Problem z rozjaśnianiem i ściemnianiem ekranu

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
Cześć. Mam laptopa Toshiba Satellite P770-120 i jakiś czas temu pisałam z tym samym problemem (nie działa mi rozjaśnianie i ściemnianie ekranu kombinacjami FN+F7, FN+F8, pomimo działania innych klawiszy funkcyjnych) i wtedy jedyne, co zadziałało, to nieinstalowanie aktualizacji systemu. Niestety jakaś aktualizacja w końcu się zainstalowała i znowu przestało mi to działać. Zauważyłam jednak, że rozjaśnianie i ściemnianie działa mi od razu po włączeniu/zresetowanie komputera i po pewnej chwili przestaje działać, a więc zakładam, że jakiś program się uruchamia i blokuje te funkcje.

W jaki sposób mogę zidentyfikować winowajcę tego zamieszania? Próbowałam zainstalować Toshiba Value Added Package, jednak system twierdzi, że mam już zainstalowaną inną wersję tego programu, mimo że nie widzę jej ani przez Dodaj lub usuń programy, ani nie mogę znaleźć wpisu w edytorze rejestru pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Cześć, a możliwość regulacji jasności ekranu suwakiem w Windows'ie działa?
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Ostatnia edycja:

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@niewadzkak Przeinstaluj sterowniki od obu kart graficznych, a następnie zainstaluj "Toshiba Function Key Utility"

Nie dość, że nie pomogło z rozjaśnianiem/przyciemnianiem, to teraz klawisz odpowiadający za wyciszanie (tzn. mute) włącza/wyłącza podświetlenia LED na klawiaturze zamiast wyciszać :rofll
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@niewadzkak Świetnie, czyli rozwiązałem problem z Twojego poprzedniego postu :D
Jaką aktualizację Function Key Utility zainstalowałaś: tfnkeyu-20130829181654 czy tfnkeyu-20160413074313 ?
Sprawdź w nazwie pliku, który pobrałaś na dysk swojego komputera.
 
Ostatnia edycja:

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@konarsky wtedy było nieco inaczej, bo nie podświetlały się wszystkie klawisze jak teraz, a tylko górny pasek i napis Satellite :p

Zainstalowałam tfnkeyu-20130829181654. Rozumiem, że tfnkeyu-20160413074313 jest nowsza? Odinstalowałam tę pierwszą, zresetowałam komputer, zainstalowałam drugą i w tym momencie wszystko działało jak powinno i już się cieszyłam, jednak po zresetowaniu komputera przestało działać :płaczek
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@niewadzkak Wykonaj czynności:
-wejdź do biosu
-przejdź do ustawień daty/godziny
-przestaw rok na 2022
-zapisz ustawienia i zrestartuj komputer
wyłącz komputer
-uruchom komputer i wejdź do biosu ponownie
-sprawdź jaka data widnieje w biosie, 2022 rok czy inna
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@konarsky po wyłączeniu i ponownym włączeniu nadal pokazuje 2022 rok. Jednak mam taki dziwny problem z biosem, że jak klikam save and exit, to ekran robi się czarny i mimo że komputer pracuje dość głośno, to nic się nie pojawia. Muszę go wtedy wyłączyć przyciskiem i włączyć jeszcze raz. Nie wiem, czy to coś zmienia.

Edit: Niby nic nie zmieniałam z tym Function Key (tzn mam zainstalowane tfnkeyu-20160413074313) , a teraz znowu wyciszenie podświetla klawisze.
 
Ostatnia edycja:

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@niewadzkak Wyjmij z laptopa baterię.
-wejdź do biosu
-przejdź do ustawień daty/godziny
-przestaw rok na 2021
-zapisz ustawienia i zrestartuj komputer
napisz czy komputer po zapisaniu zmian uruchomił się bez problemu czy nadal pojawia się czarny ekran
 

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@konarsky akurat bateria ostatnio mi się zepsuła (bardzo krótko trzymała), więc przestałam jej używać - robiłam poprzedni krok na wyjętej baterii.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@niewadzkak Ok, w takim razie odinstaluj wszelkie oprogramowanie zabezpieczające Windows: antywirusy, antyspyware, antikeyloggery itp.
restart
Zainstaluj ponownie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
Sprawdź rezultat.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Zainstalowałam tfnkeyu-20130829181654. Rozumiem, że tfnkeyu-20160413074313 jest nowsza? Odinstalowałam tę pierwszą, zresetowałam komputer, zainstalowałam drugą i w tym momencie wszystko działało jak powinno i już się cieszyłam, jednak po zresetowaniu komputera przestało działać :płaczek
Nie zawsze nowszy sterownik jest dobry dla starszego sprzętu. W poprzednim twoim poście "Problem z klawiszem Fn po aktualizacji" podałem ci w mojej odpowiedzi namiar na oficjalny sterownik (12/12/2012 Toshiba Function Key Utility Windows 8 1.00.6626.03) do twojego modelu Satellite P770-120.

Oraz link do sterowników:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

niewadzkak

Świeżak
Dołączył
17 Lipiec 2016
Posty
34
Reakcje/Polubienia
2
@konarsky Niestety nie pomogło. Teraz wyciszanie znowu podświetla ekran, mimo że mam tę samą wersję Function Key, na której wcześniej ten przycisk działał dobrze.

@Grandalf Ta wersja Function Key u mnie nie działa dobrze - nie dość, że nie naprawia rozjaśniania/przyciemniania, to nie działa na niej wyciszanie (ani nie wycisza, ani nie podświetla klawiszy).

Windows stwierdził, że zrobi mi jakieś aktualizacje, mimo że rano sprawdzałam i żadnych nie było. Odpuszczam na dziś, ten komputer zachowuje się zupełnie losowo.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
@niewadzkak
Napisz mi jeszcze proszę wersję biosu w Twoim komputerze.
 
Do góry