RollBack rx-kilka pytań

zeta

Wygadany
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
55
Reakcje/Polubienia
49
Witam,jak się ma w/w program do defragmentacji partycji systemowej/kiedyś gdzieś czytałem,że nie wolno
deframentować/.Mam O&ODefr.20 i robi mi to" z automatu"-może się da coś wyłączyć z defragmentacji?
Czy w/w program koliduje w jakiś sposób z Shadow Defender i Aomei Backupper?
Dziękuję za jakieś podpowiedzi i sugestie.
RollBack rx Home10.7
Aomei Backupper 4.06
Shadow Defender1.4
Win.8.1x64
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24908
Miasto
Trololololo
Witam,jak się ma w/w program do defragmentacji partycji systemowej/kiedyś gdzieś czytałem,że nie wolno
deframentować/.Mam O&ODefr.20 i robi mi to" z automatu"-może się da coś wyłączyć z defragmentacji?
Czy w/w program koliduje w jakiś sposób z Shadow Defender i Aomei Backupper?
Dziękuję za jakieś podpowiedzi i sugestie.
RollBack rx Home10.7
Aomei Backupper 4.06
Shadow Defender1.4
Win.8.1x64

odpowiedź masz tutaj
Can I defrag my drives after installing RollBack Rx?

Yes, you can defrag your drive after you install Rollback but you have to understand how Rollback works. RollBack Rx works at the sector level of the hard disk, and views the actions of Windows File level defraggers as a massive change in data. Therefore the outcome of defragging a system with RollBack Rx would be a very large snapshot. If you were ever to go to a previous snapshot; all the defragmenting would have been a waste of time, as the defragmenting was only within a single snapshot (system state).
Czyli defragmentować możesz ale nie nie ma to większego sensu i nie zdziw się jak po defragmentacji twoje migawki (snapshoty Rollback'a RX) zmienią się na dużo większe.

Najlepsze rozwiązanie to defragmentacja dysku zanim zainstalujesz Rollback'a RX.


Here are our current recommendations for defragging with Rollback Rx:

  • Clean up and Defrag your drives before installing RollBack Rx, so you start with a nice, defragged system.
  • RollBack Rx has a build-in snapshot defragmenter -- use that to defrag your system. It's fast and it works with RollBack Rx.
  • If you really need to defrag the drives with a third party tool: Uninstall RollBack Rx, defrag the drives and then reinstall RollBack Rx.
Rekomendacje producenta są takie (jeśli już musisz defragmentować):

Czyścisz dysk z plików śmieci i defragmentujesz, potem instalujesz Rollback RX.

Rollback RX ma wbudowany moduł do defragmentacji, używaj jego.

Jeśli już musisz zdefragmentować dysk jakimś zewnętrznym programem do defragmentacji to najpierw usuń Rollback RX, zdefragmentuj dyski i potem zainstaluj RollBack RX

Kolidować z Shadow Defender czy Aomei nie będzie.
 

zeta

Wygadany
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
55
Reakcje/Polubienia
49
odpowiedź masz tutaj

Czyli defragmentować możesz ale nie nie ma to większego sensu i nie zdziw się jak po defragmentacji twoje migawki (snapshoty Rollback'a RX) zmienią się na dużo większe.

Najlepsze rozwiązanie to defragmentacja dysku zanim zainstalujesz Rollback'a RX.



Rekomendacje producenta są takie (jeśli już musisz defragmentować):

Czyścisz dysk z plików śmieci i defragmentujesz, potem instalujesz Rollback RX.

Rollback RX ma wbudowany moduł do defragmentacji, używaj jego.

Jeśli już musisz zdefragmentować dysk jakimś zewnętrznym programem do defragmentacji to najpierw usuń Rollback RX, zdefragmentuj dyski i potem zainstaluj RollBack RX

Kolidować z Shadow Defender czy Aomei nie będzie.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry