Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Trwa publiczna beta SoftMaker Office 2018 dla Windows. Wersje na Mac i Linux w przygotowaniu.
SoftMaker Office 2018 to pakiet biurowy, zawierający zestaw podstawowych aplikacji do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, a także z różnymi dokumentami oraz korzystający z klienta pocztowego i kalendarza poprzez Mozilla Thunderbird i przygotowanych pod niego zestawu odpowiednich wtyczek. Składa się z 4 modułów: TextMaker, Presentations, PlanMaker i BasicMaker oraz ww. Thunderbirda.
softmaker_office_pro_std_boxes_windows_mini_en.png

textmaker_2018_word_processing_program_en.png

textmaker_2018_universally_applicable_en.png

textmaker_2018_team_player_en.png

planmaker_2018_spreadsheet_program_en.png

planmaker_2018_intuitive_to_use_en.png

presentations_2018_presentation_program_en.png

intuitive_to_use_en.png

design_attractive_slides_en.png

softmaker_office_2018_thunderbird_e_mail_program_en.png

softmaker_office_2018_thunderbird_calendar_and_tasks_en.png

Pakiet ma całkowicie przebudowany interfejs. Moim zdaniem w końcu jest ładny i wygląda nowocześnie. Ma rozbudowaną wstążkę z bardzo dużymi możliwościami personalizacji. Pakiet umożliwia łatwą zmianę interfejsu za pomocą dołączonych skórek. Wygląda przejrzyście i estetycznie. Opcjonalnie możemy włączyć Touch Mode dla urządzeń obsługujących dotyk.
Wśród wielu obsługiwanych języków jest język polski. Jednak zmiana języka na polski w opcjach nie przynosi spodziewanego rezultatu. Również moduł sprawdzania pisowni w języku polskim, który możemy ściągnąć stąd:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i jego implementacja do programu nie działa.
Poszczególne moduły pakietu działają jednak bardzo szybko. Nie ma problemów z poprawnym otworzeniem plików: DOCX, XLSX, PPTX czy ODT. Export do EPUB czy PDF również działa prawidłowo.
SoftMaker Office 2018 for Windows możemy pobrać stąd (na podanego maila dostaniemy klucz licencyjny):
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

x86:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

x64:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Po zainstalowaniu zauważyłem, iż program można zainstalować na nośnikach USB. Być może więc jest też taka opcja przy instalacji, a mi umknęło. Beta wyłączy się 14 listopada 2017 r.. Nie wiem, czy wprowadzenie klucza coś tu zmienia (raczej nie).
Dla mnie pierwszym wyborem po MS Office pozostaje WPS Office, ale SoftMaker Office 2018 można w końcu rozważać jako alternatywę. Zwłaszcza, że stoją za nim Niemcy, którzy imo bardziej szanują prywatność niż Chińczycy.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9950
Reakcje/Polubienia
10570
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Czyli zostań beta testerem, odwal robotę za naszych ludzi a my Ci później damy zniżkę na zakup naszego programu i oprócz włożonej przez Ciebie pracy jeszcze na tym zarobimy. W dodatku kiedyś i tak wystąpi problem bo większość ludzi korzysta z MS Office i jakiegoś tam dokumentu nie będzie się dało otworzyć i będziesz musiał zainstalować MSO :do jutra

Jedyną alternatywą dla MSO jest MSO. Jak ktoś korzysta z pakietów biurowych profesjonalnie i na nich pracuje to wcześniej czy później się o tym przekona. Do użytku domowego wystarczy darmowy office albo dokumenty googla.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Czyli zostań beta testerem, odwal robotę za naszych ludzi a my Ci później damy zniżkę na zakup naszego programu i oprócz włożonej przez Ciebie pracy jeszcze na tym zarobimy.
No tak to już jest z beta testerami. Standard.
Jedyną alternatywą dla MSO jest MSO. Jak ktoś korzysta z pakietów biurowych profesjonalnie i na nich pracuje to wcześniej czy później się o tym przekona. Do użytku domowego wystarczy darmowy office albo dokumenty googla.
Dokumenty Google czy Polaris Office wydają mi się jednak zbyt ubogie w funkcje. Jaki darmowy office masz na myśli? Pytam gdyż w przypadku MS Office Starter licencja jest tak zamotana, że nie sposób się dowiedzieć czy jest free czy nie. Fakt, że na zakupionym laptopie masz np preinstalowany Windows 10 nie oznacza wcale, że jest darmowy. Podobnie w przypadku innych stockowych softów - na Sony Vaio miałem również preinstalowane okrojone wersje programów od Adobe, za które teoretycznie nie płaciłem (faktycznie jednak uiściłem za nie cenę, ujętą w ostatecznej cenie laptopa. Sposób rozliczenia opłaty licencyjnej pozostawał kwestią rozliczeń między producentem laptopa a devem programu, który jednak mnie już nie dotyczył). Nie oznaczało to jednak, że te preinstalowane programy są darmowe dla wszystkich. Pytanie czy podobnie nie jest w przypadku MS Office Starter?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9950
Reakcje/Polubienia
10570
Miasto
Somewhere over the rainbow.
No tak to już jest z beta testerami. Standard.

Dokumenty Google czy Polaris Office wydają mi się jednak zbyt ubogie w funkcje. Jaki darmowy office masz na myśli? Pytam gdyż w przypadku MS Office Starter licencja jest tak zamotana, że nie sposób się dowiedzieć czy jest free czy nie. Fakt, że na zakupionym laptopie masz np preinstalowany Windows 10 nie oznacza wcale, że jest darmowy. Podobnie w przypadku innych stockowych softów - na Sony Vaio miałem również preinstalowane okrojone wersje programów od Adobe, za które teoretycznie nie płaciłem (faktycznie jednak uiściłem za nie cenę, ujętą w ostatecznej cenie laptopa. Sposób rozliczenia opłaty licencyjnej pozostawał kwestią rozliczeń między producentem laptopa a devem programu, który jednak mnie już nie dotyczył). Nie oznaczało to jednak, że te preinstalowane programy są darmowe dla wszystkich. Pytanie czy podobnie nie jest w przypadku MS Office Starter?

No ten webowy dodawany do outlooka - Office web apps. Jak ktoś korzysta z tego albo googlowych dokumentów do celów domowych to jest jak najbardziej wystarczające. W firmie czy nawet na studiach to już nie wystarczy i trzeba w pewnym momencie pomyśleć o MSO. (Chociaż studenta i tak nie będzie stać).
 

Mohammad.Poorya

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
19 Wrzesień 2018
Posty
3206
Reakcje/Polubienia
12982
Miasto
On a Bike!
SoftMaker Office 2021 Beta 2 Rev 51010.0518
SoftMaker Office 2021 Important new features
All programs

  • One package now contains versions for Windows, Mac and Linux
  • PDF/A export
  • Previously, multiple versions were created when saving documents. Now SoftMaker Office creates “snapshots” every 8 minutes (user-selectable), to which you can return.
  • New automatic hyphenation with improved hyphenation quality
  • Linux: Access all features of your CUPS printer in the Print dialog box
  • New “Research” button for access to numerous dictionaries on the Web
  • New “File new” dialog box with preview function
  • Convert AutoShapes to curves whose points can be edited
  • Combine several AutoShapes into one
  • Experimental support for SVG graphics
  • New elements on the ribbon for fast changing of position and size of objects
TextMaker

  • TextMaker’s database and mail merge functions now also understand SQLite, .pmdx and .xlsx.
  • Integration with Zotero
  • A search sidebar
  • A sidebar with thumbnails of the document pages
  • There are now sidebars on the left and right, and you can decide which sidebar elements should appear where.
  • Bookmarks can now be applied to entire areas (as a required step for supporting cross-references to chapter headings).
  • Footnotes and endnotes can be used simultaneously in a document.
  • Multi-page and multi-column footnotes
  • Fold marks for letters
  • Real-time word counter in the status bar
  • Improved DOCX support so that Word 2019 no longer opens documents in compatibility mode
  • New document templates
PlanMaker

  • Multiple online calculations can be displayed simultaneously in the status bar.
  • Pivot groups
  • Page break preview
  • New calculation functions
  • If an AutoFilter is active, the number of filtered data records is displayed in the status bar.
  • Improved ODS import
Presentations

  • A ribbon tab for sound and video objects
  • New slide transitions, now file-compatible with PowerPoint
  • Create portable presentation “packages” that can be played on other computers
  • New presentation templates (16:9)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry