router wi-fi menedżer

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1050
Reakcje/Polubienia
1433
Szukam jakiegoś darmowego programu do ograniczenia przesyłu danych przez wifi na routerze Huawei B525
Goszczę uchodźców z ukrainy i dałem im dostęp do routera - niestety ledwo mogłem teraz dostać sie na pzd i napisać tą wiadomość (taki ruch w sieci domowej)
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2554
Miasto
Kraków
Nie wiem czy taki program znajdziesz bo niby jak miałby on działać a routerze. Uruchomić sieć dla gości z limitem, tak mi się wydaje.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2554
Miasto
Kraków
Uruchamiasz wydzieloną sieć dla gości (inna nazwa i hasło) + ograniczenie transferu dla tej sieci, żeby Ci całego pasma nie zabierali.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
Na routerze powinieneś mieć kod QR - aplikacja Huawei HiLink App na androida do zarządzania routerem. Można za jej pomocą ustawić limity szybkości i ilości danych dla poszczególnych urządzeń ( o ile dobrze pamiętam ).
Można też wejść do ustawien routera przez przeglądarkę na komputerze - 192.168.100.1 (chyba...) plus login i hasło z nalepki. Tam też było takie ustawienie szybkości i danych, bodajże przy podłączonych urządzeniach.
Jest też program LTE-H Monitor do routerów huawei 4g i 5g, ale to już bardziej skomplikowana zabawa.
 
Do góry