Przeglądarka Edge

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Czy macie taki problem , otóż gdy zamykam przeglądarkę Edge to nadal jej proces jest aktywny w tle i muszę w " Menedżer zadań " ręcznie ten proces zamykać przez zakończ zadanie . Podobnie gdy nie korzystam z przeglądarki Edge lecz z innej jako głównej i domyślnej proces Microsoft Edge powraca mimo ,że było kliknięte w zakończ zadanie ? Być może taka jest jej uroda przeglądarki i muszę się do tego przyzwyczaić ale jeżeli ktoś zna rozwiązanie to proszę o odpowiedź w tym temacie komputerowym. Z tej przeglądarki czasami korzystam i powiem ,że jest coraz lepsza i gdyby była na stałe jako pierwsza i domyślna nie byłoby problemu z pełnym zamykaniem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35568
Reakcje/Polubienia
24598
Miasto
Trololololo
Czy macie taki problem , otóż gdy zamykam przeglądarkę Edge to nadal jej proces jest aktywny w tle i muszę w " Menedżer zadań " ręcznie ten proces zamykać przez zakończ zadanie . Podobnie gdy nie korzystam z przeglądarki Edge lecz z innej jako głównej i domyślnej proces Microsoft Edge powraca mimo ,że było kliknięte w zakończ zadanie ? Być może taka jest jej uroda przeglądarki i muszę się do tego przyzwyczaić ale jeżeli ktoś zna rozwiązanie to proszę o odpowiedź w tym temacie komputerowym. Z tej przeglądarki czasami korzystam i powiem ,że jest coraz lepsza i gdyby była na stałe jako pierwsza i domyślna nie byłoby problemu z pełnym zamykaniem.
Microsoft tak to właśnie sobie wymyślił, domyślnie przeglądarka Edge ładuje się ze startem systemu i dlatego tak szybko się uruchamia.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Wymusza to również "powiązanie" z funkcją "wyszukaj" (to ta mała lupka na pasku :) ) czyli zainteresowany wpisuje frazę a 'Edzi" szuka mu w kompie jak i na sieci- normalnie błyskawica czyli jeden z wielu nie do końca chcianych uroków Win10 ale inni to lubią :)
 

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
Osoby które mają Microsoft Edge - czy u was strona startowa jak kto woli powitalna uruchamia się dwukrotnie po " odpaleniu" przeglądarki z ikonki na pasku ?
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
U mnie odpala się normalnie. Mam zainstalowany dodatek Speed Dial. Wszystko działa bardzo dobrze.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Proszę-sprawdziłem-uruchamia się poprawnie nie ma "podwójnej startowej". Co masz w "Ustawieniach-strona startowa" może coś tam nie pasuje.
 

thorsten

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
115
Reakcje/Polubienia
6
Przy uruchamianiu - Otwórz określoną stronę lub strony - u mnie ... Presearch
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


System - Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Microsoft Edge - wyłączyć przycisk

Nie grzebać w systemie, w rejestrze, bo wszystko powiązane ze sobą.wszelkiej maści polepszacze tylko zrąbią system.Starawy łapek, zero kłopotów,obce mi stwierdzenie - problem z aktualizacjami itp.

Przeglądareczka extra,najlżejsza ze wszystkich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

anonymus.91

Wygadany
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
67
Reakcje/Polubienia
21
U mnie po odpaleniu komputera i kliknięciu w logo Edge na pasku w celu otwarcia Edge - nadal pokazują się dwie karty (strony) tzn. dwie takie same główne strony Microsoft Edge . W zasadzie mi to nie przeszkadza, ponieważ najpierw pojawia się strona główna przeglądarki a zaraz po niej po paru sekundach znowu ta sama strona gówna , inaczej nazywając strona startowa z obrazkami natury ,zwierząt ,krajobrazu . Po wpisaniu hasła w pasek wyszukiwania pokazuje się wyszukiwarka Google gdyż rzadziej korzystam wyszukaj Web . Jedynie zastanawiam się czy taki jest urok Edge i nic poważnego lub czy coś jest źle . Chyba u mnie takie zjawisko z dwiema po sobie wyświetlającymi się stronami głównymi , stąd dociekliwość czy inni mają podobnie . Oczywiście mam zaznaczoną opcję wyczyść historie ,ciasteczka po zamknięciu przeglądarki . Jeżeli nie będzie przełomu to temat zamykam bo być może jest to moja opowieść z gatunku science fiction choć widzę to co widzę .


Dzięki thorsten - czasami proste ustawienia mogą zostać przeoczone i pomogło " Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Microsoft Edge " odznacz zaznaczone na niebiesko . Teraz strona główna wyświetla się na początku raz bez nakładki .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@anonymus.91

Po raz kolejny piszę Ci żebyś posty edytował a nie pisał jeden pod drugim. Poprawiłem ostatni raz. Kolejny to skasowanie postu.
 
Do góry