Ustawa antyterrorystyczna - powiedz nie!!

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Protestujemy przeciwko ustawie antyterrorystycznej – przyłącz się! Podpisz apel

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
W czwartek 21 kwietnia poznaliśmy wreszcie zapowiadany od miesięcy, a trzymany długo w tajemnicy, projekt ustawy antyterrorystycznej. Naszym zdaniem część proponowanych przepisów jest niezgodna z Konstytucją i Kartą praw podstawowych. Nie dotyczą one tylko terrorystów i osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa – dotkną nas wszystkich, ograniczając nasze prawa i wolności.


Ustawa zawiera m.in. następujące niebezpieczne propozycje:

1. Wszyscy nie-Polacy = podejrzani

Turyści i osoby mieszkające w Polsce, ale niemające polskiego obywatelstwa będą mogły być podsłuchiwane bez zgody sądu, a policja będzie mogła w każdej chwili żądać od nich odcisków palców. To stwarza ogromne pole do dyskryminacji np. na podstawie koloru skóry! A jednocześnie ryzyko nadużyć również wobec polskich obywateli.

2. Szersze uprawnienia służb

ABW będzie miała możliwość zdalnego dostępu do publicznych baz danych (np. bazy ubezpieczeń społecznych o tym, kto płaci nasze składki, gminy – gdzie do przedszkola chodzą nasze dzieci), a korzystanie z tych uprawnień nie będzie podlegało jakiejkolwiek kontroli.

3. Ograniczenie wolności zgromadzeń

Ustawa poszerza uprawnienia służb nie tylko w walce z osobami, które chcą dokonać np. zamachu bombowego, ale w każdej sytuacji, w której istnieje podejrzenie zagrożenia przestępstwem o charakterze terrorystycznym. A to zostało zdefiniowane bardzo szeroko i obejmuje np. zakłócenie działania strony internetowej administracji rządowej. Takie „zakłócenia” miały miejsce choćby w 2012 r., kiedy obywatele protestowali przeciwko ACTA i w ten sposób chcieli powstrzymać rząd przed podpisaniem umowy. Wystąpienie zdarzenia o charakterze terrorystycznym będzie mogło być pretekstem do zakazu organizacji demonstracji.

4. Ograniczenie swobody komunikacji

Nie będzie już można legalnie kupić anonimowo karty pre-paid: przy zakupie trzeba będzie podać dane osobowe (m.in. numer PESEL). Potencjalni terroryści łatwo ominą to ograniczenie, korzystając np. z kart zagranicznych lub kupionych przez podstawione osoby. Ucierpią dziennikarze chroniący swoje źródła i zwykli obywatele, pragnący zachować anonimowość.

Powstawanie drakońskiego prawa odbywa się bez jakichkolwiek konsultacji, w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom (projekt został opublikowany przez MSWiA dopiero po tym, jak Fundacja Panoptykon opublikowała projekt otrzymany z anonimowego źródła

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
). Domagamy się od Władz Rzeczypospolitej Polskiej rezygnacji z najbardziej niebezpiecznych dla praw i wolności rozwiązań oraz prowadzenia prac nad ustawą zgodnie z demokratycznymi standardami.
Ustawa ma obowiązywać już 1 czerwca! Rząd nie widzi potrzeby debaty w tej sprawie ze społeczeństwem. Dołącz do ludzi, którzy nie chcą milczeć, gdy stawką są ich prawa i wolności. Podpisz apel i przekaż go innym!
Podpisz apel

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
Rząd chce blokować strony internetowe. Eksperci oburzeni pomysłem

Ustawa antyterrorystyczna umożliwi blokowanie stron internetowych bez zgody sądu - wynika z projektu przepisów. - To są propozycje wyjęte z kosmosu - mówi money.pl dr Piotr Waglowski. A fundacja Panoptykon już zaczęła zbierać podpisy pod petycją o odrzucenie proponowanych zmian w prawie.
Projekt ustawy wyciekł w zeszłym tygodniu. Najpierw opublikowała go Fundacja Panoptykon, a dzień później zawisł on już na oficjalnych stronach rządowych. Ustawa przewiduje, że szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego za pisemną zgodą Prokuratora Generalnego, czyli także ministra sprawiedliwości, może „zarządzić zablokowanie albo zażądać od administratora systemu teleinformatycznego zablokowania dostępności określonych danych informatycznych”. W skrócie - wyłączyć strony czy całe serwisy internetowe.

Jako głos w dyskusji...Więcej tu:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
A ja proponuję obejrzeć i posłuchać tego:

A następnie przyjrzeć się tym punktom co niby zagrażają naszej wolności.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich :dziękuję
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
jan13 - nie mam nic do Ciebie.Ale kocham barany prowadzone na rzeż przez wyrafinowanych, cynicznych rzeźników. W dodatku barany święcie przekonane, że to dla ich własnego dobra.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Witam!
Strach to bardzo dobra metoda na sterowanie różnymi społeczeństwami. Dawniej straszono ogniem piekielnym ( różnej maści religie, no niektórym zostało to do dzisiaj ) a teraz media. Jak zaczną Wam wmawiać codziennie w radio lub TV, że wychodzenie z domu grozi śmiercią, może nie zaczniesz się bać ale gdzieś ta obawa w głowie zacznie się utrwalać. W dzisiejszych czasach jest pewnie dużo socjotechnik na sterowanie społeczeństwami o których zwykłym ludziom się nie śniło. A tak na zakończenie terroryzm by nie istniał, gdyby nie pasował pewnym elitom, no chyba że uwolni się z pod kontroli, wtedy naprawdę będzie problem ......
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
A tak na zakończenie terroryzm by nie istniał, gdyby nie pasował pewnym elitom, no chyba że uwolni się z pod kontroli, wtedy naprawdę będzie problem ......

Problem już jest. Bo nowa ustawa, wysmażona w wielkiej tajemnicy przed społeczeństwem daje nieograniczoną niczym wszechwładzę prokuratorowi generalnemu w uznawaniu kogo i kiedy chce za "terrorystę" według własnego widzimisię.Dziś możesz to być Ty, jutro ja -"wróg" zawsze się znajdzie pod ręką. A stąd tylko krok do delegalizacji zgromadzeń, likwidacji opozycji, dyktatury, obozów koncentracyjnych i tak dalej.W latach 30 tych ubiegłego wieku i kilkakrotnie później już ten eksperyment przerabiano.
Tak więc nadstawiaj d... ciemny narodzie, ale nie licz na to, że to będą pieszczoty.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Hefajstos napisał:
Problem już jest. Bo nowa ustawa, wysmażona w wielkiej tajemnicy przed społeczeństwem daje nieograniczoną niczym wszechwładzę prokuratorowi generalnemu w uznawaniu kogo i kiedy chce za "terrorystę" według własnego widzimisię.Dziś możesz to być Ty, jutro ja -"wróg" zawsze się znajdzie pod ręką. A stąd tylko krok do delegalizacji zgromadzeń, likwidacji opozycji, dyktatury, obozów koncentracyjnych i tak dalej.W latach 30 tych ubiegłego wieku i kilkakrotnie później już ten eksperyment przerabiano

Wszystko pasuje, nie wolno Ci samodzielnie myśleć, ani mówić o swoich przemyśleniach, bo to "zamach" na państwo. Ówczesne "elity władzy" - Prezes, Rząd i Prezydent (kolejność nieprzypadkowa) są "nieomylne", a od nieomylności do dyktatury jest podobno "cienka czerwona linia". Pamiętam dobrze lata 60-te i 70-te i naprawdę nie miałbym ochoty na "powtórkę z rozrywki". Niestety nie zależy to od jednostki, ale od społeczeństwa to już tak, ale tylko do pewnego momentu ..., a co dalej ?? Fajnie by było żeby dotarło to do świadomości większości Polaków, a zwłaszcza tych w Sejmie, bo oni naprawdę mogą jeszcze (za chwilę może być za późno) teraz "coś" z tym zrobić ( e, chyba za dużo bym chciał).
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Panowie, nie piszmy tu o partiach politycznych, prezesach i innych chorych sytuacjach, które przytrafiły się temu światu....nie ważne czy partia nazywa się A czy B, czy jest z lewej czy z prawej strony...czy rządzi w państwie X, Y czy Z, to nie ma najmniejszego znaczenia !! Najważniejsze jest to co napisałem w innym wątku...otóż
.......Wszak nie o władze tu chodzi, tę obecną, czy poprzednią... ale o światowy trend polegający na zastraszeniu społeczeństwa a następnie ograniczeniu mu swobód tytułem jego ochrony i poprawy bezpieczeństwa.
Tym teraz zajmują się niemal wszystkie rządy...zastraszyć, zapewnić iluzoryczne bezpieczeństwo, kontrolować.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
Panowie, nie piszmy tu o partiach politycznych, prezesach i innych chorych sytuacjach, które przytrafiły się temu światu....nie ważne czy partia nazywa się A czy B, czy jest z lewej czy z prawej strony..

A na końcu to negujesz. I dobrze, bo nic nie dzieje się w Nibylandii, wirtualnej rzeczywistości sci-fi - tylko tu i teraz :jezyk
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
Dziwny ten zamordyzm skoro można pisać bez obawy co ślina przyniesie na język.A było tak ładnie 'petycja;faktycznie chora sytuacja i nie tylko sytuacja.Pozdrawiam tych po przejściach.
 

RadoCMG

Wygadany
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
88
Reakcje/Polubienia
11
Miasto
Morąg
Nie wiem po co ten temat, bo o polityce jest dość pisaniny wszędzie wokół. No, ale prawda taka nam demokracja zagrożona, że każdy protestuje, demonstruje i wypisuje co chce. No i jakoś żadni tajniacy wjazdów na domy czy redakcję nie robią. Mimo wszystko taki zamordyzm w kraju mamy :szydera

Od siebie dodam, że rejestracja kart pre-paid mi nie przeszkadza. Wiele osób ma abonament i jakoś z dostępnymi danymi się żyje ;)
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
Popieram RadoCMG. Tylko określone lobby przestępcze poprzez naiwnych ludzi a zwłaszcza polityków robi szum medialny wokół rejestracja pre-paidów. W Europie Niemcy, Hiszpanie, Francuzi czy Włosi jakoś z tym żyją i nie narzekają na zagrożona poprzez to demokrację.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
lugger napisał:
W Europie Niemcy, Hiszpanie, Francuzi czy Włosi jakoś z tym żyją i nie narzekają na zagrożona poprzez to demokrację.

Jaki procent Niemców, Hiszpanów, Francuzów i Włochów jest zwolennikami tego systemu ?? Jak wygląda proces rejestracji takiej karty w tych krajach ?? Czy odpowiedzialne za to są panie kioskarki ?? Czy dane są w jakiś sposób zabezpieczone czy każdy pracownik ma w nie wgląd ?? Czy uszczelniono w tych krajach ten system żeby nie można było kupić karty na osobę bezdomną bądź jakiegoś innego słupa co automatycznie sprawia, że rejestracja jest bezcelowa ?? Czy w tych krajach prawo także zadziałało wstecz i trzeba było rejestrować już wcześniej zakupione karty ?? Jak sądzisz - dlaczego w Portugalii, Irlandii, Szwecji czy Finlandii tego systemu nie wprowadzono ??

Pytam bo nie wiem a chciałbym się dowiedzieć :)

Czy byłeś zwolennikiem czy przeciwnikiem umowy ACTA ??
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
Ja uważam że coś za coś... i jeśli mam wybór zginąć w zamachu lub podać dane karty prepaid to wybieram to drugie. Jakoś mi to nie przeszkadza, że ktoś mnie będzie podsłuchiwał (a jeśli to znaczy że zostanę uznany za ważnego człowieka), nie umawiam się na dyskusje na cmentarzach a w komputerze mam porządek i zero nielegalnego oprogramowania. I nawet w pasach bezpieczeństwa jeżdżę...
 
Do góry