Ransomware – ofiara zaatakowała odwetowo szantażystę i wykradła mu klucze krypto

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55675
Za odszyfrowanie dysku QNAPa miał zapłacić w BTC około 2000 PLN. Sam ransomware o nazwie Muhstik jest dość porządny,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i hacked back this criminal and get the whole database with keys, here it is:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Tabela z kluczami deszyfrującymi ma prawie 3000 pozycji – nie najgorzej ;)

Zrzut-ekranu-2019-10-9-o-15.33.56-600x462.png


Czy hack-back jest legalny? Zdecydowanie nie. Choć chcielibyśmy zobaczyć pozew sądowy twórcy tego ransomware wytoczony naszemu bohaterowi…
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Czasami trzeba "bronić się samemu" bo pomocy nie uświadczysz- a prawo..... i tak Ci mimo to (!)- nie pomoże:confused: Najgorsze w tym wszystkim jest to że "granica legalności" jest tak różniście pojmowana(?) przykład: system Windows ssie różniste privaty-dane z mojego prywatnego kompa,próbujemy to ograniczyć nie dlatego że jesteśmy wszyscy "przestępcami " tylko właśnie z obawy żeby nas nie wrobiono w przestępstwo lub by nas nie "ograbiono" itp...potem doszukaj się gdzie i w jaki sposób wyciekły Twoje dane i kto je wykorzysta_ł. Mamy teraz dylemat;), bo powstały i powstają różne porady-programy i inne ficzery na blokowanie zbytniej gadatliwości Windows i tutaj jest "cienka czerwona linia" bo chcemy dobrze a... jednak często robimy źle bo "poprawiając Windows" naruszamy wykładnie licencjonowania M$ i znowu podpadamy pod prawo-jak tu Panie żyć jak:eek:
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
1. Musze sie bez bicia przyznac ze jestem menda spoleczna i wrzod na zdrowym ciele spoleczenstwa ale kiedys z duzym rozbawieniem obserwowalem gostka ktory z zapalem godnym lepszej sprawy dobral mi sie do dysku... zapewne poswiecil rownie duzo wysilku na polaczenie wielu fragmentow zmuksowanego od konca Titanica... z RUSKIM dubbingiem :]
2. Jezeli ktos padnie ofiara wzmiankowanego wyzej ransomware to emsisoft wypuscil poreczne narzedzie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry