Narzędzia Stress Processor za darmo

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
Stress Processor v2.0.2.179 (lifetime)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
r
Narzędzie do symulacji obciążenia procesora i testowania innych zachowań innych aplikacji i usług pod presją.
Stress Processor to narzędzie do kontrolowanego ładowania centralnego procesora komputera. Chociaż został stworzony z myślą o testowaniu warunków skrajnych oprogramowania, może również dopuszczać inne scenariusze, na przykład symulowanie wydajności starych lub wolniejszych komputerów. Poziom obciążenia procesora może być kontrolowany od bardzo lekkiego do pełnego, w różnych profilach obciążenia, z opcjonalnym opóźnionym startem lub wczesnym przerwaniem testu. Dzięki temu użytkownik jest świadomy aktualnego poziomu obciążenia, początku i końca testu.
Stress%20Processor.%20Main%20window.png

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1069
Reakcje/Polubienia
39
Co nam daje takie obciążanie procka? Jakie informacje mogą być dla użytkownika komputera przydatne podczas używanie tego programu?
Trochę "nie czaję" w czym ten program może być przydatny dla statystycznego kowalskiego.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Co nam daje takie obciążanie procka? Jakie informacje mogą być dla użytkownika komputera przydatne podczas używanie tego programu?
Trochę "nie czaję" w czym ten program może być przydatny dla statystycznego kowalskiego.

Dla statystycznego Kowalskiego program jest zbędny. Skoro opis programu komuś nic nie mówi to znaczy, że program nie jest dla niego.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Wyjaśnienie @al, jest idealnie w "punkt"! Na tym forum jak w życiu:myśli2 można znaleźć programy dla "Kowalskiego" jak i programy-opisy-porady które wymagają wiedzy w danym zakresie i to raczej dla 'Kowalskiego nie są, ale ... 'Kowalski dzięki temu może poszerzy swoją wiedzę (lub nie) jeśli mu to koniecznie potrzebne. Zasadniczo jak kumam dany soft i korzystam z niego to temat dla mnie, a jak coś jest mi obce i zbędne to jest raczej nie dla mnie, co nie znaczy że nie zainteresuje tych co w tym "siedzą" i tak sobie myślę ;) że na tym polega różnorodność na tym forum.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1069
Reakcje/Polubienia
39
Macie rację. Jeśli chodzi o ten program to chyba nie jestem grupą docelową. Ale przyznam że z ciekawości zaaplikowałem go na komputer aby zrobić testy.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
@PiotrN72 powodzenia w testowaniu i poznawaniu nowego softu,dodam tylko jeśli by umknęło to podczas zabawy z tym programem że w "Pomoc" mamy takie małe ostrzeżenie i warto mieć to na uwadze czyli cytuję: UWAGA!!!! Używaj programu z ostrożnością,słaba znajomość może prowadzić do trudności w zatrzymaniu programu, potencjalnie wymagając twardego restartu komputera,aby wyczuć granice niebezpiecznego przeciążenia, zacznij od ustawienia niższego obciążenia na krótki okres czasu. Stopniowo zwiększaj obciążenie itp-itd.W "Help-Pomoc" są porady co i jak, a użytkownik @fresta w dziale "spolszczenia" wrzucił polonizację menu.
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Co nam daje takie obciążanie procka? Jakie informacje mogą być dla użytkownika komputera przydatne podczas używanie tego programu?
Trochę "nie czaję" w czym ten program może być przydatny dla statystycznego kowalskiego.
:hiProsze o wybaczenie ale przytocze kilka linijek czy zdań ze strony:

Jak zidentyfikować podzespoły znajdujące się we wnętrzu komputera i przejrzeć ich parametry. Jak sprawdzić czy procesor lub karta graficzna pracuje z odpowiednią wydajnością, działa poprawnie i się nie przegrzewa.
Takie programy pozwalają na określenie wydajności podzespołów temperatur pracy czy prędkości obrotowej wentylatorów, a także wykrycie niestabilności komputera przy długotrwałej pracy przy wysokim obciążeniu. Monitorowanie pracy sprzętu i znajomość jego stanu pozwala na przewidzenie ewentualnych awarii.
program do sprawdzania wydajności kart graficznych w generowaniu grafiki 3D oraz możliwości procesorów w zakresie generowania efektów fizycznych, czyli mówiąc krótko - pod kątem gier.
Czy komputer podoła wyzwaniu wirtualnej rzeczywistości i obsłuży gry przeznaczone na gogle Oculus Rift, czy HTC Vive.
Stabilność, temperatury, overcloking, gry, itd.
benchmark
 
Do góry