Szukam darmowego antywirusa na Win7

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Szukam darmowego antywirusa dla kolegi na Win7 32bit 2GB Ramu.Jak widać to starszy model laptopa i nie wiem co wybrać.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Jak szukałem kiedyś av na starego pentium 4 to kilka darmówek i nie tylko przetestowałem i najlepiej spisywał sie Baidu Antivirus ( już chyba nie jest rozwijany) i 360 Internet Security teraz to chyba 360 Total Security Essential z niechmurowych.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Swego czasu trzeba było jakoś zabezpieczyć leniwy komputer z windowsem XP moich rodziców. Ostatecznie najlepiej się spisywał zestaw Panda AV Pro (promocje są co chwila)+ Voodoo Shield i taki zestaw mogę polecić.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
Jak nie jest za późno to chciałbym polecić full pakiet, który jest tez na win 7 tj.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Testuję go na 2 lapkach i to kilkuletnich i powiem, że jest rewelacyjny. Przede wszystkim działa niezauważalnie
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@lugger - a ja chciałbym zobaczyć screena z monitora zużycia ram/CPU wszystkich użytkowników zgrupowanego wg programów i monitora zasobów (wskazanie ile sobie pakiecik rezerwuje pamięci w systemie). Kiedyś ten pakiet był mocno obciążający, szczególnie dla starszych maszyn.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
Zeno wszystkich użytkowników to będzie problem. Nie mam takiej władzy. Ale może rozwieje wątpliwości ten artykuł, który przeczytałem na początku stycznia tego roku i na jego podstawie zdecydowałem się na testy, z których jak dotychczas jestem bardzo zadowolony. Zgadzam się, że wcześniejsze wersje CIS były zasobożerne ale ten to już inna epoka. Oczywiście moim zdaniem.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
Obstawiam że raczej ma być to antywirus działający praktycznie w automacie czyli bezobsługowy więc raczej Comodo odpada.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
Oxy ale czepie się. Przecież CIS instalujesz i zapominasz. Przy instalacji programów odzywa się oczywiście zapora i wtedy musisz podjąć decyzję czy instalujesz bez ograniczeń czy w piasku. I tyle. I to cała obsługa.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Skromnie dodam @lugger że CIS jako "małpka" to słaba propozycja-to jest naprawdę dobry i mocny pakiet ale dopiero po skonfigurowaniu a opisy takich konfiguracji są na forum CIS-a i w sieci dostępne. Po instalacji bez poprawy ustawień CIS, niestety pozwala prawie na wszystko...dopiero wyłączenie paru opcji- jak i włączenie innych, w tym perełki HIPsa ...robi z tego mocny pakiet. Pytanie dotyczyło jak pisze-antywirusa czyli ,to co powyżej już tu proponowano jest spoko a jak sprzęt naprawdę słaby, to coś w "chmurze free" i da radę :).Pzdr.
 

Rycho

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Grudnia 2011
Posty
1119
Reakcje/Polubienia
5059
Senior zobacz najpierw na stronach producentów ile pamieci RAM potrzebuje dany antywirus.
 
Do góry