Uwaga na fałszywe maile z fakturami Multimedia Polska

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
W dniu dzisiejszym w skrzynce pocztowej otrzymałem takiego maile
Witaj ,
Uprzejmie informujemy, iz w dniu 21.04.2017 zostala wystawiona eFaktura (faktura w wersji elektronicznej) o numerze FVT/MMP/00220408/0317 na kwote 65,01 zl z terminem platnosci przypadajacym na dzien 31.04.2017.

eFaktura zostala udostepniona w postaci zaszyfowanego pliku haslo do otwarcia: WUhZ

Kwota do zaplaty wynikajaca z eFaktury i Dokumentów Abonenckich wynosi 81,00 zl.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Dziekujemy za terminowe dokonanie wplaty.

W przypadku pytan prosimy o skorzystanie z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dostepnego w naszym serwisie eBOK lub kontakt z nasza Infolinia 244 244 244.

Pozdrawiamy,
Multimedia Polska S.A.

Wiadomosc wygenerowana automatycznie, zostala wyslana z adresu, który nie przyjmuje poczty przychodzacej.
Prosimy nie odpowiadac na tego e-maila.

Jezeli nie jest Pan/Pani zamierzonym adresatem niniejszej wiadomosci prosimy o niezwloczne poinformowanie nas o tym oraz o usuniecie wiadomosci.
Mam pytanie czy koleżanki/koledzy się z tym spotkali. Moim zdanie to próba oszustwa z tą spółka nie miałem nigdy do czynienia. O co tu chodzi?
Pozdrawiam
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
W dniu dzisiejszym w skrzynce pocztowej otrzymałem takiego maile
Witaj ,
Uprzejmie informujemy, iz w dniu 21.04.2017 zostala wystawiona eFaktura (faktura w wersji elektronicznej) o numerze FVT/MMP/00220408/0317 na kwote 65,01 zl z terminem platnosci przypadajacym na dzien 31.04.2017.

eFaktura zostala udostepniona w postaci zaszyfowanego pliku haslo do otwarcia: WUhZ

Kwota do zaplaty wynikajaca z eFaktury i Dokumentów Abonenckich wynosi 81,00 zl.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Dziekujemy za terminowe dokonanie wplaty.

W przypadku pytan prosimy o skorzystanie z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dostepnego w naszym serwisie eBOK lub kontakt z nasza Infolinia 244 244 244.

Pozdrawiamy,
Multimedia Polska S.A.

Wiadomosc wygenerowana automatycznie, zostala wyslana z adresu, który nie przyjmuje poczty przychodzacej.
Prosimy nie odpowiadac na tego e-maila.

Jezeli nie jest Pan/Pani zamierzonym adresatem niniejszej wiadomosci prosimy o niezwloczne poinformowanie nas o tym oraz o usuniecie wiadomosci.
Mam pytanie czy koleżanki/koledzy się z tym spotkali. Moim zdanie to próba oszustwa z tą spółka nie miałem nigdy do czynienia. O co tu chodzi?
Pozdrawiam


to wałmistrze :zlosc , (fundację też chcieli naciągnąć)



a tak na marginesie pewnie ta fakturka = infekcja komputera :pała
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9850
Reakcje/Polubienia
10471
Miasto
Somewhere over the rainbow.
- Multimedia Polska nie przesyła załączników w powiadomieniach dotyczących płatności wysyłanych z adresu: powiadomieniaebok@multimedia.pl
- Załączniki, które dołączane są do innego rodzaju korespondencji są zawsze podpisane specjalnym, cyfrowym podpisem, tzw. podpisem kwalifikowanym, który jest odpowiednikiem podpisu własnoręcznego.
- Nie przelewaj żadnych płatności na numery kont podanych w korespondencji mailowej. Numer konta podany jest na fakturze, którą otrzymujesz pocztą lub w systemie eBOK, dostępnym jedynie po zalogowaniu.
- Bezpiecznym sposobem dokonania płatności faktury jest opłacenie jej przez
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
- Jeżeli masz wątpliwości co do autentyczności korespondencji, jaka otrzymałeś, skontaktuj się z infolinią pod numerem 244 244 244 lub wyślij maila na adres ebok_info@multimedia.pl
- Fałszywe maile często można poznać po nieczytelnej treści np. „rozjechana” czcionka, brak polskich liter, liczne znaki i cyfry pojawiające się między słowami.
- Nie odpowiadaj na adres mailowy, z którego otrzymałeś wiadomość. Wiadomości Multimedia Polska są wysyłane z adresu, który nie przyjmuje poczty przychodzącej. Odpowiedź na fałszywego maila może wiązać się z zainfekowaniem komputera lub udostępnieniem osobistych danych hakerowi.
- Multimedia Polska nie wysyła korespondencji do osób, które nie są abonentami spółki. Jeżeli otrzymałeś maila, który wygląda jak wiadomość od Multimedia Polska, a nie korzystasz z naszych usług, zignoruj go i nie otwieraj żadnych załączników. Powiadom nas o otrzymanej korespondencji kontaktując się z infolinią 345 345 345.

To jest oświadczenie MP. Jak masz czas to napisz do nich a oni powinni to zgłosić.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Na 100% to proba kantu:
1. Nadawca powinien byc: efaktura@multimedia.pl (chociaz nadawce mozna ukryc tak, ze adres bedzie wyswietlany taki, ale faktycznie bedzie on inny)
2. Nie ma daty 31.04.2017.
3. W tresci wiadomosci nigdy nie ma takiego zwrotu:
eFaktura zostala udostepniona w postaci zaszyfowanego pliku haslo do otwarcia: WUhZ
a zamiast tego jest:
eFaktura została udostępniona do pobrania na stronie eBOK
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Poza tym reszta tresci wiadomosci zgadza sie z tym, co zwykle otrzymuja klienci Multimedia.
 
Ostatnia edycja:

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Dzwonił do mnie ktoś przedstawiając się, że dzwoni z biura Multimedia informując ,,że jakis wirus dostał im sie do systemu i dlatego wysyłane są tego typu faktury". Wyczułem z rozmowy, że nic przecież takiego wielkiego się nie stało. I takie jest podejście ,,Wielkich" do malućkich .....
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24612
Miasto
Trololololo
Dzwonił do mnie ktoś przedstawiając się, że dzwoni z biura Multimedia informując ,,że jakis wirus dostał im sie do systemu i dlatego wysyłane są tego typu faktury". Wyczułem z rozmowy, że nic przecież takiego wielkiego się nie stało. I takie jest podejście ,,Wielkich" do malućkich .....

Trochę dziwne, przecież pisałeś że
Moim zdanie to próba oszustwa z tą spółka nie miałem nigdy do czynienia.
:scratch
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@sowa2 nie miałeś z nimi do czynienia, ale mają twój numer tel. i e-mail... :szok
Spryciarze po prostu. :scratch
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Dzięki za zainteresowanie tematem ,uważam że coraz częściej będziemy spotykać się z próbami wyłudzania tego typu. Nauczka na pszyszłość aby być szczególnie ostrożny przy otwieraniu jakichkolwiek załączników od dostawców przesyłek droga elektroniczną z którymi nigdy nie maiło się doczynienia.
 
Do góry