Snowden stworzył aplikację, która zamieni dom w prawdziwą twierdzę

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10579
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wraz z Freedom of the Press Foundation oraz The Guardian Project Edward Snowden stworzył aplikację, która docelowo ma służyć osobom narażonym na podsłuchy czy niezapowiedziane wizyty o 6 rano panów wiedzących jak powinniśmy żyć. Haven to aplikacja, która wykorzystuje kamerę, mikrofon i inne czujniki do rejestracji podejrzanych zachować takich jak ruch czy hałas. Aplikacja następnie wysyła alert o dziwnym zachowaniu na nasze drugie urządzenie oczywiście poprzez Tora.
Więcej info:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


aplikacja Haven

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Ja jak będę miał swój dom, to dodatkowo jakąś "łyżeczką" wykopię sobie sam (w tajemnicy) tajne przejście żebym mógł się wymknąć.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5735
Miasto
To tu to tam....
Ciekawe ile zajmie złamanie apki tak żeby wysyłała nie tylko właścicielowi... mniemam że max 6-9miesięcy.

Last but not least... żebyśmy nie mieli złudzeń.. to zabezpieczy w przypadku nalotu Gajowego Maruchy ze szwagrem Januszem czy innych losowych gliniarczyków... ale przed czymś więcej chyba niezbyt.

Co prawda nie wiem jeszcze jak to działa, nie sprawdzałem, ale praktyka na ogół wygląda tak, że standardowo zanim się wejdzie na chatę, włącza się jammera. Po co się męczyć z np. ukrytym alarmem który w 99% łączy się poprzez wbudowany modem GSM/LTE? Jammer niestety załatwia temat również tej apki, o ile tel nie jest połączony np. po kablu USB z routerem na sztywno (już widziałem ;) ).

Zależy ile operator przeszukujący ma czasu, powinien w trakcie mieć odpalonego sniffera, i jak znajdzie że tel się łączy to go po prostu usmaży po zrobieniu dumpa, porozrzuca skarpetki i podpieprzy fona pozorując włam rabunkowy itp...

Ale ciekawe, ciekawe... i powyższe uwagi raczej nie dotyczą 99% osób w Polsce, więc faktycznie może być przydatne...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35837
Reakcje/Polubienia
24891
Miasto
Trololololo

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5735
Miasto
To tu to tam....
oj tam oj tam nie przesadzajmy.... ta apka to niewinne dziecię jest, o permissions się grzecznie pyta...

Jak pisałem wyżej, to jest dla kogoś, kto na poziomie półśrednio podstawowym chce mieć powiadomienie o włamie czy rejestrację nalotu na dom jakichś gliniarczyków z komisariatu rejonowego.

Do podsłuchiwania innych w trybie zapodanym przez dobreprogramy to można se sobie zaaplikować pierdyliard rozwiązań, np takie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jeżeli ktoś chce podsłuchiwać PO CICHU kogoś innego, to u Boga Ojca, skorzysta raczej z czegoś takiego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(polecam zwrócenie uwagi choć na datę artykułu) Jeszcze starsze tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Proszę zrozumieć: w 2007 roku transmisja stumieniowa dźwięku czy obrazu była po prostu technicznie awykonalna więc się tego nie robiło...

Tak więc podsumowując: podsłuchać kogoś bez jego woli łatwiej i taniej kamerką z dyktafonem (mozna kupić przyzwoite już za 100-200 usd). Telefon duży jest, i jeszcze trza by go kamerką do obiektu, więc tak średnio...

Poza tym nie da się apki podrzucić w sposób niezauważony bo to i baterię bezie źreć, i dane, i jeszcze zezwoleń udzielić... no chyba że tajemnicza i bardzo zaawansowana grupa MMJCh (Mamo, Mamo, Jezdem Chakjerem) podjęłąby działania operacyjne polegające na sprawdzaniu czy aby na pewno Karyna W wierna jest Sebie P (lub vice versa). ;)
 
Do góry