Windows 10 nie uruchamia się po zainstalowaniu Ubuntu 16

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Zainstalowałem Ubuntu 16.04 obok windows 10 ale podczas uruchamiania nie ma pola wyboru systemu wie ktoś może o co chodzi i jak to naprawić?
 

wacek_1984

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Marzec 2014
Posty
486
Reakcje/Polubienia
48
A jaka jest obecna sekwencja startowa PC? Myślę że trzeba dodać Win do Grub, ale napisz coś więcej.
 

ddarc

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
135
Reakcje/Polubienia
25
Pewnie Ci nie pomogę za bardzo,ale oprócz wirusa z numerkiem 10 powinieneś pewnie zastąpić to wlaśnie Ubunciakiem,w 3dupki,albo pośladki.
Szkoda,że nie Mint -coś by jednak było
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
sekwencja startowa jest ustawiona tzn bootuje z dysku twardego jeśli o to chodzi. próbowałem zainstalować windows jeszcze raz a potemw ubuntu przywróciłem bootloadera grub 2 ale nadal windows nie widnieje na liście startowej w ubuntu
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Jeśli masz płytę z instalatorem Windows 7 odpal komputer z tej płyty i po wybraniu opcji językowych wybierz przycisk Napraw komputer. Instalator znajdzie zainstalowaną dziesiątkę i utworzy opcje startowe potrzebne do uruchomienia systemu. A swoją drogą ja kiedyś instalując jakąkolwiek dystrybucję Linuksa zawsze używałem drugiego dysku twardego nie ingerując w partycje na których zainstalowany był Windows.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
próbowałem naprawić system ale nie działa może ktoś mi wyjaśni jak dodać win do grub 2
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Problem rozwiązany wystarczyło w terminalu wpisać sudo update-grub dzięki wszystkim za pomoc Na razie
 
Do góry