Wybór zapory sieciowej (Firewall'a) przez usera d0r0t@ - część druga

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@spamtrash - a czytałeś wyżej? Ten problem już przecież jest rozwiązany. Aktualnym problemem jest zapora ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
@d0r0t@ , Systemowa zapora sieciowa czyli Windows Firewall jest ok, rozbuduj ją o nakładkę i będziesz przeszczęśliwa :bea, pierwsza lepsza to simplewall
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Dobrze, teraz kontrola firewalla, najlepiej jednym kliknięciem regułą dla każdego programu. Pomyślmy cóż by to mogło być... a, chyba mam, ale nie roznoś poza to forum, albowiem to jest ukryte za pomocą secure by obscure oprogramowanie, dlatego ukryję w spojlerze żeby nni nie wyczaili:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nie zrozumiałeś. Wcześniej myślałam, że ten program posiada zaporę, tylko znów nie mogę znaleźć opcji. No ale się wyjaśniło, że nie posiada :p
Tylko czy mi pozwoli zainstalować zaporę, skoro twierdził, że ZoneAlarm jest niekompatybilny? No nic, zobaczymy...
A co do instrukcji, to jakoś nikt nie podał linka do tego Q&A. Wpisywałam w Google i po polsku i po angielsku ale też jakoś nic czytelnego nie mogłam znaleźć, i stąd tyle postów. No ale w końcu znalazłam
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@d0r0t@ , Systemowa zapora sieciowa czyli Windows Firewall jest ok, rozbuduj ją o nakładkę i będziesz przeszczęśliwa :bea, pierwsza lepsza to simplewall
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ja już się tych zapór natestowałam całą masę i strasznie ciężko było znaleźć taką, która o wszystko pyta i pozwala na bieżąco wybrać jedną z trzech opcji: blokuj, pozwalaj, zawsze pytaj. Tego simplewall chyba akurat jeszcze nie miałam. On tak właśnie działa?
@Edycja:
W opisie ma: "Prosty interfejs bez irytujących pop-upów" - czy to przypadkiem właśnie nie oznacza, że ten program o nic nie pyta?
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Ja już się tych zapór natestowałam całą masę i strasznie ciężko było znaleźć taką, która o wszystko pyta i pozwala na bieżąco wybrać jedną z trzech opcji: blokuj, pozwalaj, zawsze pytaj. Tego simplewall chyba akurat jeszcze nie miałam. On tak właśnie działa?
Chwalą program za prostotę, czy pyta tego nie wiem, ale sama możesz sobie ustawić co ma blokować a czego nie.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
No, ustawić to i w systemowej mogę, tyle że to niewygodne, bo trzeba wskazać program i się naklikać. A jak pyta, to tylko wybieram jedną z trzech opcji i gotowe.
Ale sprawdzę jak to działa :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
No, ustawić to i w systemowej mogę, tyle że to niewygodne, bo trzeba wskazać program i się naklikać. A jak pyta, to tylko wybieram jedną z trzech opcji i gotowe.
Ale sprawdzę jak to działa :)
To jest lekka nakładka na zaporę która jest wbudowana w system Windows którego używasz, nakładka czyli rozwiązanie pozwalające na prostszą obsługę, reguły dodaje się łatwiej i szybciej.nawet gdyby nie pytała to co za problem, poświęć godzinę czasu ustal sobie co może łączyć się z siecią a co nie i gitara.

co minutę chyba nie instalujesz programu więc tworzenie reguł to nie taka mordęga, simplewall jak sama nazwa wskazuje jest prosty, łatwy i lekki.

Jeśli nie będzie odpowiadać to zerknij swym bystrym okiem :papież na nakładkę którą proponuje @spamtrash :)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Zainstalowałam ale wydaje się nie działać. Ikona jest wyszarzona a okienko puste - nie pokazuje żadnych aplikacji łączących się z internetem :/
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Zainstalowałam ale wydaje się nie działać. Ikona jest wyszarzona a okienko puste - nie pokazuje żadnych aplikacji łączących się z internetem :/
dodaj jakieś reguły
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
dodaj jakieś reguły
E, to nie dla mnie ten program. Myślałam, że będzie lista aplikacji, a ja sobie zaznaczę, które mogą się łączyć. Jak mam tworzyć reguły dla kilkudziesięciu programów, wskazując każdy po kolei na dysku, to nie chcę :p
Sprawdzę to co podał @spamtrash bo przeoczyłam wcześniej ;)
 
Do góry