Problem z wyswietlaniem ikon

S

Skasowany użytkownik 6404

Witam!
Od pewnego czasu po ostatniej aktualizacji windows 10 mam problem z wyswietlaniem ikon na ekranie komputera - sa biale.
Dzieje sie tak gdy przenosze je do utworzonego przeze mnie folderu np. BIURO, GRAFIKA i.t.p po to aby zminimalizowac ilosc ikon na ekranie.
Gdy przenosze je z powrotem z folderu na ekran komputera pozostaja dalej biale. Dzieje sie tak z ok. 30% ikon. Wyprobowalem juz wiele sposobow
naprawy tego problemu i nic nie pomoglo. Rebuild Shell Icon Cache - tez nic nie zmienia. Pomaga jedynie instalacja programu na nowo, wowczas ikona
wyswietlana jest prawidlowo na ekranie komp. i nie zachodza zadne zmiany do czasu gdy nie przeniose jej z pulpitu do utworzonego przeze mnie folderu.
Wowczas ikona staje sie biala!!!
Moze ktos z uzytkownikow PZD mial podobny problem i wie jak go rozwiazac !
Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego denerwujacego mnie problemu.
Zmiana koloru ikon nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu komputera nie mniej jednak jest to troche denerwujace.
Pozdrawiam!
I czekam na sugestie!
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Dziekuje!
Pomoglo! Zainstalowalem Windows 10 Manager trial. Super programik, szkoda ze wersja trial jest tylko na 20 dni.
Pozdrawiam!
 
S

Skasowany użytkownik 6404

@Camel1965 Nie przeczytales dokladnie mojego postu.
Rebuild Shell Icon Cache 1.2 portable probowalem wczesniej. Nie pomoglo
 

marek7001

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
266
Reakcje/Polubienia
44
Miasto
Ostrołęka
Także polecam Windows 10 Manager. Używam od ok. 3 lat i jest naprawdę ok. Program bardzo mało reklamowany a działa super. Jest także opcja naprawy ikon. W internecie są skrypty które naprawiają pamięć podręczną ikon.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
nom.
Jak Ci sie zrobia biale ikony ORAZ pelny reset cache ikon nie dziala poprawnie to sprawdz sobie recznie czy te dwa klucze:
HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\IconHandler
i
HKEY_CLASSES_ROOT\piffile\shellex\IconHandler
zawieraja cos poza "Default" o wartosci {00021401-0000-0000-C000-000000000046}
jak zawieraja, to wywal i zresetuj do tej wartosci powyzej (oczywiscie wczesniej zrob backup albo kluczy albo calego rejestru).

Rozne takie smieszne do optymalizacji mieszaja w tych kluczach a potem sie robi... ktos z MS zreszta powinien to jakos opisac albo walnac w troubleshooter bo to sie ciagnie bodajze od W7
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Witam!
Od pewnego czasu po ostatniej aktualizacji windows 10 mam problem z wyswietlaniem ikon na ekranie komputera - sa biale.
Dzieje sie tak gdy przenosze je do utworzonego przeze mnie folderu np. BIURO, GRAFIKA i.t.p po to aby zminimalizowac ilosc ikon na ekranie.
Gdy przenosze je z powrotem z folderu na ekran komputera pozostaja dalej biale. Dzieje sie tak z ok. 30% ikon. Wyprobowalem juz wiele sposobow
naprawy tego problemu i nic nie pomoglo. Rebuild Shell Icon Cache - tez nic nie zmienia. Pomaga jedynie instalacja programu na nowo, wowczas ikona
wyswietlana jest prawidlowo na ekranie komp. i nie zachodza zadne zmiany do czasu gdy nie przeniose jej z pulpitu do utworzonego przeze mnie folderu.
Wowczas ikona staje sie biala!!!
Moze ktos z uzytkownikow PZD mial podobny problem i wie jak go rozwiazac !
Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego denerwujacego mnie problemu.
Zmiana koloru ikon nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu komputera nie mniej jednak jest to troche denerwujace.
Pozdrawiam!
I czekam na sugestie!
Trochę z innej beczki, ale na temat ikon na pulpicie. Doczytałem się że tworzysz tematyczne foldery na pulpicie. Jest fajny programik (spolszczony)
Blue Jet Button, który pozwala segregować ikony wg własnego upodobania, a nie zaśmieca pulpitu i nie dręczy nas szukaniem. Ja używałem go w 7, a teraz używam go w 10. Nigdy nie sprawiał mi żadnego problemu. Program był aktualizowany ostatni raz w 2016, ale tym nie ma się co przejmować. Do końca nie wiem jak jest z licencją, bo strona producenta chyba nie istnieje ( nie udało mi się znalezć)
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19201
Reakcje/Polubienia
55876
Program był aktualizowany ostatni raz w 2016, ale tym nie ma się co przejmować. Do końca nie wiem jak jest z licencją, bo strona producenta chyba nie istnieje ( nie udało mi się znalezć)
Fakt, strona producenta (ixidetools.com) jest już nie aktywna i nie ma przypisanego adresu IP. Program natomiast był ostatni raz aktualizowany w maju 2014 roku. Jeśli chodzi o licencję, to był on rozpowszechniany w wersji Trial, jednak można było którąś tam wersję wyłapać na Giveaway.

Być może ktoś jeszcze ma taką darmową wersję w swoich zbiorach ;)
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Fakt, strona producenta (ixidetools.com) jest już nie aktywna i nie ma przypisanego adresu IP. Program natomiast był ostatni raz aktualizowany w maju 2014 roku. Jeśli chodzi o licencję, to był on rozpowszechniany w wersji Trial, jednak można było którąś tam wersję wyłapać na Giveaway.

Być może ktoś jeszcze ma taką darmową wersję w swoich zbiorach ;)
Być może....Gość pisze że w razie kłopotów z licencją pisać na adres
Ciekawe czy by to coś dało?
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Jeszcze odnosnie Windows 10 Manager, pisalem wczoraj iz problem zostal rozwiazany, lecz tylko polowicznie.
Dzisiaj po uruchomieniu komp. okazalo sie iz polowa z naprawionych przez program Win.10 Manager na powrot
zrobila sie biala, po ponownym uzyciu programu ikony zostaly naprawione. Mam nadzieje iz zblizajaca sie listopadowa aktualizacja
Win.10 przyniesie jakies pozytywne skutki i wplynie pozytywnie na stan systemu. /Tak odbiegajac od tematu to przedostatnia aktualizacja
Win 10 spowodowala mi problem z programami-znikaly z systemu, zostawaly tylko ikony, zniknela rowniez kopia zapasowa i punkty przywracania systemu i konieczne bylo przywrocenie komp. do stanu fabrycznego./
@tedi13 - wyprobowalem Blue Jet Button, u mnie na 10--ce nie funkcjonuje prawidlowo.W zasadzie jest przystosowany do max. win7
Sprobuje jeszcze w wolnym czasie dokonac naprawy ikon zgodnie z sugestia @spamtrash.
Dziekje wszystkim za porady.
Pozdrawiam!
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
@tedi13 - wyprobowalem Blue Jet Button, u mnie na 10--ce nie funkcjonuje prawidlowo.W zasadzie jest przystosowany do max. win7
Sprobuje jeszcze w wolnym czasie dokonac naprawy ikon zgodnie z sugestia @spamtrash.
Dziekje wszystkim za porady.
Pozdrawiam!
A to mnie zainteresowałeś, bo ostatnio zmieniałem laptopa i wszystko instalowałem od nowa na czysty Windows 10 1903. Blue Jet Button chodzi nienagannie nawet bez ustawiania zgodności we Właściwościach pliku programu (exe) a też był świeżo instalowany jak wszystko.
 
Do góry