Szybka, darmowa wyszukiwarka obrazów na Windows7 x64?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ponieważ nie udało mi się znaleźć wyszukiwarki plików, która potrafi prezentować wyniki wyszukiwania obrazów w postaci miniatur, to może istnieje jakaś wyszukiwarka przeznaczona specjalnie do wyszukiwania obrazów? Chodzi mi o to, by program znalazł szybko wszystkie obrazy we wskazanym folderze i podfolderach, a wyniki wyszukiwania przedstawił w postaci miniatur. Często nie wiem, jaką nazwę ma szukany plik JPG czy PNG i tylko po miniaturach mogę go odszukać. Taka opcja jest mi potrzebna dość często, a wyszukiwanie systemowe jest strasznie powolne.

Mam przeglądarkę obrazów XnView, ale szuka równie wolno, wydaje mi się, że być może korzysta z wyszukiwania systemowego. Mam też Zoner Photo Studio 15 (wersja Pro), ale tam to w ogóle coś jest zepsute. Po przejściu do zakładki Menadżer wyskakuje mi jakiś komunikat: "Program gswin32c.exe przestał działać", a po wpisaniu w wyszukiwarkę np. *.png czy samo .png wyświetla się "folder jest pusty", mimo że zawiera mnóstwo plików z tym rozszerzeniem. Jak nic nie wpiszę, tylko zaznaczę "uwzględniaj podfoldery", to pokazuje tylko niewielką część obrazów. Jednym słowem nie da się nic wyszukać tym programem.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
IrfanView ma własne, wbudowane wyszukiwanie i na pewno będzie szukać szybciej niż wyszukiwarka systemowa?
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Nie mam porównania do innych ale według mnie jest szybka i jest wersja 64 bit.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
A nie ma jednak jakiegoś programu, który służy tylko do wyszukiwania obrazów? Bo Irfan to właściwie przeglądarka bardzo podobna do XnView i ma masę funkcji. Niezbyt uśmiecha mi się instalowanie takiego rozbudowanego programu tylko dla tej jednej opcji, skoro mam już XnView. Nie zamierzam też zamieniać XnView na Irfana, ponieważ ma kilka niezbędnych mi funkcji, których w Irfanie nie ma, jak np. obsługa animacji PNG i podgląd wielu różnych, czasem bardzo dziwnych formatów plików. Poza tym próbowałam kiedyś Używać Irfana i w porównaniu z XnView był dla mnie jakiś niewygodny.
 
Do góry