Szybka, bezpieczna i mało pamięciożerna przeglądarka

Saracen 7 Styczeń 2017

View Users: View Users
  1. Saracen

Saracen Nowy użytkownik

Otrzymane Polubienia:
    0
    Witam

Szukam szybkiej, bezpiecznej i mało pamięciożernej przeglądarki. Jak na razie mam na uwadze Slimjet'a i Vivaldi. Czym jeszcze najlepiej się zainteresować?

2. nie ma dziś takich :(
    praktycznie wszystkie pobierają znaczna ilość zasobów
    a ich szybkość uzależniona jest od mocy obliczeniowej twojego komputera
    musisz instalować , i sprawdzać która spełnia twoje wymagania

3. Zeno

Zeno Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    51
    Slimjet to dobry wybór. Możesz jeszcze spróbować Palemoon (jest na bazie Firefoxa). Używaj raczej wersji 32 bitowych ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na pamięć. Mają wersje portable.
    Od Vivaldiego szybsze są też Opera (własny VPN) i Globus VPN Browser (funkcje VPN działają w wersji premium, w kwestii bezpieczeństwa - trudno powiedzieć). Mają też mniejsze zapotrzebowanie na RAM. Wersje portable sam do nich możesz utworzyć.
    Mr Bean - miło powitać w innym temacie niż twój ulubiony. :klawik.

4. Jarom

Jarom Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    57
    Jeżeli chodzi o szybkość to może Maelstrom. Niestety, co do bezpieczeństwa to nie aktualizowana już jakiś czas i trzeba parę niepotrzebnych usług zablokować w dobrej zaporze.

5. OXYGEN THIEF

OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    93
    Ja tam raczej obstawiałbym Firerfoxa i odradzał cokolwiek opartego na Chromium z racji wielu procesów lubiących dużo dużo zjeść.

6. al

al The janitor Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    69
    Maxthon Nitro :scratch

7. hocik

hocik Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    11
    Nie wiem czy szybka , ale może --->> TorBrowser.

8. yyy

yyy Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    5
    Ostatnio sam testowałem sporo przeglądarek w codziennym użytku na nie najmocniejszym kompie z E8500 ,bo sam poszukiwałem jakiegoś zamiennika opery 12 :) i najlepiej przypasował mi firefox i jego odmiana cyberfox. Najsprawniej działały i nawet nie wiem ,czy cyberfox nie lepiej :) Reszta albo muliła przy wiekszej ilości kart ,albo miała jakieś kulawe interfejsy :zaciesz

9. Zeno

Zeno Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    51
    Opera 42 i Opera 12 to jednak inne przeglądarki pod względem szybkości, bezpieczeństwa i zapotrzebowania na pamięć. Tor Browser na pewno nie jest szybki.
    Kilka miesięcy temu zrobiłem sobie teścik. Uruchamiałem 8 tych samych stron w różnych przeglądarkach Slimjet, Palemoon, FF, Chrome, Operze, Maxton, Pampie, Vivaldi, AOL Shield, Globus, CentBrowser, przy tym zainstalowane miałem Chrome, FF i Operę, reszta to wersje portable (32 i 64 bitowe). Po uruchomieniu zliczałem pamięć użytą przez uruchomione przez nie procesy wg wskazań AnVir Task Managera. Myślałem o tym, że podzielić się info na forum. Zrezygnowałem jednak z uwagi na fakt, że nie były to "czyste" wersje - w każdej mam zainstalowane inne rozszerzenia i w większości zmieniałem ustawienia na inne od domyślnych. Wyniki więc nie byłyby miarodajne. Niemniej wyszło mi, że najmniej pamięci potrzebowały Slimjet i Palemoon w wersjach 32 bitowych.
    Wydaje mi się, że nie wszystkie przeglądarki oparte o Chromium mają jednakowy apetyt na pamięć.
    Poza tym jeżeli ktoś lubi pracować z większą ilością kart, to powinien skorzystać z tych dodatków:

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

i

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

Przypuszczam, że dobre wyniki mógłby mieć Maxton Nitro, ale nie korzystam z niego ze względu na zbyt "surowy" interfejs.

Ładuję...