Uwaga na umowy „na Niemca”!

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
Jeśli handlarz podsuwa wam umowę in blanco wypisaną na zagranicznego właściciela, to zastanówcie się dwa razy zanim ją podpiszecie. W ten sposób możecie wpakować się w poważne kłopoty.Oto historia oszukanego klienta.
“Kupiłem samochód w komisie. Samochód nie był opłacony, więc właściciel komisu zasugerował mi podpisanie umowy z właścicielem z zagranicy. Myślałem, że to jest zgodne z prawem. Po opłaceniu cła i złożeniu dokumentów w Urzędzie Skarbowym, po tygodniu otrzymałem wiadomość, że z przetłumaczonej umowy wynika, iż właściciel z zagranicy oddał samochód powypadkowy firmie ubezpieczeniowej i zbył prawa na tą firmę, w zamian za odszkodowanie, więc nie mogłem od niego nabyć samochodu. Poinformowałem komis o zaistniałej sytuacji. Właściciel komisu oddał pieniądze, również za poniesione opłaty i zabrał samochód. Komis dostarczył mi dokumenty, iż auto zostało wywiezione z kraju na lawecie, i że oddałem je właścicielowi z zagranicy, wraz z anulowaną umową. Urząd Celny po wymianie korespondencji z właścicielem z zagranicy skierował sprawę na policję. Na przesłuchaniu powiedziałem prawdę i dowiedziałem się, że otrzymam zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem.”
Więcej Źródło: Onet :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry