Zakup dysku SSD

maria51

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Grudnia 2014
Posty
8
Reakcje/Polubienia
14
Miasto
Kraków
Witam. Mam zamiar kupić dysk SSD w kwocie do 350 zł. Mam na oku dyski ADATA SSD ULTIMATE SU800 512GB 2,5" (ASU800SS512GTC) i CRUCIAL MX500 500GB 2,5" (CT500MX500SSD1)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Moje pytanie jest takie:który z tych dysków jest lepszy, a może ktoś z was ma inną propozycję odnośnie dysku SSD. Za odpowiedzi i sugestie bardzo dziękuję.
 

theraper

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
6
Reakcje/Polubienia
7
Witaj, oba dyski są bardzo podobne zarówno parametrami jak i wydajnością. Taki sam kontroler jak i typ pamięci. Polecał bym Cruciala ze względu na większy okres gwarancji tj. 60 miesięcy.

ADATA SU800 512 GB
Silicon Motion 2258, 3D TLC NAND, GW. 36
Crucial MX500 500 GB
Silicon Motion 2258, 3D TLC NAND, GW. 60

Co do zakupu jeżeli już wybrany ALSEN proszę się targować lub zakupić na ZADOWOLENIE ten sam właściciel a troszkę taniej i darmowa wysyłka:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

PS: Jeszcze za zapisanie się do newslettera -10zł. :)
 
Ostatnia edycja:

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Crucial MX500 500 GB - jeden z najczęściej polecanych obecnie dysków SSD. Sprawdzony i bezproblemowy, w promocjach można go kupić za 259zł. Sam mam taki i polecam.
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
ADATA SU800
"TLC (ang. Triple Level Cell) pozwala zapisywać do trzech bitów. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie pojemności kości przy równoczesnym zachowaniu ich rozmiarów. Jest to najtańsza technika stosowana w nośnikach SSD, zapewniająca zadowalającą prędkość odczytu i zapisu danych, jednak kości tego typu ze względu na sposób przechowywania informacji w komórkach są najmniej trwałe."

ADATA SU900
"MLC (ang. Multi Level Cell), to połączenie wcześniej opisanych technik, pozwalające na zapisanie w pojedynczej komórce dwóch bitów. Dzięki temu producenci nośników mogą zaoferować wysokie prędkości zapisywania i odczytywania informacji oraz trwałość znacznie większą, niż zapewnia pamięć TLC."
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Ja także wybrałem Crucial mimo słabszej technologii. Te sto złotych tylko za MLC? I właśnie zanim Crucial padnie, to nowy w biedronce kupię, a prędkości większe i stówka w kieszeni.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10623
Miasto
Somewhere over the rainbow.
...ale masz 5 lat gwarancji a po tym czasie to takie dyski będzie pewnie można kupić w Biedronce przy kasie:)

Przecież To Crucial ma 5 lat gwarancji a ADATA 3. Co prawda gwarancja Cruciala jest ograniczona przez TBW a ADATA tego nie ma ale w domowych zastosowaniach nie będzie to większym problemem.

Osobiście wziąłbym Cruciala ale pod rozwagę podsuwam jeszcze jeden dysk

Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
Witam. Też proponuję zakup Dysku SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1) , mam taki i jestem z niego zadowolony.
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1051
Reakcje/Polubienia
1433
Dobry ale wybrałbym MX500 ze względu na dłuższą gwarance i bardzo dobre recenzje
 
Do góry