Szpiegujecie! Nie, wy to robicie! Trwa wymiana ciosów między amerykańską administracją i Huaweiem

mikesz

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
1678
Reakcje/Polubienia
5259
Jesteście szpiegami! Nie, to wy jesteście szpiegami! Trwa wymiana ciosów między Huaweiem i amerykańskim rządem.

W wywiadzie dla Wall Street Journal doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych oświadczył, że ma dowody na szpiegowską działalność Huawei’a. Firma odpiera te zarzuty, nie przebierając w słowach.

Doradca prezydenta twierdzi, że Huawei umieszcza furtki w swoich sprzętach.

Robert O’Brien, doradca Donalda Trumpa w sprawach bezpieczeństwa, stwierdził na łamach
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, że Stany Zjednoczone dysponują dowodami na to, że Huawei dzięki backdoorom, ma dostęp do sieci telekomunikacyjnych na całym świecie. Wrażliwe informacje pozyskane przez firmę miałyby z trafiać prosto w ręce chińskiego rządu.

To kolejny raz, gdy przedstawiciel amerykańskiej administracji mówi o posiadaniu twardych dowodów na działalność szpiegowską firmy, ale nie chce ich ujawnić publicznie. Tym razem jednak O’Brien deklaruje, że swoją wiedzą podzielił się z sojusznikami, w tym z Niemcami i Wielką Brytanią. Oba te państwa są w procesie wybierania firm, które będą budować u nich sieć 5G.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
w odwecie oskarża o szpiegowanie rząd amerykański.


Chiński gigant podtrzymuje wszystkie swoje dotychczasowe zapewnienia dotyczące bezpieczeństwa swojego sprzętu i niezależności od chińskiego rządu. Tym razem jednak firma nie ma zamiaru spokojnie patrzeć, jak szarga się jej dobre imię i odpowiada, przypominając rządowi amerykańskiemu grzechy przeszłości:
Jak wynika z informacji dostarczonych przez Edwarda Snowdena, Stany Zjednoczone od dłuższego czasu potajemnie uzyskują dostęp do sieci telekomunikacyjnych na całym świecie, szpiegując inne kraje. Raport The Washington Post, który ukazał się w tym tygodniu, mówiący o tym, jak CIA przez dziesięciolecia używało firmy szyfrującej do szpiegowania innych krajów, jest dodatkowym dowodem w tej sprawie –
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
Huawei odnosi się tymsamym bezpośrednio do rewelacji
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Gazeta opisała historię wieloletniej akcji szpiegowskiej prowadzonej między innymi przez CIA. W latach 60. agentom rządowym udało się tak zmodyfikować sprzedawane przez firmę Crypto AD urządzenia szyfrujące, że powstały jego dwie wersje – jedna była sprzedawana sojuszniczym rządom, druga tym bardziej podejrzanym.

Ta ostatnia pozwalająca służbom Stanów Zjednoczonych mieć dostęp do przekazywanych przez nią wiadomości. Sprzęt do szyfrowania kupiło ponad 100 różnych krajów, w tym państwa sojusznicze Stanów Zjednoczonych i Niemiec, takie jak Polska. To dzięki temu programowi Stany Zjednoczone miały dostęp do tajnej komunikacji między innymi w Argentynie, Libanie, Iranie.
Zrodlo: spidersweb.pl
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry