Udostępnienie domowego wifi za pomocą hotspota w telefonie

vitio

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Styczeń 2012
Posty
188
Reakcje/Polubienia
119
Witam,
mam tymczasowy problem z podłączeniem komputera do domowej sieci wifi. Telefon prawidłowo podłącza się do domowej sieci wifi. Jednak udaje się go podłączyć do routera mobilnego/hotspota tworzonego z telefonu. Jednak udaje mi się to zrobić gdy telefon nie działa na sieci domowej, tylko gdy telefon korzysta z internetu od operatora komórkowego. Jednak nie mam tam tyle internetu aby korzystać swobodnie z niego na komputerze. Dlatego wolałbym aby telefon "pobierał" ten internet w domowej sieci wifi.
Czy jest to możliwe?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Raczej musisz włączyć usługi danych.

Podłącz komputer do routera kablem.
 

vitio

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Styczeń 2012
Posty
188
Reakcje/Polubienia
119
Dzięki. Niestety, właśnie chodzi mi o podłączenie przez wifi.
Czyli nikt nie słyszał o sposobie by udało się udostępnić internet z telefonu przy włączonym internecie w telefonie nie z danych komórkowych tylko przez domowe wifi?
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Oj nie wiem czy telefon może w ten sposób podzielić moduł wifi.
Może działać jako
1. wifi - podłączony do routera
2. router wifi
3. wi-fi direct
Chyba, że znajdziesz sposób na tryb bridge. Aczkolwiek nawet stacjonarne routery nie wszystkie to obsługują.

Ale całkiem realne jest udostepnienie połączenia internetowego telefonu dla kompa za pomocą kabla - telefon podłączony kablem usb do kompa robi za zewnętrzny modem.
 
Ostatnia edycja:

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Tak jak wyżej wspomniał Conti podłacz tel kablem usb do kompka, w telefonie włacz tethering przez usb i już masz net w kompie z wi fi. W telefonie wyłącz dane pakietowe i zostaw tylko wifi
Własnie eksperymentalnie odpaliłem to na tablecie Nvida shield K1 ( podłaczonym tylko do wifi, z andkiem 7 na pokładzie) i win 7
W andku wchodzisz w ustawienia-> sieci zwykłe i bezprzewodowe-> tethering i punt dostepu-> tethering przez usb....windows doinstaluje odpowiednie sterowniki i smiga
 
Do góry