Spolszczenie Corel VideoStudio X9 Pro

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka


link do instalki w opisie filmu na YouTube
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Dzięki @Emmers :piwek
To jest spolszczenie do wersji zaktualizowanej do Service Pack 5 czy będzie działać na każdej?
 

Aljot

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
361
Reakcje/Polubienia
972
Miasto
Warszawa
Ja przetłumaczyłem VideoStudio Pro X8.5 Ultimate w stu procentach, ale to już ponad półtora roku temu.
Nie do końca sprawdziłem jak jak się wszystko zachowuje, z powodu tłumaczenia kolejnych wersji PaintShop-a Pro. X7, X8, X9, 2018
 

Aljot

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
361
Reakcje/Polubienia
972
Miasto
Warszawa
Obejrzałem film, na który widać, że nie wszystko jest przetłumaczone. Ja przetłumaczyłem także animowane przyciski!

Potencjalny użytkownik zapytał czy tłumaczenie nadaje się do innych aktualizacji, otrzymał odpowiedź, że tak, ale to jest nie prawda. Z doświadczenia wiem, że program VideoStudio jak i Paintshop Pro, w każdej aktualizacji mają zmiany w plikach językowych. Są to zmiany w zasobach, nowe kontrolki, rozmiar, kolejność i inny ID zasobu.
Każda aktualizacja to nowe tłumaczenie!
Wrzucanie tłumaczenia z poprzednich wersji aktualizacji grozi zawieszeniem programu. Program od czasu do czasu sprawdza pliki językowe, jeśli wykryje nieścisłości zgłasza to jako ingerencję w program.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Prawdopodobnie @Aljot masz rację. Niemniej właśnie Corel VideoStudio X9 Pro było swego czasu w promocji i wielu z nas go posiada. Czy była to wersja Pro, czy Pro-lite, to nie takie istotne, bo i tak wielu z nas do domowych sporadycznych zastosowań wystarczy. Wielu z userów zaryzykuje i zainstaluje spolszczenie, gdyż z taką wersją językową poczuje się pewniej. Może wcześniej, co najwyżej - uwzględniając Twoje ostrzeżenie o potencjalnym ryzyku (bo tak traktuję Twój post) - przed instalką zrobi stosowny backup. Dla mnie tłumaczenie nie musi być idealne i w większości przypadków wystarczy, że jest dostępne... :)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
U mnie działa nawet z service pack 5, cjociaż wolę wersję bez sp. I jeszcze jedno: po zainstalowaniu wersji promocyjnej z powodzeniem można zainstalować Corel Video Studio X5 PL Pro i bez podania klucza tylko zarejestrować program na swoim koncie Corel. Program w wersji X5 aktywuje się i działa bez ograniczeń w pełnej wersji po polsku. Obydwa programy działają obok siebie wymiennie pod warunkiem że nie uruchamia się ich jednocześnie, w takim wypadku pojawi się komunikat, że jest uruchomiona inna wersja programu. Sam byłem zdziwiony, że to tak działa .
Chętnym wypróbowania tej opcji podaję link do instalki X5 Pro:
 
Ostatnia edycja:
Do góry