VPNy - pogadanki i opinie

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Reakcje/Polubienia
4958
Miasto
To tu to tam....
@antbil007 , @Don Pedro , przeczytajcie dokładnie regulamin bo inaczej posty wasze polecą.

nie biere udzialu w konkursie, chociazby dlatego ze
A) nie moge fizycznie spelnic warunkow formalnych (ale to oczywiscie wymowka, poza tym konkurs na VPN w ktorym mozna wziac udzial jedynie nie korzystajac z VPN... o mamo :))) ). Nie moge bo nie moge napisac DOBREGO review-u.

B) Panowie, wezcie sie ogarnijcie, prosze: namawiacie userow do napisania "komentarza" w sekcji REVIEW czyli OCENA czegos, co nie ma DARMOWEGO TRIALA, wiec ja sie uprzejmie pytam: na jakiej podstawie te REVIEW maja byc? Przypomina mi to system ocen na Amazonie, gdzie jak kupilem pierdole za pare baksow i sie rozsypala po pierwszym uzyciu to nie bylo warte zachodu zeby odsylac, reklamowac, latac z paczka i takie tam, to walnalem review opisujacy sytuacje. Sprzedawca zaoferowal mi 5 (slownie: PINC) sztuk swego "dziela" jesli tylko zmienie review ze sie rozpadlo przy (przy, nawet nie po) pierwszym uzyciu. Nie, bo nie i juz, REVIEW ma byc OBIEWKTYWNY, oparty na PRZETESTOWANIU wyrobu, a nie WYLUDZONY w zamian za darmowy produkt.

Przykro mi ale dla mnie to ten konkurs polega na generowaniu fake opinii na temat produktu.

Dlaczego NIE napisze dobrego review:
1. Nie loguja aktywnosci usera, OK. Korzystaja natomiast z Google Analytics, Hotjar i LiveChat. Ta kombinacja pozwala podac na tacy kompletna analize behawioralna z lista stron odwiedzanych przez ostatnie polwiecze wraz ze statystykami klikniec. A polaczenie stosowania Google Analytics z jednoczesnym oznajmianiem funkcji adblockera przy stronie na ktorej googleadservice i facebook.net az krzyczy jest... no takie sobie.
2. Wymaga troszke pracy, co nie kazdy user robi. Przecietny user zainstaluje, zaloguje i naprzod. co konczy sie tym, ze user pozostawiony jest dosc daleko od szyfrowania AES256, a konkretnie z szyfrowaniem 128 na PPTP, co umowmy sie, wyglada na celowy zabieg by przyspieszyc dzialanie VPNa. (nie, nie zgodze sie ze protokoly zostaly wybrane "alfabetycznie" - IKE bylby wtedy jako domyslny, prawda? )
3. Fastest...? RLY? Srednio sie lokuje gdzies tak w okolicach 15-20 na 74 testowane, wiec zle nie jest ale do fastest troche brakuje ;)
4. Wycieki. Nie wiem, nie znam sie, nie bylo mnie, ale ipleak.net czy ipx.ac/run czy perfect-privacy.com/dns-leaktest czy wreszcie dnsleak.com znajduja po kilka"przeciekow", natomiast browserleaks.com/webrtc znajduje jeden. Tak wiec VPN dosc glosno i szeroko rozglasza co robicie... a triala zeby sprawdzic jak dziala - nie ma, trzeba kupic, zaplacic i sie chandryczyc o zwrot bo cieknie :)
5. Netflix. No nie dziala i juz. Amen. Nie no dobra, ten na Florydzie dziala. Zaden inny nie. Natomiast (patrz punkt wyzej) nawet po polaczeniu sie do florydy, Netflix radosnie odsyla na strone RZECZYWISTEGO IP, co jakby oszczedza w ogole konecznosc testowania wyciekow, nieprawdaz?
6. TOR. Nie i juz. Nie da sie (co moze i dobrze, przy ilosci wyciekow....)
7. Support 24/7... eeee... probowaliscie Live chata?

Ale firewall NAT ma, i Kill Switch tyz... (od niedawna, zreszta tego akurat nie sprawdzalem).
I za darmo... ale review na tripadvisora chyba jednak nie wrzuce, co?

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
12359
Miasto
Trololololo
nie biere udzialu w konkursie, chociazby dlatego ze
A) nie moge fizycznie spelnic warunkow formalnych (ale to oczywiscie wymowka, poza tym konkurs na VPN w ktorym mozna wziac udzial jedynie nie korzystajac z VPN... o mamo :))) ). Nie moge bo nie moge napisac DOBREGO review-u.

B) Panowie, wezcie sie ogarnijcie, prosze: namawiacie userow do napisania "komentarza" w sekcji REVIEW czyli OCENA czegos, co nie ma DARMOWEGO TRIALA, wiec ja sie uprzejmie pytam: na jakiej podstawie te REVIEW maja byc? Przypomina mi to system ocen na Amazonie, gdzie jak kupilem pierdole za pare baksow i sie rozsypala po pierwszym uzyciu to nie bylo warte zachodu zeby odsylac, reklamowac, latac z paczka i takie tam, to walnalem review opisujacy sytuacje. Sprzedawca zaoferowal mi 5 (slownie: PINC) sztuk swego "dziela" jesli tylko zmienie review ze sie rozpadlo przy (przy, nawet nie po) pierwszym uzyciu. Nie, bo nie i juz, REVIEW ma byc OBIEWKTYWNY, oparty na PRZETESTOWANIU wyrobu, a nie WYLUDZONY w zamian za darmowy produkt.

Przykro mi ale dla mnie to ten konkurs polega na generowaniu fake opinii na temat produktu.

Dlaczego NIE napisze dobrego review:
1. Nie loguja aktywnosci usera, OK. Korzystaja natomiast z Google Analytics, Hotjar i LiveChat. Ta kombinacja pozwala podac na tacy kompletna analize behawioralna z lista stron odwiedzanych przez ostatnie polwiecze wraz ze statystykami klikniec. A polaczenie stosowania Google Analytics z jednoczesnym oznajmianiem funkcji adblockera przy stronie na ktorej googleadservice i facebook.net az krzyczy jest... no takie sobie.
2. Wymaga troszke pracy, co nie kazdy user robi. Przecietny user zainstaluje, zaloguje i naprzod. co konczy sie tym, ze user pozostawiony jest dosc daleko od szyfrowania AES256, a konkretnie z szyfrowaniem 128 na PPTP, co umowmy sie, wyglada na celowy zabieg by przyspieszyc dzialanie VPNa. (nie, nie zgodze sie ze protokoly zostaly wybrane "alfabetycznie" - IKE bylby wtedy jako domyslny, prawda? )
3. Fastest...? RLY? Srednio sie lokuje gdzies tak w okolicach 15-20 na 74 testowane, wiec zle nie jest ale do fastest troche brakuje ;)
4. Wycieki. Nie wiem, nie znam sie, nie bylo mnie, ale ipleak.net czy ipx.ac/run czy perfect-privacy.com/dns-leaktest czy wreszcie dnsleak.com znajduja po kilka"przeciekow", natomiast browserleaks.com/webrtc znajduje jeden. Tak wiec VPN dosc glosno i szeroko rozglasza co robicie... a triala zeby sprawdzic jak dziala - nie ma, trzeba kupic, zaplacic i sie chandryczyc o zwrot bo cieknie :)
5. Netflix. No nie dziala i juz. Amen. Nie no dobra, ten na Florydzie dziala. Zaden inny nie. Natomiast (patrz punkt wyzej) nawet po polaczeniu sie do florydy, Netflix radosnie odsyla na strone RZECZYWISTEGO IP, co jakby oszczedza w ogole konecznosc testowania wyciekow, nieprawdaz?
6. TOR. Nie i juz. Nie da sie (co moze i dobrze, przy ilosci wyciekow....)
7. Support 24/7... eeee... probowaliscie Live chata?

Ale firewall NAT ma, i Kill Switch tyz... (od niedawna, zreszta tego akurat nie sprawdzalem).
I za darmo... ale review na tripadvisora chyba jednak nie wrzuce, co?
@spamtrash , jak sam zapewne dobrze wiesz:
Ludzie mają gdzieś czy loguje czy nie, liczy się że jest do zdobycia licka lifetime więc zawsze można będzie ją opylić za kaskę (to w przypadku dużej ilości zagranicznych userów, choć nie wszystkich) lub wymienić na coś innego.

Na pewnym rosyjskim forum można znaleźć i nasze licencje oczywiście z cenami.

wwd

Bardzo aktywny
Reakcje/Polubienia
261
Ludzie mają gdzieś czy loguje czy nie, liczy się że jest do zdobycia licka lifetime więc zawsze można będzie ją opylić za kaskę (to w przypadku dużej ilości zagranicznych userów, choć nie wszystkich) lub wymienić na coś innego.

@spamtrash patrzy na VPN pod pryzmatem bezpieczeństwa, nie bierze natomiast pod uwagę tego, że niektórzy potrzebują vpn tylko po, to żeby założyć kolejne multi-konto i zwiększyć szanse w konkursie :)

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Reakcje/Polubienia
4958
Miasto
To tu to tam....
@spamtrash patrzy na VPN pod pryzmatem bezpieczeństwa, nie bierze natomiast pod uwagę tego, że niektórzy potrzebują vpn tylko po, to żeby założyć kolejne multi-konto i zwiększyć szanse w konkursie :)

Ech, nie do konca, patrze tez na konkurs jako srodek dla dewelopera aplikacji aby nabic fake opinie na tripadvisorze (brak triala=brak mozliwosci przetestowania, wiec skad niby prawdziwe opinie?).

co samo w sobie stanowi naruszenie zasad trip advisora, zgodnie z:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

sorka, trustpilot:

Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
12359
Miasto
Trololololo

wwd

Bardzo aktywny
Reakcje/Polubienia
261
@spamtrash to tak jak wspomniałeś o amazon, ja też kilka razy zamawiałem, opinie były bardzo dobre, a jak przyszło to wtedy zobaczyłem że to badziew - oczywiście firmowy ale badziew.... i kto te 5 gwiazdek dawał....

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Reakcje/Polubienia
837

Nasze, w sensie, że sprzedają licencje wygrane u nas na forum:?? Jak możesz to zapodaj mi linka do tego forum na PW

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
12359
Miasto
Trololololo
@andyxa Wydzieliłem posty z konkursu

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Reakcje/Polubienia
977

al

The janitor
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
4093
Miasto
Somewhere over the rainbow.
No kurcze, chciałem sobie przetestować Private Internet Access no i też nie mają triala....

Przecież masz 7-dniowy zwrot pieniędzy więc kup na miesiąc i masz tydzień testowania.

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Reakcje/Polubienia
59
Idea wydzielenia tematu ogólnego o VPN-ach słuszna, tylko tytuł raczej do zmiany, bo niby dlaczego jakiś Fastest ma firmować taki temat?
No kurcze, chciałem sobie przetestować Private Internet Access no i też nie mają triala....

A co tu testować? Jeśli komuś nie przeszkadza jankeska lokalizacja firmy, to usługa jest na tip top :klawik
Wszystko gra i śpiewa. Bardzo miły VPN-ek

al

The janitor
Członek Załogi
Administrator
Reakcje/Polubienia
4093
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Idea wydzielenia tematu ogólnego o VPN-ach słuszna, tylko tytuł raczej do zmiany, bo niby dlaczego jakiś Fastest ma firmować taki temat?

A co tu testować? Jeśli komuś nie przeszkadza jankeska lokalizacja firmy, to usługa jest na tip top :klawik
Wszystko gra i śpiewa. Bardzo miły VPN-ek

Zmieniłem tytuł żeby nie było, że artykuł sponsorowany :klawik

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Reakcje/Polubienia
4958
Miasto
To tu to tam....
Pewnie z innych konkursów gdzie jednym z wymogów był komentarz :kwiczy2
nom, zeby nie byc goloslownym:
Konkurs (organizator??? Sponsor???) narusza w punkcie 4 punkt 1 regulaminu (
, trzeci "bullett" oraz punkt 1.4) z uwagi na brak:
1. triala czyli userzy sa zachecani do napisania review zanim moga przetestowac produkt;
2. Informacji podanej na stronie reviewow ze sa one "odplatne" w zamian za szanse na wygranie
patrzac na to, ze wiekszosc review tam jest robione przez userow z 1, 2 reviewami, wiekszosc to copy-paste listy zalet to to ja bym sie pospieszyl z oglaszaniem zwyciezcow, zanim fake review znikna...

Ale to tylko taka moja luzna sugestia, nie? ;)

A swoja droga, logika budowania zaufania klienta do firmy poprzez zachecanie go do skladania falszywych oswiadczen tez duzo mowi o firmie...

Do góry