Wasze ulubione programy do kompresji i dekompresji

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Wasze ulubione programy do kompresji i dekompresji.

Mam klika programów do rozpakowywania i pakowania archiwów. Używam 7-zip beta (ten program bardzo dobrze się sprawdza, obsługuje archiwa, nie obsługiwane przez inne programy, może np. rozpakować themepack- co jest przydatne, jak jakiś fajny styl wizualny nie da się normalnie zainstalować), Ultimate Zip (w wersji niemieckiej, ale mi to w ogóle nie przeszkadza), All Zip (ten program jako jedyny po kliknięciu na archiwum wyświetla jego zawartość) i Power Archiwer (zainstalowałam ten program z ciekawości, bardzo dobrze działa, mimo że go nie skojarzyłam ze wszystkimi archiwami, działa z menu kontekstowego).

Moim ulubionym programem do kompresji i dekompresji jest Ultimate Zip- najczęściej go używam.

(To, że mam klika programów do obsługi archiwów sprawdza się, bo bywają czasami uszkodzone archiwa lub niby chronione jakimś hasłem, z którymi radzi sobie np. tylko 7-zip.)

Jakie są Wasze ulubione programy do kompresji i dekompresji?
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
używam też 7-zipa ale z musu gdyż jest darmowy, wolał bym winrara gdybym miał licke na niego :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35386
Reakcje/Polubienia
24420
Miasto
Trololololo
Winrar ( 99 % ) i Winzip jak WinRar da ciała z jakąś paczką
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35386
Reakcje/Polubienia
24420
Miasto
Trololololo
Dziwne że AllZipa nikt nie używa, podobni całkiem całkiem programik i było chyba jakieś promo na niego
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Fajny jest ALZip - lubię używać go ostatnio do dekompresji, obsługuje całkiem pokaźną ilość formatów. Na uwagę zasługuje też 7 Zip. Pliki pakuję przeważnie tylko 7 Zip i WinRar 3.80. StuffIt jest w trakcie testów ale zapowiada się też obiecująco.
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
OXYGEN THIEF, ja też używam All Zip, jest moim domyślnym programem do obsługiwania archiwów, ale i tak najczęściej używam Ultimate Zip.
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Smith Micro StuffIt, to jego miałem na myśli:
smt7kp.jpg


Pakowałem tylko obrazy i kompresja mocniejsza niż WinRarem z tym, że ten program przeznaczony jest tylko do pakowania raczej multimedialnych plików. Poza tym obsługuje dość sporo rozszerzeń. Nie testowałem wszystkich poziomów kompresji. Obrazy pakowałem w archiwum .sitx. Jest na 99% płatny.
 

Olga

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
564
Reakcje/Polubienia
1
W pracy Winrar,w domu 7-zip. :D
 
Do góry