Xvirus Personal Guard A.K.A. Xvirus Anti-Malware

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Xvirus Personal Guard 4.3.

Xvirus Personal Guard to darmowe i wygodne w obsłudze narzędzie do ochrony systemu operacyjnego przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Xvirus Personal Guard od Mysecuritywin chroni system operacyjny w czasie rzeczywistym i umożliwia wyszukiwanie szkodników na komputerze za pomocą trzech zróżnicowanych trybów skanowania - Quick Scan, Hyper Scan i Custom Scan.

Program Xvirus Personal Guard nie zużywa zbyt wielu zasobów systemowych i skutecznie zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem. Warto zaznaczyć, że program jest w pełni kompatybilny z innymi aplikacjami zabezpieczającymi i może być idealnym uzupełnieniem dla innego, zainstalowanego już w systemie modułu antywirusowego lub zapory ogniowej.
[instalki.pl]

Zmienił się interfejs, ale co innego było dla mnie zaskoczeniem. Mianowicie rewelacyjna wykrywalność i szybkość skanowania paczek malware. Program znałem już wcześniej, ale jakoś się nim wtedy bardziej nie zainteresowałem.

Instalacja jest błyskawiczna i po chwili pobierane są aktualne sygnatury i program jest gotowy do pracy.

DGaa1MHspMqL.png


9NOlqH1E8H7p.png


mM_oZMnOZTXk.png


DSygDafE8RLd.png


Xa7yoP170OKB.png


Ustawień nie ma za wiele:

JoWa3MJSvwdT.png


Xvirus Personal Guard ponoć może być zainstalowany obok każdego innego antywirusa. Ja nie zauważyłem żadnego konfliktu z tymi, które akurat miałem zainstalowane na masz.wirtualnej.
Jak napisałem wcześniej, program w czasie skanowania paczek malware ma często 100% wykrywalność - choć przy "świeżynkach" jest z tym gorzej. Natomiast po niedługim czasie (nowe sygnaturki) jego detekcja jest porażająca :eek: i bije w tym nawet takich mistrzuniów w tym fachu jak: ESET czy 360 IS.

Jest to tego typu automat, że włączasz i nic cię więcej nie obchodzi. Program robi swoje i już.
Małe porównanie z innym tego typu darmowym rozwiązaniem - Bitdefenderem Antivirus Free Edition.
Folder zainstalowanego Bitdefendera zajmuje ok.10 razy więcej miejsca (150 MB po aktualizacji), przy 15 MB Xvirusa.

Oba softy lubią poszarpać prockiem (bez włączonego skanowania,ale włączona ochrona real-time) od kilku do ok.10%.
Zużycie pamięci w tym stanie jest większe w Xvirus

ydYOFDLzvgAq.png


Podczas skanowania wygląda to mniej więcej tak:

fwazSUwBO9mc.png

sDXusl74EjYS.png


Tak więc "trochę" szarpania jest, ale pamiętam jak kiedyś skaner Emsisoft Emergency Kit jechał u mnie przez podczas skanu długimi okresami na 100% wykorzystaniu procesora.

Wziąłem pod lupę wczorajszą paczkę malware (z malwaretips) i takie były wyniki:

zZhSMpraEqGx.png

zv_tNGLMKMAK.png


czyli lepiej Xvirus. Skanowanie Xvirusa trwało kilkanaście sekund, a Bitdefendera 20 minut

Na pewno jakimś tam felerem jest dość spore zużycie pamięci przez Xvirus Personal Guard - choć nawet na maszynie wirtualnej, gdzie cienko u mnie z zasobami, to nie odczuwało się tego.
Na koniec sprawa deinstalacji tego programu. Mimo, że użyłem programowego deinstalatora, to pozostał folder z 5-oma elementami z 8:

JjlV27rHNFRi.png


deinstalacja nie wyczyściła też menu kontekstowego:

vr1TYb7RWSMe.png


Trzeba poczyścić po programie jakimś narzędziem, albo ręcznie.

Podsumowanie: program bardzo prosty i skuteczny, który dzięki bardzo dobrej wykrywalności można np. stosować obok innego programu zabezpieczającego. Można go też używać jako dodatkowy skaner systemu (szybkie pełne skanowanie systemu) wyłączając ochronę real-time. :hi
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Xvirus Personal Guard 5.1

Przed paroma dniami ukazała się nowa wersja tego antywirusa.
Tak prezentuje się nowy interfejs:

U6HkTqKcoGVx.jpg


o1HxRbQBLNL_.jpg


jo2lhaL7FKpz.jpg


u7nNx58FIDNC.jpg


lY4Eq4VXT1Jm.jpg


Z5BvZROnHsI2.jpg


Xtr3IZw3_Zp5.jpg


Xtr3IZw3_Zp5.jpg


h6Cq0uQ_dyih.jpg


Program raczej do zastosowania jako druga linia obrony obok innych zabezpieczeń (nie gryzie się się z innymi softami).
Trochę ma za duże zużycie pamięci, ale jest skuteczny - trzeba mu przyznać. :hi
 

ddarc

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
135
Reakcje/Polubienia
25
no niestety ,gdyby ktoś posiadał starego,niepoczciwego a działającego Xp'eka i miałby na pokładzie Webroot SecureAnywhere to zwiecha od razu :szef ,a potem wywałka tego.No trudno,pewnie się i sprawuje ale w innych zestawach
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Wrzuciłem Xvirusa u siebie na Xp-eka na VM . Miałem już tam wcześniej Webroota i nie zauważyłem teraz żadnych zwiech, zamuleń itp. Na XP mam przeznaczone 1 GB RAMu . Rzadko jestem na XP, ale coś tam znalazł nawet mimo Webroota.

sONy1SeLLDRG.jpg


5Rcy-or1Qvx_.jpg
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Xvirus Personal Guard 5.1.1

New features:
Fixed bug where xvirus was not starting with windows;
Added Xvirus Game Mode setting;
Removed Self-Defense;
Fixed bug where behavior blocker stops working;
Reduced Ram and Cpu usage;
Minor bugs fixed.

"Reduced Ram and Cpu usage"
Ciekawe,ciekawe...
________________________________________________
Eee, coś ściemniają, bo nie widzę mniejszego wykorzystania ani RAM, ani CPU. :chory


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Zainstalowałem a avast wykrył mi 5 plików w trakcie instalacji jako podejrzane wysłałem do analizy i po minucie były już "czyste".Mam win 8.1 nie startuje z systemem pomimo zaznaczonej opcji Starts with Windows system :scratch
 
A

Anonymous

Filozof napisał:
explosive napisał:
Zainstalowałem a avast wykrył mi 5 plików w trakcie instalacji jako podejrzane wysłałem do analizy i po minucie były już "czyste".Mam win 8.1 nie startuje z systemem pomimo zaznaczonej opcji Starts with Windows system :scratch

Mi też raz startował z systemem, raz nie startował. Wywalał programy rezydentne z treya. Skuteczny jest, ale chyba nie do końca dopracowany. Jak go odinstalowałem i na powrót zainstalowałem w jego miejsce Bitdefendera Free, to wszystko się uspokoiło i wróciło do normy.

Też wywaliłem :england
 

mysecuritywin

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Styczeń 2015
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Hello I am one of the creators of Xvirus Personal Guard and it seems that you have some problems with the product. Can you please tell us what made you uninstall Xvirus on your system?
Best Regards!
 
A

Anonymous

mysecuritywin napisał:
Hello I am one of the creators of Xvirus Personal Guard and it seems that you have some problems with the product. Can you please tell us what made you uninstall Xvirus on your system?
Best Regards!


Hello, has not started running despite the selected option , too heavy a burden processor and something jumped error "log" :hi
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Xvirus Personal Guard 5.2

New features:

Fixed bug where xvirus GUI would not show;
Improved quarantine restore code;
Added button to restore settings to default;
Fixed bug where whitelist was not working correctly;
Added scan tab;
Minor bugs fixed.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Xvirus Personal Guard 5.3.0.0

new features:
added web guard(only supports internet explorer);
New installer;
new "quick action" buttons(right click to customize);
new initial scan(improves performance but may take a while);
New xvirus process monitor;
improved cpu usage;
improved restore point creator;
improved right click menu;
fixed restore button on quarantine;
fixed restore settings to default;
fixed logs bug when getting the infected files path.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Do góry