Biuro Promocyjne czcionki, "fonty", grafiki artystyczne za darmo

kinimoD

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
668
Reakcje/Polubienia
2
Jak w temacie, czcionki można używać zarówno na MacOS, jak i Windows. Licencja na 5 komputerów, fonty można wykorzystywać komercyjnie.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak ktoś pobierze plik dostępny przy zamówieniu to jest to plik instalacyjny na Mac-a. Na Windows się tego nie zainstaluje, wypakować też się nie da bo potrzebne hasło. Napisałem do supportu i przesłali mi link do czcionek spakowanych zip-em. Wklejam jak ktoś ma też z tym problemy.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Już niedługo na Bits Du Jour 1000 OpenType Fonts

Link i info :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

:)
 

jankes

Świeżak
Dołączył
9 Czerwiec 2011
Posty
25
Reakcje/Polubienia
0
Czcionki pobrałem i używając podglądu, oraz po zainstalowaniu stwierdziłem, że w każdej z nich brakuje niektórych polskich liter :eek: , chociaż w opisie na stronie promocji jest mowa o wsparciu międzynarodowych znaków.
Nie wiem, może to sprawa tylko mojego komputera, ale jeśli nie, to proszę kogoś obeznanego z tematem o pomoc :ukłon . Z góry dziękuję!
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
To jest instalator dla macosx. Trzeba go zainstalować jak zwykły program, pojawi się Tobie nowy program "1000 OpenType Fonts"i tam znajdziesz wszystkie fonty. Ale jak nie masz macosx tylko windows... z jakiegoś powodu nie widzę instalatora dla windows... Ale możesz wyciągnąć te czcionki pod windowsem z tego instalatora w następujący sposób: zmieniasz rozszerzenie pobranemu plikowi 1000 OpenType Fonts.pkg z pkg na zip. Rozpakowujesz i wchodzisz do wypakowanego katalogu a tam masz między innymi 1000_OpenType_Fonts.pkg tak naprawdę to katalog i wchodzisz do niego. Gdyby był problem z wejściem to usuń rozszerzenie .pkg. Teraz zobaczysz kilka plików Ciebie interesuje plik o nazwie Payload dodajesz mu rozszerzenie zip i rozpakowujesz i otrzymujesz znowu plik o nazwie Payload tym razem zmień mu nazwę na powiedzmy Payload2.zip i rozpakuj. Pojawi się Tobie teraz katalog o nazwie Applications chodź może mieć inną nazwę ale wchodzisz do katalogu który pojawi się po wypakowaniu Payload2.zip. W katalogu będziesz miał katalog albo kilka ale Ty wchodzisz do 1000 OpenType Fonts.app to jest katalog ale gdyby był problem usuń rozszerzenie .app Po wejściu do niego masz kolejny katalog Contents a w nim katalog Resources w którym jest katalog 1000OpenTypeFonts_128bitTechnologies a w nim wszystkie 1000 fontów :dziwak Ja to wypakowywałem pod macosx a pod windowsem w drzewie katalogów możesz mieć mnóstwo dodatkowych katalogów i plików o podobnych nazwach. Niektóre katalogi są ukryte dlatego musisz włączyć w systemie pokazywanie ukrytych katalogów i plików jak i pokazywanie rozszerzeń. Ale drzewo katalogów będzie takie jak napisałem.
Pewnie te fonty jak zwykle nie mają polskich ogonków :facepalm
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
A jest łatwiejszy sposób. Z jakiegoś powodu zaraz po rejestracji na Twoim koncie pokazuje jedynie link do instalatora macosx. Co ciekawe jak powtórnie wejdziesz na swoje konto z którego ściągałeś fonty pokazuje się link na windowsa. Co ciekawe to spakowany katalog który otrzymujemy po wyciągnięciu z pkg metodą jak opisałem wyżej :facepalm
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5607
Reakcje/Polubienia
4111
Miasto
Polska
.
Wystarczy 7-zip, którym wypakowujemy w kolejności:
- 1000-OpenType-Fonts-2.pkg.zip
- 1000 OpenType Fonts.pkg
- Payload (w nowo powstałym folderze 1000_OpenType_Fonts.pkg)
- Payload~
w wyniku czego otrzymamy folder Applications, a w nim podfoldery:
- 1000 OpenType Fonts.app
- Contents
- Resources
- 1000OpenTypeFonts_128bitTechnologies.
Ten ostatni zawiera pożądane czcionki, plik licencji oraz info.
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
Elegant Handwriting Fonts for Windows, Linux and Mac
giveaway-elegant-handwriting-fonts-for-windows-linux-and-mac-free-191x200.jpg


Elegant Handwriting Fonts to eleganckie czcionki pisma odręcznego z 30 czcionkami komputerowymi ściśle przypominającymi ludzkie pisma.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Rejestracja:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zarejestrowałam się i pobrałam czcionki, ale nie mogę znaleźć informacji o licencji. Nie znam za bardzo angielskiego, wrzuciłam do translatora plik "License-SoftMakerElegantHandwringFonts", ale nic sensownego z niego nie wynika i nadal nie wiem, czy tych czcionek można używać komercyjnie. Ktoś się orientuje? Bardzo by mi zależało na tej informacji...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nikt nie wie? To w takim razie wyrzucam, bo na co mi czcionki o nieznanej licencji :(
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24904
Miasto
Trololololo

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Jakbym znała angielski, to bym zapytała. Swoją drogą, to licencja powinna być w paczce z czcionkami. Jest dokument o nazwie: "License-SoftMakerElegantHandwringFonts", ale nic w nim o licencji nie napisano, poza tym że można zakupić "Full License for Lifetime". Chyba nie jest to warte zachodu
 
Do góry