Windows 10 i Windows 11 Manager - Oczyszczanie, Optymalizacja, Personalizacja Systemu

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2152
Reakcje/Polubienia
623
Miasto
Hajnówka


Programy: Windows 1 manager i Windows 10 Manager można kupić na stronie producenta. Ceny jak na tak rozbudowany i funkcjonalny program nie są wygórowane Można również pobrać w pełni funkcjonalne wersje próbne.

Windows 10 Manager.

Rozpoczynamy od kreatora optymalizacji systemu Windows. Kilka funkcji pominiemy, klikając Pomiń. Zawsze możemy do nich wrócić uruchamiając z głównego interfejsu programu.

Przechodzimy do zakładki Optymalizacja i Prędkość Systemu Zaznaczamy wszystko Tak jak na filmie i klikamy zapisz w każdej z zakładek System, Uruchamianie, Zamykanie. W dymkach możemy przeczytać szczegółowe informacje dotyczące każdego z ustawień. Teraz ważna sprawa, która pozwoli odchudzić system nawet o kilka czy kilkanaście GB Jest to Czyszczenie Magazynu komponentów, czyli folderu: WinSxS, W którym gromadzą się wszystkie kopie i różne wersje ważnych plików systemowych. Najpierw włączamy Analizę by sprawdzić czy czyszczenie jest potrzebne, Jeśli wysiedli się YES zamykamy okno wiersza poleceń i przechodzimy do właściwego czyszczenia. Możemy również zresetować bazę komponentów zastępowych, co dodatkowo odchudzi system. Przechodząc do zakładki Personalizacja możemy dostosować wygląd i funkcje systemu według własnego gustu i potrzeb.Po prostu radzę poeksperymentować. Program ma dużo więcej przydatnych funkcji niż te, które pokazałem na filmie. Polecam.

Windows 11 Manager Jest to bliźniaczo podobny program do Windows 10 Manager. Kreator optymalizacji. Postępujemy niemal identycznie jak poprzednio w Windows, 10. Jeśli dysk systemowy jest dyskiem SSD wybieramy Zaznacz wszystko i klikamy Dalej. Tym razem defragmentacja i kompaktowanie rejestru nie jest potrzebne. Prędkość systemu Tak jak wcześniej. Personalizacja Według potrzeb i gustu. Czyszczenie magazynu komponentów. Wyświetliło się YES zamykamy okno wiersza poleceń i przechodzimy do właściwego czyszczenia. Ten program również ma dużo więcej przydatnych funkcji niż te, które pokazałem na filmie. Polecam
 
Do góry