Narzędzia Qiling Fast Cache za darmo [for PC]

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
12983
Reakcje/Polubienia
43770
set_cache.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Vit

Świeżak
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
23
Reakcje/Polubienia
21
Jak ten program pracuje?
On musi być cały czas aktywny czy można włączyć, nalasztować i wyłączyć, a jakiś jego serwis zostanie pracować?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55830
nie jestem z Polski - mogę coś nie tak napisać - mówiłem o "setting"

Nie wiedziałem że jesteś innej narodowości ;) Po polsku "Settings" to "Ustawienia". A jeśli chodzi o twoje pytanie to uważam że program lub jego usługa musi być stale aktywne. Przypuszczam jednak że można zamknąć okno programu.

P.S. If it's more convenient for you, write in English
 

Vit

Świeżak
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
23
Reakcje/Polubienia
21
jeszcze gorzej :)
Jestem ze Lwowa - język polski mniej-więcej znam, ale mogą być problemy z różnymi specyficznymi slowami - właśnie, jak wyżej - nie przypomniałem sobie, jak będą "setting" po-polsku

Przypuszczam jednak że można zamknąć okno programu.
O to mi chodzi - kiedy naciskam krzyżyk, to zamyka się tylko okno, czy cały program przestaje działać?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55830
Jestem ze Lwowa - język polski mniej-więcej znam, ale mogą być problemy z różnymi specyficznymi slowami ......

O to mi chodzi - kiedy naciskam krzyżyk, to zamyka się tylko okno, czy cały program przestaje działać?

Ok, to pisz po polsku, zawsze jakoś dojdziemy o co chodzi. A propo pytania to po zamknięciu okna programu otwórz "Menedżera zadań (CTRL + Shift + ESC) i zakładka Procesy lub Usługi" i zobacz czy figuruje tam Qiling Fast Cache
 

Vit

Świeżak
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
23
Reakcje/Polubienia
21
Tam jedny proces - VolCacheUI.exe - i on też zamyka się po zamknięciu okna, innych nie znalazłem.
Ale "UI" w nazwie - to chyba UserInterface, może dlatego zamyka się?

Wygląda, że FastCashe to jakiś kawałek od DiskMaster - niektóre ini-pliki podobne.
ProcessExplorer od SysInternals też nie pokazał innych procesów - tylko VolCacheUI.exe
Tak i nie zrozumiałem - czy mogę zamykać to okno czy nie :(
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55830
Tam jedny proces - VolCacheUI.exe - i on też zamyka się po zamknięciu okna, innych nie znalazłem.
Ale "UI" w nazwie - to chyba UserInterface, może dlatego zamyka się?

Chciałem go wypróbować ale u mnie nie przyjmuje klucza :złosć Na forum Shareware też o tym piszą.
A VolCacheUI.exe to właśnie ten program i niestety nie mogę sprawdzić jego działania bez aktywacji.

A czy FastCashe to jakiś kawałek od DiskMaster? Oba dotyczą pracy na dyskach więc mogą mieć coś wspólnego.
 

Vit

Świeżak
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
23
Reakcje/Polubienia
21
U mnie też 1.6.0.0
W tece mam tylko vcachesvr64.sys, pliku vcachesvr.sys niema.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55830
użyj UniExtract na instalatorze i będziesz miał wszystko (vcachesvr jest dla 32bit .. chyba masz 64)

Dokładnie, ja właśnie rozpakowałem bo nie chciałem instalować. A uruchamiałem ze śledzeniem przez Total Uninstall.
Ten vcachesvr po prostu się zaplątał, miał być usunięty.
 

Vit

Świeżak
Dołączył
3 Sierpień 2013
Posty
23
Reakcje/Polubienia
21
Wygląda, że ten program zmienia jakieś wewnętrzne ustawienia Windows i dla swojej pracy nie potrzebuje okna otwartego na stale:
keszowałem dysk C: (System) i D: (PortableSoft), na C: - "default", na D: - "read only". Okno zamknąłem.
Po jakimś czasie zachąłem defragmentować dyski(używam Vopt od niepamiętnych czasów, dla mnie jest najlepszym defragmenterem).
Dysk C: - "no problem", a na D: zachął markować wszystkie pliki jak fiksowane, a potem zawiesił się :(
Zmieniłem ustawienia dla D: z "read only" na "default", ponownie włączyłem defragmentacje na D: i wszystko już było w porządku.
Teraz nie wiem używać ten FastCashe czy nie :(

I co znaczy to "read only" w FastCashe? Na stronie producenta nic nie znalazłem.

Jak będę miał troche wolnego czasu - sprawdze Regshot-em co ten program zmienia w rejestrze kiedy zmieniam jego ustawienia
 
Ostatnia edycja:
Do góry