Xara Photo & Graphic Designer animacja obiektu 3D?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nigdzie nie mogę znaleźć poradnika na ten temat (znalazłam różne tutoriale, ale żadnego, który dotyczyłby tego problemu), ani żadnego forum pomocy po polsku, dlatego postanowiłam zapytać tutaj.
Chodzi mi o utworzenie animacji flash obracającego się obiektu 3D. Nie mam problemu z utworzeniem animacji z płaskich obiektów, np. powiększającego i przesuwającego się tekstu itp. Natomiast na obiektach 3D te przejścia wydają się nie działać. Tworzę np. jakiś obiekt 3D, nadaję mu nazwę, kopiuję klatkę i obracam go o 360°, włączam podgląd animacji flash i psińco, nic się nie obraca. Czy robię coś źle, czy w przypadku 3D to po prostu nie działa? A jeśli nie działa, i trzeba obracać klatka po klatce o jakiś mniejszy kąt, aż się dojdzie do pełnego obrotu, to jak u licha w tym programie obrócić obiekt dokładnie o wybrany kąt, np. 15°? Obracanie za pomocą przeciągania jest przecież nieprecyzyjne, trudno przesunąć kursor dokładnie co do piksela na określoną odległość. Z drugiej strony dziwne, żeby nie było automatyzacji takiej czynności. Jeśli ktoś zna ten program to proszę o poradę. Ew. proszę o wskazanie jakiegoś polskiego forum, gdzie można o to zapytać z szansą na odpowiedź.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
I nikt nic nie wie? Właśnie tutaj polecono mi ten program, myślałam więc, że mogę liczyć na jakąś odpowiedź...

A tak poza tym to naprawdę przyjemny programik, całkiem prosty w obsłudze, głównie wektorowy + wtyczki PS-a do obróbki zdjęć. Jeśli chodzi o 3D, to faktycznie, nie jest to takie prawdziwe 3D, raczej tylko do tworzenia logo, ikon czy awatarów, ale i tak fajne. Poniżej link do przykładowej animacji 3D:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(trochę długo się wczytuje :p)
 
Do góry