Programy do tworzenia pokazów slajdów.

Rycho

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Grudnia 2011
Posty
1120
Reakcje/Polubienia
5063
Zapraszam wszystkich do przedstawienia ciekawych programów do tworzenia pokazów slajdów.

Na początek chce przedstawić ciekawy i bardzo prosty w obsłudze i darmowy program Slideshow Creator. Program ten wykonała znana już nam z promocji programu Bolide Movie Creator firma Bolid ® Software.

Jest to chyba jeden z najprostszych programów tworzenia pokazu slajdów w systemie Windows.
Dzięki temu programowi można zapisać pokaz slajdów jako AVI, MKV i WMV plik wideo. Gotowy plik można przesłać przesłać do serwisu YouTube lub Facebook.

Korzystając z programu, możemy umieścić wiele zdjęć na osi czasu, dodać efekty przejścia automatycznie (albo wyrywkowo lub wybrać konkretne) i zapisać pokaz slajdów jako plik wideo.

Nie trzeba być zawodowym edytorem wideo. Ten program spokojnie obsłużą nawet dzieci i wykonają same pokazy! Po instalacji programu, wybieramy zdjęcia, przypisujemy efekty przejścia i dodajemy muzykę w tle. Kroki te są wystarczające, by zrobić ładny pokaz slajdów.

bsc_main1.jpg



Cechy programu Slideshow Creator:

- Wsparcie niemal dowolnym formacie obrazu
- Wsparcie MP3/AAC/WMA/M4A/MP4/OGG plików muzycznych dla dźwięku w tle
- Rozdzielczość wyjściowa video file może być od 128x160 do 1920x1080 pikseli ( FullHD )
- Możliwość dodawania dziesiątki efektów przejścia , w tym fantastycznym i efekt zoom
- zapisywania pokaz slajdów jako plik wideo (AVI, MKV, WMV)

bsc_main2.jpg


Link do pobrania programu na stronie producenta:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jedyne co mi brakowało to brak spolszczenia, dlatego spolszczyłem ten program. Spolszczenie jest do pobrania w dziale forum: tłumaczenia (spolszczenia)
 

Andrzejs

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
6
Reakcje/Polubienia
0
Spodobał mi się ten program, tym bardziej, że na Windows 8 nie działa PhotoStory.
Dzięki za fajne spolszczenie.
Niestety, do opisów fotek program oferuje tylko jeden font - jakiś "SimSun-ExtB", w którym "polskie" litery wyglądają niezbyt dobrze.
Czy istnieje sposób na dodanie innych fontów do tego programu?
 

Rycho

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Grudnia 2011
Posty
1120
Reakcje/Polubienia
5063
Żeby zmienić czcionkę:

- klikasz na na zakładkę tekst i potem na duża literę T w lewym rogu.

- Następnie klikasz na wybierz czcionkę. Jest tam sporo czcionek. (Ja mam Win 7 i pakiet Office 2007)
 

Andrzejs

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
6
Reakcje/Polubienia
0
Dzięki za podpowiedź - niestety, nie pomogła.
Ja dysponuję wersją 2.0 Bolide Slideshow Creator i w zakładce "Wybierz czcionkę" jest tylko jeden font "SimSun-ExtB".
Może masz inną (wcześniejszą) wersję tego programu i w niej było więcej fontów?
 

Andrzejs

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
6
Reakcje/Polubienia
0
W sprawie fontów w programie Bolide Slideshow Creator ver. 2 (dlaczego jest tylko jeden?) wysłałem e-maila do autora programu. Otrzymałem natępującą odpowiedź:
--------------------------------------------------------------
Hello Andrzej,
I think it is a bug in the current Slideshow Creator build. We will fix it in the next update. I think it will be available in a week.
Sorry for this inconvenience.
Best regards,
Max mailto:author@bolidesoft.com
--------------------------------------------------------------
Tak więc, należy się spodziewać, że za około tydzień pojawi się nowa wersja tego programu z większą ilością fontów.
 

Andrzejs

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
6
Reakcje/Polubienia
0
Cześć Acar, niestety, u mnie przy próbie rozwinięcia "Choose font" pojawia się tylko jeden font "SimSun-ExtB".
W innych programach na moim komputerze mam masę fontów.
Piszesz, żebym sobie doinstalował czcionkę - podpowiedz, proszę, jak to zrobić w tym programie (BSC v2). Szukałem w ustawieniach, ale nie znalazłem takiej opcji.
BSC v2 zainstalowałem na nowo - i dalej to samo (instalacja na czysto, nie miałem wcześniejszych wersji).
Mam na komputerze Windows 8 Pro 64-bit - może ten system stwarza jakieś problemy?
BSC bardzo mi się podoba i chciałbym przezwyciężyć zaistniałe u mnie problemy
Oczywiście, z tym jednym fontem można żyć - nie ma tragedii.
Gdybyś mi coś poradził w tej sprawie, byłbym wdzięczny.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Osobiście bardzo cenię Adobe Photoshop Elements 7.0, jego funkcje edycyjne, organizacji zdjęć jak również w pełni profesjonalne tworzenie pokazu slajdów.

Uwaga klip pochodzi z płatnego kursu firmy Tutoria. Cały kurs jest dostępny na chomikuj.pl za punkty. A Adobe Photoshop Elements 7.0, dodawany jest do komputerów HP. Acer, Dell z preinstalowanym systemem Windows 7

Andrzejs napisał:
Cześć Acar, niestety, u mnie przy próbie rozwinięcia "Choose font" pojawia się tylko jeden font "SimSun-ExtB".
W innych programach na moim komputerze mam masę fontów.
Piszesz, żebym sobie doinstalował czcionkę - podpowiedz, proszę, jak to zrobić w tym programie (BSC v2). Szukałem w ustawieniach, ale nie znalazłem takiej opcji.
BSC v2 zainstalowałem na nowo - i dalej to samo (instalacja na czysto, nie miałem wcześniejszych wersji).
Mam na komputerze Windows 8 Pro 64-bit - może ten system stwarza jakieś problemy?
BSC bardzo mi się podoba i chciałbym przezwyciężyć zaistniałe u mnie problemy
Oczywiście, z tym jednym fontem można żyć - nie ma tragedii.
Gdybyś mi coś poradził w tej sprawie, byłbym wdzięczny.
Ten program korzysta z czcionek systemowych, czyli tych które są zainstalowane w folderze C:\Windows\Fonts i nic nie trzeba doinstalowywać, chyba, że znajdziemy jakąś nową czcionkę której w systemie nie ma np. moja czcionka Emmers, wówczas kopiujemy ją do folderu C:\Windows\Font i zostanie zainstalowana automatycznie.

Instalator polskiej wersji programu

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

dla zainteresowanych czcionka Emmers

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Andrzejs

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
6
Reakcje/Polubienia
0
Dziękuję za wszelkie informacje dotyczące fontów w programie Bolide Slideshow Creator.
Ale dzięki informacjom znalezionym w Internecie "odkryłem", że wszystkie funkcje (a nawet więcej) tego programu zawiera darmowy program Movie Maker (w pakiecie programów Windows Live). Nie ma w nim problemów z fontami. Jest w tym programie to na czym mi najbardziej zależało - animowanie fotek (ruch obrazów); jest tu do wyboru o wiele więcej opcji animacyjnych niż w BSC.
 

Andrzejs

Nowy użytkownik
Dołączył
17 Sierpień 2013
Posty
6
Reakcje/Polubienia
0
Ukazała się wersja 2.1 Bolide Slideshow Creator, w której naprawiono błąd dotyczący obsługi fontów systemowych.
W tej wersji nie ma już problemów z fontami.
Odpowiadam na pytanie dotyczące lokalizacji czcionek w Windows 8:
są w katalogu c:\windows\fonts.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
acar napisał:
Emmers napisał:
Ten program korzysta z czcionek systemowych, czyli tych które są zainstalowane w folderze C:\Windows\Fonts i nic nie trzeba doinstalowywać,
dokładnie tak, korzysta z systemowych .. ale skoro program ich nie widzi to z nimi coś nie tak ..
dlatego moja propozycja była dograć i sprawdzić w programie .. a swoją drogą ciekawe czy w win8 jest taka sama lokalizacja czcionek co np. w XP
a_mysli.gif.gif
Identyczna
 
Do góry