ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
FoBz72L.jpg

Windscribe VPN to bardzo ciekawy VPN który pozwoli nam anonimowo surfować po Internecie. Szczerze mówiąć o tym vpn'ie dowiedziałem się przy okazji konkursu organizowanego przez angellomichel387 kilka miesięcy temu na naszym PZD. Program ten zbiera bardzo pozytywne opinie. Windscribe VPN posiada ponad 40 serwerów rozrzuconych po całym świecie. Poczynania użytkownika nie są nigdzie zapisywane.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Oficjalna strona programu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dostępne wersje:
Free (darmowa)
Pro(płatna)

Język polski: niedoostępny
Cena rocznej subskrypcji: 45$

------------------------------------------------------------------------------------------------

PORÓWNANIE WERSJI

FREE w tej wersji ilość serwerów jeszcze znacznie uboższa niż w wersji płatnej. Można skorzystać z serwerów w USA, Kanadzie, Hongkongu, UK, Francjil, Niemiec, Luksemburgu i Holandii. Miesięczny limit danych wynosi 10GB, jest to sporo więc większości użytkownikom powinno wystarczyć.

PRO - tutaj już mamy pełen pakiet dobrodziejst jakie oferuje Windscribe. Mamy dostęp do niemal 50 serwerów które są rozrzucone po całym świecie, tak jak wspomniałem na wstępie. Ogromną zaletą płatnej wersji jest to, że nie ma limitu urządzęń na których można korzystać z Windscribe, jednak należy pamiętać o tym, że zabronione jest współdzielenie konta. Kolejna sprawa dotyczy braku limitu danych - w wersji darmowej mamy limit. Resztę porównania możecie zobaczyć na poniższym screenie który zaczerpnięty jest oczywiście z oficjalnej strony.
plUXu0Q.jpg


------------------------------------------------------------------------------------------------

DOSTĘPNE WERSJE

Przechodząc do sekcji Download na stronie programu, możemy pobrać Windscribe na komputer sz systemem Mac, Windows lub Linux. Dla przeglądarek są wersje dla Google Chrome, Firefoxa i Opery, czyli 3 najpopularniejsze. Dostępne są także wersje dla telefonów w tym dla Androida i iOS a także wersje dla routerów. Ja przetestuje niniejszy program na moim PC z Windows. Przy okazji warto wspomnieć, że obsługowany jest także leciwy XP. Instalator programu dla Windows zajmuje niespełna 13 MB.
n1rr8x5.jpg

Podczas instalacji kreator pozwoli nam wybrać rodzaj instalacji, czy ma być to instalacja ekspresowa czy zaawansowana. Tak się składa, że mam zainstalowany program Unchecky i gdy próbuję zaznaczyć pierwszą opcję to pojawia się okienko od wspomnianego programu, że próbuję zainstalować potencjalnie niechciany program, ale to taki szczegół, pozostanę (jak zawsze) przy instalacji zaawansowanej.
Nu95eaC.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------

INSTALACJA I TWORZENIE KONTA

Po instalacji uruchamiamy program. Pojawia się okno logowania.
zMVMZWC.jpg

Ja nie mam jeszcze utworzono konta więc muszę je założyć. Można to zrobić na poniższej stronie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

NPzR1rq.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------

OBSŁUGA PROGRAMU

Po utworzeniu konta i jego weryfikacji poprzez adres email mogę się wreszcie zalogować. Poniżej główne okno programu:
V97nrCG.jpg

Małe okno Windscribe. Obsługa jest banalnie prosta. Domyślnie mamy zaznaczoną opcję, żeby program automatycznie wybierał najlepszą lokalizację. Wtedy po kliknięciu na przycisk włączania po prawej stronie program sam wybierze i połączy się z najlepszym serwerem. Jeżeli jednak chcemy ręcznie wybrać inną lokalizację to wybieramy strzałeczkę obok Best location wtedy poniżej wyśiwtli nam się lista dostępnych serwerów. Obok lokalizacji danego serwera widzimy także jego dostępność, a także w niektórych przypadkach moze pojawić się ikona z przekreślonym napisem p2p, która oznacza, że łącząc się z tym serwerem nie bedziemy mogli korzystać z sieci p2p. Z ciekawości przewinąłem listę serwerów i tylko Indie mają zablokowany p2p. Na liście serwerów jest także Polska. Jeden z serwerów (tajlandia) w chwili pisania niniejszej recenzji był niedostępny.
ljYem12.jpg


Dodam także, że po zakończeniu instalacji pojawiło się takie okno. Mamy tutaj w tabelce przedstawione jakie korzyści płyną z zainstalowania wtyczki Windscribe do przeglądarki. Dzięki wtyczce Windcribe będzie mógł blokować reklamy. Ponadto Windscribe posiada funkcję Tracker Blokcker która przede wszystkim usuwa trackery społecznościowe ze stron.
iHb34Sy.jpg

Po zainstalowaniu wtyczki wymagane jest zalogowanie się na własne konto. Po zalogowaniu się za pomocą wtyczki Windscribe możemy włączać i wyłączać przeróżne opcje, sporo tego jest.
1X6q83c.jpg

Serwery wybieramy bardzo podobnie jak w wersji na komputer:
gRtPH1N.jpg

Windscribe funkcję która nazywa się Secure.Link dzięki której możemy generować bezpieczne linki. Generator widzimy na powyższym zrzucie. Znajdując się na stronie do której chcemy wygenerować link, przechodzimy do wtyczki Windscribe i klikamy na COPY SECURE.LINK. Pojawi się okienko z opcjami dla narzędzia Secure.Link widoczne poniżej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Ja dla przykładu utworzyłem hasło. Przechodzę pod wygenerowany link i pojawia się taka strona, gdzie podaję wcześniej ustalone hasło:
Hyz1b43.jpg

Jeżeli hasło zostanie wprowadzone to wyświetli się takie oto okno:
xPbYT9D.jpg
Ja dla przykładu dałem stronę wp.pl. Dodatkowo wprowadziłem testową wiadomość (opcja poniżej ustawiania hasła). Żeby przejść do chronionej strony klikamy na Continue protected.

Utworzonymi linkami można zarządzać, przechodząc do opcji i wubierając pierwsze narzędzie - Recent.Secure.Links tak jak poniżej:
hx5WQln.jpg

Jeżeli jesteśmy już przy opcjach to spójrzmy również na inne. Druga zakładka z kolei to opcje prywatności. Możemy tutaj zarządzać kilkoma opcjami w tym blokerem reklam i Anti-social, który domyślnie był wyłączony.
4mfMAkk.jpg

Kolejna z zakładek - Help Me! przekierowuje nas na stronę supportu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Z supportu Windscribe jeszcze nie korzystałem wiec nie mogę nic powiedzieć na temat jakości i szybkości obsługi.

Trzech pozostałych zakładek w zasadzie nie ma sensu szczegółowo omawiać - poprzez My Account przechodzimy na własne konto, Upgrade przenosi nas na stronę z porównaniem płatnej i darmowej wersji, a Logout to wiadomo.



Spójrzmy jeszcze jak wygląda okno zarządzania kontem. W oknie tym widzimy kiedy konto zostało utworzone, email, status, konta, kiedy nasze konto wygaśnie oraz ile transferu zużyto. Również na tym panelu, możemy przejść do zakładki zarządzania utworzonymi linkami.
O4uUKlp.jpg


------------------------------------------------------------------------------------------------

Windscribe to bardzo funkcjonalny VPN. Według mnie przyzwoita liczba serwerów, może nie jest rewelacyjnie ale na pewno przyzwoicie, fajnie że jest wśród nich polski serwer. Wtyczka do przeglądarki również bardzo ciekawa między innymi z funkcją blokowania reklam i Secure.Links. Posiadając wykupioną płatną subksrubcję ogromną zaletą jest to, że nie ma limitu transferu i możemy używać Windscriba na dowolnej liczbie urządzeń, ale tak jak wspomniałem nie można współdzielić konta. No i właśnie, kolejną z zalet jest brak monitorowania aktywności użytkownika. Co jeszcze można powiedzieć/napisać ? Siedziba Windscribe mieści się w Kanadzie. Również na plus warto zaliczyć darmową wersję programu bo nie każdy VPN takową posiada. Niniejszy opis na pewno nie opisuje wszystkich możliwości Windscribe. Krótko mówiąc na podsumowanie, bardzo prosty w obsłudze i bardzo funkcjonalny programik, który na pewno warto wypróbować.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Polecam program, serwery są szybkie nawet w darmówce, jak ktoś nie chce aby cały ruch szedł z VPN'a to producent oferuję za darmola wtyczkę do popularnych przeglądarek i wtedy tylko przeglądarka śmiga na udawanym IP, blokuje reklamy, generuje bezpieczne linki itd.
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
A mnie dziwi podejrzana aktywność tego programu, przymierzałem się już do niego 3 czy 4 razy i wciąż to samo, a mianowicie: podejrzane adresy z którymi potrafi się łączyc. Sam program windscribe.exe łączy się z dwoma czy trzema adresami ale dodaje tez 6-8 adresów jako usługa systemowa, czyli (system), np:
104.20.75.194 CloudFlare - California USA
104.218.63.2 UnmeteredInternet.com Seattle
46.165.229.237 Leaseweb Deutschland

104.254.92.91 Amanah Tech Canada Ontario
104.218.63.26 UnmeteredInternet.com Canada

Nie pamiętam wszystkich dokładnie.
Mało tego... W między czasie adresy które się pojawiają podczas połączenia np. z holandią:
116.193.129.188 India - node-116-193-129-188.alliancebroadband.in
77.98.175.99 Virgin Media - cpc106246-gate12-2-0-cust98.16-2.cable.virginm.net GB
72.30.196.161 Yahoo! - bf1onepush.vip.bf1.yahoo.com USA
66.24.21.48 Time Warner Cable - cpe-66-24-21-48.stny.res.rr.com New York USA
173.208.68.219 Nobis Technology Group, LLC Texas Dallas
173.194.79.188 Google - Wisconsin USA

66.196.116.112 yahoo - pr.comet.vip.bf1.yahoo.com USA
216.58.212.131 Google - ams15s21-in-f131.1e100.net Mountain View
40.77.229.79 Microsoft Azure - db5sch101110713.wns.windows.com Dublin

Oczywiście jest tego więcej od Chorwacji po Trynidad Tobago, kilka z nich jest przychodzących jak np. ostatni z dublina, nie wiem po co i dlaczego. Po za tym zauważyłem że program wciska na niektórych stronach (nie wymienie) swoje 5 groszy pod postacią reklam czy sponsora danej strony, (wtyczke mam, podczas normalnego połączenia reklama ewidentnie nie istnieje).
Program w wersji darmowej 50gb.
Napisze też że nie moim zamiarem było wpłynięcie w jakikolwiek sposób na prace jaką ktoś włożył w opis tego programu, a napisałem tutaj bo w innym temacie wsiąknie moment.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Pewnie sprawdza dostępność (obciążenie) wszystkich serwerów, Pro tylko odblokowuje płatne serwery.
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Tego nie wiem, dziwią mnie tylko adresy z jakich ten program korzysta a wręcz są podejrzane. To nie pierwszy vpn jakiego używałem i z innymi nie było takich problemów.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Można do nich napisać i zapytać, ich polityka prywatności jest w porządku, a gdyby tak gdybać i obstawiać to te adresy mogą być np: od sprawdzania zajętości/ dostępności serwerów, zapisywania/sprawdzania ile transferu dane konto zużyło, sprawdzania ważności licencji, filtrów w blokerze reklam i takie tam.Pod CloudFlare pewnie mają podpiętą stronę aby zapewnić jej bezpieczeństwo.
 
Do góry