Windows 10 zawiesza się po uruchomieniu (po formacie i reinstallu - w trakcie wgrywania sterowników)

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Cześć Wam,

Mam spory problem z Windowsem 10. Zawiesza się kilkanaście sekund po uruchomieniu, po pojawieniu się pulpitu.
Dzieje się tak po instalacji najnowszej wersji Windowsa 10 (po formacie, najnowsza wersja zupełnie na czysto). Instaluję sterowniki samodzielnie (lub za pomocą Windows Update) i w międzyczasie - jak to zazwyczaj bywa - uruchamiam ponownie system po instalacji danego sterownika. Problem w tym, że po którymś ponownym uruchomieniu system po chwili przestaje reagować i nie jestem w stanie zupełnie nic zrobić.
Czy spotkaliście się z takim problemem, macie jakiś pomysł? Myślicie, że jest to związane z jakimś danym sterownikiem, czy może bardziej wina Windowsa? Ciężko mi określić czy zawiesza się po instalacji konkretnego sterownika, musiałbym to ustalić. Pytanie, czy sterowniki w ogóle mają coś do rzeczy, bo może nie jest to w żaden sposób z nimi powiązane.

Z góry dzięki za jakiekolwiek pomysły.
Miłej niedzieli :)
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
316
Reakcje/Polubienia
229
Jaki procesor siedzi w maszynce?

Mam podobne objawy w moim małym acerku używanym jako HTPC na Atomie D525 tutaj problem wynika z braku wsparcia dla procka od kompilacji 1709, ostatnia która się na nim uruchamia to 1703,
ale i na 1703 też zaczął się wykrzaczać po ostatnich aktualizacjach, jeszcze nie namierzyłem co kaman bo procek wolny i proces instalacji zajmuje wieki...
 

kuba-xp

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
133
Reakcje/Polubienia
8
Zostawię tu informację dla kogoś kto będzie miał podobny problem, może komuś się przyda.
Otóż metodą prób i błędów ustaliłem jednoznacznie i bez cienia wątpliwości, że zawieszenie systemu powodują aktualne sterowniki do karty GeForce (ostatnia wersja) pobrane z oficjalnej strony nVidii (karta GeForce 1050 Ti).
Co ciekawe zawieszenia nie powodują starsze wersje sterowników, np. te pobierane przez Windows Update.

Jestem ciekaw czy tylko ja tak mam, czy może jest to jakiś ogólny problem? Nie udało mi się znaleźć w internecie, żeby ktokolwiek miał podobny przypadek.
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
Ja miałem podobny problem. Instalacja najnowszego sterownika nVidia powodowała bluescreena po restarcie systemu. Dopiero wgranie starszej wersji pomogło.
 
Do góry