Windows Insider Build 17063 nowosci, Panie, nowosci

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
MalyMietki wypuscil byl sobie nowego releasa: 17063.

Jak zasze jest pare nowosci... jak pare nowych funkcji w WSL (Windows Subsystem for Linux), czy Windows Defender application Guard w wersji pro.
Fajnie dziala SETS, czyli zadania zwiazane z obecnym zadaniem otwierane jako karty.

Mnie osobiscie urzeklo timeline. Dziala to w prebviewie tak, ze Windows Task Panel jest zmodyfikowany w sposob umozliwiajacy zobaczenie historii zmian dokumentow, pliki uruchamiane/otwierane, pelna historie przegladania internetu oraz aktywnosci uzytkownika. Microsoft ma nadzieje ze deweloperzy wespra timeline, bo jak na chwile obecna to rejestruje on tylko Edge i aplikacje MS (np. Office czy Skype - tak, tak, mozna sobie powtorzyc o czym sie Skypalo z szalona Azjatka przedwczoraj w nocy, kiedy malzonka juz polozyla spac glowe znuzona przedswiatecznymi przygotwaniami :) ).
Czar wspomnien.

Ja tylko tak niesmialo podpowiem, ze na 100% deweloperzy (malware) zainteresuja sie funkcja nagrywajaca np. krok po kroku logowanie do banku przy pomocy EDGE, zwlaszcza w powiazaniu z nagrywaniem krok po kroku wpisywania danych w login. Zastanawiam sie ile deweloperom zajmie zbudowanie API do rejestrowania zmian w dokumentach, czy robionych zdjeciach...

Poczekamy, zobaczymy ale mam takie niejasne wrazenie ze jak tylko funkcja nagrywania WSZELKIEJ dzialalnosci uzytkownika w Windows wyplynie na szerokie wody, to jeszcze o niej poczytamy tu i tam...

A deweloperzy to beda mieli dwa glowne punkty zainteresowania: jak nagrac WSZYSTKO i jak to sciagnac do siebie....
Chcialbym sie mylic.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9850
Reakcje/Polubienia
10471
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do góry