Wyciekł kod źródłowy Windowsa XP i już został skompilowany

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35808
Reakcje/Polubienia
24846
Miasto
Trololololo
Jakiś fanatyk poskładał z różnych dostępnych źródeł kod źródłowy antycznego OS-a. Eksperci bezpieczeństwa zacierają ręce. Microsoft nie odniósł się do sytuacji. Autor sugeruje użyć VPN-a do pobierania.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19191
Reakcje/Polubienia
55819

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
:lupa Hmm, 2.93GB. Na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
piszą o 43.
The leaker claims to have spent the last two months compiling a collection of leaked Microsoft source code. This 43GB collection was then released today as a torrent on the 4chan forum .
Dodatkowo archiwum jest uszkodzone i nie daje się w pełni wypakować (7z, WinRar).

7aXkpuY.jpg


tpK6LjE.jpg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

PanOK

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Sierpień 2018
Posty
259
Reakcje/Polubienia
363
Rozumiem, że jest paczka 43GB.
Nie rozumiem, jak ma działać kolejny PART z tej paczki.
Kozak pobiera wszystko. Po pobraniu wszystkiego zmienia się rozszerzenia z PART na rozszerzenie pliku. To nie jest multi pack ofiice i do wyboru wersja.
Albo już jestem za stary, żeby pojąć? Widzę test archivum częściowo pobranego tego czegoś. Przecież w części paczki nie może być nawet mowy o sumach kontrolnych.
Zlitujcie się nad starym...
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
:lupa Hmm, 2.93GB. Na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
piszą o 43.

Dodatkowo archiwum jest uszkodzone i nie daje się w pełni wypakować (7z, WinRar).

7aXkpuY.jpg


tpK6LjE.jpg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
1. u mnie rozpakowalo sie bez problemu z poziomu Total Commandera. Paczka ktora podalem zawiera XP oraz Win2k3. CABow nie rozpakowujesz 7zipem ale albo extractem albo z poziomu Total Commenader (dziala bez zarzutu).
2. Torrent zawiera rozne inne... jakby to ujac... dziwne elementy: video z teorii spiskowych odnosnie ze Bill to gekon i inne takie. Co do torrenta zalecam DUZA ostroznosc oraz weryfikacje hashy. Poza tym torrent zawiera pare innych folderow, spojrz na
xp-source-code-torrent.jpg

oraz inne przemile inaczej dodatki:


3. Przeczytaj prosze z uwaga

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. UWAGA: info jest w spojlerze bo mam wrazenie ze troszke znam czlowieka do ktorego pisze i nie narobi sobie problemow. Inni to tego: wlazicie na swoja wylaczna odpowiedzialnosc, a utracone PLNy w wyniku roznych dzialan nie na maszynie wirtualnej to zazalenia do Wuja Czesia. Wujek spamtrash niewinny jest i w tym czasie sadzil rzepke.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19191
Reakcje/Polubienia
55819
1. u mnie rozpakowalo sie bez problemu z poziomu Total Commandera.
2. Torrent zawiera rozne inne... jakby to ujac... dziwne elementy: video z teorii spiskowych odnosnie ze Bill to gekon i inne takie. Co do torrenta zalecam DUZA ostroznosc oraz weryfikacje hashy.
3. Przeczytaj prosze z uwaga
1. Pobrałem jeszcze raz i tym razem się rozpakował.
2. Teorii spiskowych nie ściągam, ale niektóre dane z torrenta pobrałem. Co do tweeta, to myślę że gość robi sobie jaja ;)
3. Ostrożność zawsze wskazana
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
2. Teorii spiskowych nie ściągam, ale niektóre dane z torrenta pobrałem. Co do tweeta, to myślę że gość robi sobie jaja ;)

Oczywiscie ze tak. Natomiast caly trojan zawiera pare rzeczy ktore mi podpadly pod regulki yara. W wolnej chwili bede sie przygladal.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19191
Reakcje/Polubienia
55819

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
Chcialbym zauwazyc ze XP sie nie do konca daje skompilowac ze zrodel, trzeba troszke pomataczyc. Natomiast 2003 juz sie da... :)
 
Do góry