Resetuj ustawienia do stanu początkowego Windows 10

legia1987

Wygadany
Dołączył
7 Grudnia 2015
Posty
44
Reakcje/Polubienia
18
Miasto
Drawsko Pomorskie
Witam, nie dawno kupiłem nowego laptopa Acer Aspire 5 (A515-51G) .
Chciałem przywrócić do stanu fabrycznego tak jak zakupiony nowy laptop.

Który mam wybrać:
26093764719075043915.jpg


Jeśli wybieram [Wszystkie dyski]
Który mam wybrać?
"Usuń tylko moje pliki" , czy "Usuń pliki i wyczyść dysk" .

74079202937004831102.jpg


Pytanie: jeśli wybieram 2 opcji "Usuń pliki i wyczyść dysk" , to czy usuwa wszystkie dyski lub partycje? Czy również usuwa Recovery (Odzyskiwanie partycję) i Windows 10?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo
Witam, nie dawno kupiłem nowego laptopa Acer Aspire 5 (A515-51G) .
Chciałem przywrócić do stanu fabrycznego tak jak zakupiony nowy laptop.

Który mam wybrać:
26093764719075043915.jpg


Jeśli wybieram [Wszystkie dyski]
Który mam wybrać?
"Usuń tylko moje pliki" , czy "Usuń pliki i wyczyść dysk" .

74079202937004831102.jpg


Pytanie: jeśli wybieram 2 opcji "Usuń pliki i wyczyść dysk" , to czy usuwa wszystkie dyski lub partycje? Czy również usuwa Recovery (Odzyskiwanie partycję) i Windows 10?
Jeśli fabrycznie miałeś Recovery to wybierając "Usuń pliki i wyczyść dysk" nie usunie Recovery , po prostu wymaże wszystkie dane i dyski będą puste, ta opcja jest dla tych co chcą sprzedać kompa a to wymazywanie danych to nie jest zwykłe kasowanie tylko całkowite usuwanie danych i dzięki temu np: osoba której oddałbyś/sprzedał lapka nie będzie w stanie odzyskać nic z tych dysków nawet jak użyje specjalnego oprogramowania do odzyskiwania.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Dokładnie usunie jedynie pliki na dysku systemowym i to nie do końca bo wszystkie usunięte pliki będą praktycznie dostępne w folderze Windows Old Inne dyski(partycje) nie zostaną naruszone. Jeśli chcesz przywrócić system na laptopie do stanu fabrycznego skorzystaj z opcji przywracania Recovery a nie przywracania systemu Windows 10
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Przywracanie systemu Acer eRecovery
Po uruchomieniu komputera wciskamy jednocześnie klawisze Alt + F10. Pozwoli to uzyskać dostęp do ekranu Acer eRecovery, na którym widoczne będą cztery opcje do wyboru:

  1. Restore system to factory default – przywrócenie systemu Windows do ustawień fabrycznych.
  2. Restore system from user backup – przywrócenie systemu Windows z zapasowej kopii systemu utworzonej przez użytkownika.
  3. Restore system from CD/DVD – przywrócenie systemu Windows z nośnika CD/DVD.
  4. Exit – wyjście bez wprowadzania zmian.
Przywrócenie systemu Windows do ustawień fabrycznych
Po wybraniu tej opcji system poprosi nas o hasło dostępowe utworzone podczas Acer eRecovery (domyślnym hasłem jest 6 zer). W kolejnym kroku wyświetlony zostanie komunikat ostrzegawczy, po przeczytaniu którego wybieramy opcję Tak, a następnie klikamy Dalej. To uruchamia proces. Po jego zakończeniu komputer automatycznie uruchomi się ponownie oraz dokończy instalację systemu Microsoft Windows. Cała procedura zajmuje około 10 minut.
 
Do góry