innym menadżerem plików uruchomionym w trybie administratora np. FreeCommander w wersji portable lub Unlockerem i wybranie w nim opcji "przesuń" lub "skasuj".
 
Do góry