System nie widzi plików na płycie (awaria nagrywarki)

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
:england

Mam taki mały problem. Nagrałem sobie na płytę kilka plików. Płyta nagrała się poprawnie. Niestety po jej ponownym włożeniu windows nic nie pokazuje, płyta jest pusta ale tylko teoretycznie bo chcąc ponownie coś na niej nagrać nie mam takiej możliwości. Nagrałem też płytę audio i problem jest ten sam. Po włożeniu płyty do wieży normalnie można odtwarzać nagrane pliki. Komputer niestety nie widzi nic i odtworzenie plików z tej płyty jest wówczas niemożliwe.

Jakieś sugestie, porady mile widziane :)
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Bill ci powie.
(z tego co piszesz wynika ,że oczywiście wina systemu - bo nie powinno być takich bzdór)
zdrówko
- z drugij strony nie wiem jakie serwisy 'obsługują' twój comp.
 
Ostatnia edycja:
  • Lubię to
Reactions: al

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
:england

Mam taki mały problem. Nagrałem sobie na płytę kilka plików. Płyta nagrała się poprawnie. Niestety po jej ponownym włożeniu windows nic nie pokazuje, płyta jest pusta ale tylko teoretycznie bo chcąc ponownie coś na niej nagrać nie mam takiej możliwości. Nagrałem też płytę audio i problem jest ten sam. Po włożeniu płyty do wieży normalnie można odtwarzać nagrane pliki. Komputer niestety nie widzi nic i odtworzenie plików z tej płyty jest wówczas niemożliwe.

Jakieś sugestie, porady mile widziane :)
Skoro płyta gra na wieży tz. że program do nagrywania działa poprawnie. Po nagraniu płyta została zamknięta więc nic nie dograsz. Dziwna sprawa :myśli2a innym PC czy lapku pliki są widoczne?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Skoro płyta gra na wieży tz. że program do nagrywania działa poprawnie. Po nagraniu płyta została zamknięta więc nic nie dograsz. Dziwna sprawa :myśli2a innym PC czy lapku pliki są widoczne?

Nie wiem bo napęd mam tylko w jednym bo to dla mnie przestarzała technologia :sarkazm
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Co do plytki z muzyka to proponuje wgrac na kompa jakis darmowy odtwarzcz muzyki i filmow-np. ALLPlayer, a co do odtwarzania plikow
pewnie konieczna bedzie jakas aktualizacja kodekow lub sterownikow systemowych. /scan drivermaxem?/
 
  • Lubię to
Reactions: al

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Sprawdź na jakimś live linuxie ;)

Własnie się robi.

Co do plytki z muzyka to proponuje wgrac na kompa jakis darmowy odtwarzcz muzyki i filmow-np. ALLPlayer, a co do odtwarzania plikow
pewnie konieczna bedzie jakas aktualizacja kodekow lub sterownikow systemowych. /scan drivermaxem?/

Ja nie słucham muzyki na kompie. Mam Aimpa ale co z tego jak nie ma czego odtwarzać. Sterowniki aktualizuje sobie ręcznie bo nie ufam programom tego typu. Każdy pokazuje co innego. Lepiej pobierać ze strony producenta.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
Sterowniki aktualizuje sobie ręcznie bo nie ufam programom tego typu. Każdy pokazuje co innego.
Racja, też nie ufam tego typu programom. A wracając do tematu, to nie napisałeś jakiej windozy używasz ;)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Racja, też nie ufam tego typu programom. A wracając do tematu, to nie napisałeś jakiej windozy używasz ;)

W10. Na linuxie ten sam problem blank cd. Wygląda mi to tak jakby sama nagrywarka tylko nagrywała a z odczytem ma problem :myśli2

Jutro przywiozę z pracy zewnętrzną nagrywarkę i zobaczę czy będzie to samo.
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
Zainstaluj isobuster. Po zainstalowaniu w pierwszym oknie programu będzie przycisk - Wersja podstawowa. Klikniesz i program będzie darmowy, ale okrojony z paru funkcji do odzyskiwania. Gdy wykryje napęd - włożysz płytę do napędu. Program wykryje zawartość i z PPM będziesz mógł uruchomić to, co na płycie, bądź skopiować.
Najlepszy program do płyt.
Mój isobuster - mam od lat - czerwone zaznaczenie, to mój napęd. Klikasz, ustawiasz napęd i pokaże wszystko, co na płycie. Zresztą pokazuje inne dyski, zawartość pendrive i nawet kart pamięci, ale odzyskiwanie ma w wersji płatnej.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
W10. Na linuxie ten sam problem blank cd. Wygląda mi to tak jakby sama nagrywarka tylko nagrywała a z odczytem ma problem :myśli2

Jutro przywiozę z pracy zewnętrzną nagrywarkę i zobaczę czy będzie to samo.
Jak Win10, to zajżyj tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


No ale żeby linuch też nie widział, ciekawe :myśli2
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Skoro płyta gra na wieży tz. że program do nagrywania działa poprawnie. Po nagraniu płyta została zamknięta więc nic nie dograsz. Dziwna sprawa :myśli2a innym PC czy lapku pliki są widoczne?
No właśnie niekoniecznie. Wieki nie nagrywałem, ale z tego co pamiętam przy nagrywaniu w trybie wielosesyjnym, po zamknięciu sesji można było pliki odtwarzać, natomiast sama sesja była widoczna tylko w programie do nagrywania. Dopiero zamknięcie płyty powodowało, że pliki były widoczne przez system i można było je np. kopiować.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zainstaluj isobuster. Po zainstalowaniu w pierwszym oknie programu będzie przycisk - Wersja podstawowa. Klikniesz i program będzie darmowy, ale okrojony z paru funkcji do odzyskiwania. Gdy wykryje napęd - włożysz płytę do napędu. Program wykryje zawartość i z PPM będziesz mógł uruchomić to, co na płycie, bądź skopiować.
Najlepszy program do płyt.
Mój isobuster - mam od lat - czerwone zaznaczenie, to mój napęd. Klikasz, ustawiasz napęd i pokaże wszystko, co na płycie. Zresztą pokazuje inne dyski, zawartość pendrive i nawet kart pamięci, ale odzyskiwanie ma w wersji płatnej.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zainstalowałem, program wykrył napęd ale po włożeniu płyty pokazuje "czyste cd" ale po włożeniu tej samej płyty do wieży normalnie ją czyta :)

Jak Win10, to zajżyj tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


No ale żeby linuch też nie widział, ciekawe :myśli2

Te porady od easeusa nic nie dały.

Wykręciłem i przeczyściłem cały napęd. Co się okazało to wcześniej nie czytał starych nagranych płyt a teraz czyta wszystkie a jak wkładam tą nagraną wczoraj to pojawia się komunikat:

uXq3DRO.png


Nigdy mi się taki komunikat nie pokazywał ale może dlatego, że nie korzystam z płyt :scratch
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
Wykręciłem i przeczyściłem cały napęd. Co się okazało to wcześniej nie czytał starych nagranych płyt a teraz czyta wszystkie a jak wkładam tą nagraną wczoraj to pojawia się komunikat:

uXq3DRO.png


Nigdy mi się taki komunikat nie pokazywał ale może dlatego, że nie korzystam z płyt :scratch
Sugerując się komunikatem, można by przypuszczać, że tak jak napisał @Zeno płyta nie została zamknięta. Sprawdź może, jak masz to ustawione w programie do nagrywania.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Sugerując się komunikatem, można by przypuszczać, że tak jak napisał @Zeno płyta nie została zamknięta. Sprawdź może, jak masz to ustawione w programie do nagrywania.

Płyta jest zamknięta. Używałem zarówno CDburnerXP jak i Ashampoo. Jedna rzecz która mnie dziwi to fakt, że jak wkładam nagraną płytę to pokazuje się ten komunikat ale system widzi płytę a jak wkładam całkowicie czystą to nawet w eksploratorze jej nie ma.
 
Do góry