Windows Defender - czy to dobry antywirus?

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
Witam.Mam zainstalowany
Windows 8.1 Professional PL 64-bit

czy Windows Defender jest na tyle skuteczny żeby wirusy nie wdarły mi się do systemu.Jeśli nie jest skuteczny to proszę o poradę jaki antywirus mogę zainstalować ma być w miarę skuteczny i darmowy. Bardzo dziękuję o porady i sugestie.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Tu masz taki przegląd który pozwoli Ci na zapoznanie się pod kątem skuteczności takich programów (jest tam także Microsoft):
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zwróć uwagę na wykrywalność (100%: Adware, Bitdefender, Fortinet, Kaspersky, Panda, Symantec, Trend Micro) oraz na fałszywe alarmy (False Positives).

Co do lekkości to się nie wypowiem, bo to zależy nie tylko od systemu ale także samego komputera i tego co na nim masz jeszcze oprócz systemu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24604
Miasto
Trololololo
Witam.Mam zainstalowany
Windows 8.1 Professional PL 64-bit

czy Windows Defender jest na tyle skuteczny żeby wirusy nie wdarły mi się do systemu.Jeśli nie jest skuteczny to proszę o poradę jaki antywirus mogę zainstalować ma być w miarę skuteczny i darmowy. Bardzo dziękuję o porady i sugestie.

Dorzuć do tego Windows Defendera jakiś skaner typu Zemana i będzie ok.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24604
Miasto
Trololololo
Mam z promocji Zemana Antilogger na rok promocje. Dziękuję za propozycję .
Miej na uwadze też to że Zemana choć dobra to też lubi czasem strzelić fałszywym alarmem w szczególności gdy instalujesz/uruchamiasz jakiś nowy i mało znany program.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ja nie mam jakoś sentymentu do Windows Defendera. Wkurzał mnie system aktualizacji podłączony pod Windows Update (nie wiem jak jest teraz), a że przez długi czas nie korzystałem z WU, to i defender od lat jest wyłączony. Poza tym Windows Defender całkiem spoko wypada w testach, ale na Windows 10. Ja raczej skorzystałbym z Bitdefendera i instrukcji podanej przez @Camel1965 https://programyzadarmo.net.pl/threads/antywirus-dla-ciebie-zbiór-promocji-av-is.12937/page-126#post-224884
W sumie w ochronie bankowości elektronicznej Avast Premium w testach AV Test wypadł ostatnio lepiej od Bitdefendera i KIS-a. Ostatnio była na niego promocja wrzucona przez @Kamelka . Ten soft też się dobrze rozwija, zmniejszył zużycie pamięci i nawet ostatnio zauważyłem, że moduł monitoringu podejrzanych zachowań zaczął działać. Do tego ma moduł Sanbox, ochronę antyspamową, bezpieczną (w dodatku dobrze działającą przeglądarkę), zaporę ogniową z możliwością blokowania aplikacji korzystających z sieci, oraz w ramach modułu ochrony wi-fi badanie poprawności i wskazówki dotyczące skonfigurowania routera. Na zaprzyjaźnionym forum polecany jest często Comodo IS (ma HIPS i Sanbox). Do tego oczywiście ZAL i praca na koncie bez uprawnień administratora. Był tez niedawno w promocji Shadow Defender (jest też konkurs) i proponowałbym włączanie w nim trybu SadowMode partycji systemowej na czas podejmowania potencjalnie ryzykownych działań (instalacja programów, itp.). Oczywiście program do backupu. Widziałem ostatnio promo na forum na EaseUS Todo Backup Home. Sam dorzuciłbym jeszcze AdGuarda (zawsze jest jakieś aktualne promo na comms.ru) i włączenie w nim modułu ochrony + trybu niewidzialności.
 
Ostatnia edycja:

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
Bardzo Dziękuję za propozycje i sugestie.Zrobię jak powyżej jest proponowane. Jeszcze raz Bardzo Dziękuję.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Jeszcze jedna uwaga: jest jaki jest: mało skuteczny i darmowy. ALE, ma (a raczej będzie miał) dodatkową funkcję od tej jesieni: kontrolę blokowania wykonywania plików umieszczonych w folderach typowo używanych przez ransomware szyfrujące:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Poza tym, mają dodać Exploit Protection do Defendera (wygląda że żywcem wycięłi kawałek EMETa, a samego EMETa będą wspierać na wydłużonym cyklu do lipca 2018:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
):

Pełny opis nowych funkcji w Defenderze:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Ciekawe czy udostępnią ten zestaw dla starszych wersji.... jak nie, to się trzeba będzie zastanowić czy się nie przesiąść...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24604
Miasto
Trololololo
Jeszcze jedna uwaga: jest jaki jest: mało skuteczny i darmowy. ALE, ma (a raczej będzie miał) dodatkową funkcję od tej jesieni: kontrolę blokowania wykonywania plików umieszczonych w folderach typowo używanych przez ransomware szyfrujące:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Poza tym, mają dodać Exploit Protection do Defendera (wygląda że żywcem wycięłi kawałek EMETa, a samego EMETa będą wspierać na wydłużonym cyklu do lipca 2018:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
):

Pełny opis nowych funkcji w Defenderze:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Ciekawe czy udostępnią ten zestaw dla starszych wersji.... jak nie, to się trzeba będzie zastanowić czy się nie przesiąść...
odnośnie tych nowych funkcji w WD
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Ja ostatnio postawiłem na Windows Defendera w kombinacji z
Zemana antymalware i winFW na 1 kompie, na drugim ze Spyshelter firewall.
Pożyjemy, zobaczymy.
 
Do góry