Program Szyfrowanie pendrive

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1076
Reakcje/Polubienia
40
Witajcie.
macie jakieś doświadczenia z szyfrowaniem nośnika USB typu pendrive?

Moim celem jest aby po podłączeniu do tabletu, laptopa lub smartfon przed dostępem do zawartości wpisać hasło.
Ważne jest aby nie trzeba było na urządzeniu do którego podłączamy posiadać np. programu którym tworzyliśmy hasło lub inne tego typu zabezpieczenie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9947
Reakcje/Polubienia
10555
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1076
Reakcje/Polubienia
40
Propozycja godna uwagi.
Początkowo chciałem "po taniości" wykorzystać nośniki które posiadam wykorzystując oprogramowanie. Ale może okazać się tak, że soft może być płatny tyle samo lub więcej co "pen" z tą opcją.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
To bedzie dosc trudne (czytaj: drogie).... kingston podany przez @al ma kompatybilnosc z Winda i MACOS...
nie wiem czy apka na pendrive jest kompatybilna z Andkiem?
Innymi slowy: zamontowana partycje zapewne telefon z andkiem zobaczy, ale samo montowanie odszyfrowanej partycji moze byc niemozliwe.
Podejrzewam ze bedziesz musial sie posluzyc czyms w rodzaju:
Zauwaz ze odszyfrowanie jest na poziomie urzadzenia a nie systemu, i moze byc wykonane caklowicie niezaleznie od urzadzenia do ktorego wpiety jest pedrak.
Jak widzisz - tanio nie bedzie. Bardzo podobne rozwiazanie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

kosztuje calkiem podobnie, sadly.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Sprawdź darmowy dla użytku osobistego Rohos Mini Drive o ile spełni to Twoje oczekiwania ?
 

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
Piotrze - ja nie bawię się w szyfrowanie, tyko pakuję w foldery na ciężkie hasła. Zabieram ze sobą pendrive na gdzie indziej. Już 6 lat mój sandisk jest bezbłędny, a już widział obce komputery.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Czy Rohos w wersji darmowej ma zgodność z Androidem-nie wiem "bawiłem się tym" na PC i dawał radę ale...niestety ograniczenie w wersji free do 8GB u mnie nie znalazło zastosowania, wybrałem darmowy VeraCrypt-portable, tutaj szło stworzyć zaszyfrowany kontener na pendrive i można potem używać na dowolnym sprzęcie.Gdy chcemy zaszyfrować cały Pen niestety program wymaga na docelowych maszynach by był tam zainstalowany (w końcu mamy tu wersję za free) jak koledzy wspomnieli za lepsze ficzery już trzeba wyłożyć kesz.
Dla moich zastosowań kontener z VeraCrypt wystarczał i dalej nie szukałem, taki Pen nie wzbudza "ciekawości" kontener jest ukryty a pliki widoczne zachowują pozory zwykłego pendka :)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1076
Reakcje/Polubienia
40
Na laptopie używam TrueCrypt ale teraz szukam czegoś aby dało radę na Windows i Android. Potestuję ROHOS i dam znać
 
Do góry