Windows 10 i błędy po aktualizacji: nie działa dźwięk, niektórzy nie mogą znaleźć plików

mikesz

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
1651
Reakcje/Polubienia
5165
Windows 10 znów jest powodem frustracji części użytkowników. Po ostatniej aktualizacji zbiorczej KB4556799, niektórzy ponownie skarżą się na błędy, które są już na swój sposób typowe – w systemie pojawia się problem z obsługą dźwięku, a niektórzy nie potrafią znaleźć swoich plików. Ponadto pojawiają się inne usterki, w tym z instalacją sterowników w laptopach oraz niebieskie ekrany śmierci.


O szczegółach można przeczytać między innymi na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Użytkownicy opisują problemy z aktualizowaniem sterowników w notebookach, BSOD-y oraz kłopoty z kartami dźwiękowymi. W kilku wątkach na reddicie można natomiast przeczytać o szczegółach – ktoś opisuje, że po zaktualizowaniu Windowsa 10 przestał działać przedni panel karty dźwiękowej, przez co nie może wygodnie podłączać słuchawek i mikrofonu. Ktoś inny podaje, że chwilowym rozwiązaniem może być wyłącznie opcji ulepszania dźwięku w ustawieniach karty.

Podobne usterki występowały już w Windows 10 w przeszłości. Przykładem może być choćby aktualizacja KB4549951 z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Wówczas również zwrócono uwagę na "znikające pliki". Na szczęście w znakomitej większości przypadków ten problem jest mniej groźny, niż się wydaje. W praktyce dokumenty zazwyczaj nie są usuwane, a jedynie "chowane" przed użytkownikiem z powodu niewłaściwego rozszerzenia. Do plików można wówczas dotrzeć, dokładnie przeglądając systemowe katalogi.

Nie oznacza to oczywiście, że na tę usterkę można w konsekwencji przymknąć oko. Wielu użytkowników z pewnością nie jest świadomych, że ich dokumenty w rzeczywistości są dostępne i zostały tylko przed nimi ukryte. Część osób może nawet ponieść koszty związane z wezwaniem specjalisty w celu odzyskania dokumentów, niepotrzebnie tracąc czas.

W chwili pisania niniejszego tekstu, Microsoft nie potwierdził na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
żadnej z opisanych usterek. Użytkownicy muszą się więc z nimi zmagać na własną rękę, licząc na pojawienie się nowych łatek w przyszłości.
Zrodlo: dobreprogramy.pl
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry