Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka

Aktualbe ceny systemów Gome i Pro są tutaj
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Home: 629,99 zł
Peo: 1 099,00 z
Warto więc uaktualnić w sposób pokazany na filmie
 
Ostatnia edycja:

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Niestety, oryginalne obrazy ściągnięte Windows ISO Downloaderem nie mogą posłużyć do uaktualnienia, tak uaktualniony Windows nie aktywuje się po instalacji i zażąda wpisania zakupionego klucza.
Bardzo łatwo to sprawdzić / Instalujemy Windows 7 na maszynie wirtualnej aktywujemy i uaktualniamy za pomocą instalatorów z Microsoftu bądź tych ściągniętych z a pomocą Windows ISO Downloader .
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55832
Właśnie stawiam Win 7 i spróbuję go uaktualnić za pomocą Windows10Upgrade28084.exe
Sam jestem ciekaw :)

Testowanie zakończone :)
Tak więc, zainstalowałem Windows 7 Professional z licencją i następnie uruchomiłem Asystenta Aktualizacji Windows10Upgrade28084.exe
Na początku wyświetlił że potrzebuje 8GB wolnego miejsca na aktualizacje i potem już poszło. Ponieważ miałem pod ręką tylko starszego lapka z 4GB RAM-u to trwało to około 1.5 godz. Najpierw ściągnął główne uaktualnienie, a potem jeszcze aktualizacje.

System zaktualizował się do wersji 1709 (kompilacja systemu operacyjnego 16299.125).
O klucz nie pytał. Wyciągnął go sobie sam i się aktywował :)

Więc jest tak, jak myślałem wcześniej. MS nie zablokował aktualizacji, a jedynie usunął tą możliwość ze swojej strony.
Asystenta Aktualizacji nie usunął ze swoich serwerów, więc jest nadal dostępny:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55832
Tak sobie tylko na wirtu zapuscilem probe i uprzejmie donaszam ze licencjonowany 7 i 8 nadal sie pieknie za darmo sciaga, instaluje i aktywuje

Głupio było dalej przeciągać promo, więc usunęli ze strony :D Ale dobrze wiedzą że linki do Asystenta krążą po sieci, więc może jeszcze ktoś się w sidła złapie :)
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Czy może ktoś się orientuje, czy jest jeszcze możliwość skorzystania z wyżej wymienionego sposobu uaktualnienia (z asystentem), czy już może całkowicie zablokowali?
 

lele

Świeżak
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
21
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Wieliczka
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Nie wiem jak z asystentem ale wczoraj instalowałem Win 10 na czysto na laptopie na którym nie było wcześniej uaktualnienia, klucz od Win 7 przyjęło i system się aktywował. ISO pobrane Windows 10 Media Creation Tool. Jakiś miesiąc temu podobnie było z laptopem który miał Win 8 i klucz sam przy instalacji z bios odczytał i się aktywował.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19194
Reakcje/Polubienia
55832
Czy może ktoś się orientuje, czy jest jeszcze możliwość skorzystania z wyżej wymienionego sposobu uaktualnienia (z asystentem), czy już może całkowicie zablokowali?
MS tego nie zablokuje, dopóki wszyscy nie przejdą na ich nową usługę (czyt. Windows 10 :D). Czyli reasumując, ta możliwość będzie dotąd, aż znikną starsze systemy :)

P.S. Possible subscription in the future
zstg09S.gif
zstg09S.gif
 
Do góry